Jump to content
IGNORED

Skijanje


Bane5

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Pesma kojom je Frida Hansdoter dočekivana u našem regionu.

 

Nije bila najbolja, ali je uvek bila najsimpatičnija :wub:

 

A svakako treba pomenuti zlato sa OI i tri medalje sa SP.

Link to comment

I Felix kraj karijere. Nenajevljeno skroz :cry:

 

Najgotovniji i najnormalniji skijaš u karavanu, meni svakako omiljeni uz Jansruda. I nega su povrede sjebale da ostvari više, ali svakako veliki šampion.

Link to comment

Hargin, Fanara, Faivre, Irena Kurtoni, brat i sestra Melg... Mozda i Mirer i kao najveća bomba Hiršer. Već pominjani Lindsey i Aksel.

 

Veliki skijaši koji završavaju karijeru. Ogroman gubitak za skijanje.

Link to comment

Očekivano, današnji skijaši univerzalci se brutalno troše, ono što trpe, pre svega, njihova kolena, jednostavno nije za ljude .... Evo, Mika Šifrin ima tek 24 i po logici stvari bi trebalo da potuče sve rekorde, ali to se u skijanju nikada ne zna ...

Link to comment
  • 5 months later...
Quote

Osvajačica bronze u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Albervilu 1992. godine Blanka Fernandes Očoa pronađena je mrtva, objavio je premijer Španije Pedro Sančes.

 

Telo španske skijašice pronađeno je u oblasti La Penjota na planinskom vencu Sersedilja u provinciji Madrid. Njen nestanak prijavljen je još 23. avgusta, a pronađena je u sredu.

Solidarnost, podrška i ljudska toplina u Sersedilji je bila dirljiva. Brojne spasilačke službe i volonteri su se uključili u podršku za Blankom, ali nije bilo suđeno. Šaljem svoje misli celoj njenoj porodici“, rekao je Sančes.

56-godišnja Fernandes Očoa je poslednji put viđena u Aravaki, dok je njen automobil pronađen u nedelju u gradu Sersedilja.

Špankinja se četiri puta takmičila na Zimskim olimpijskim igrama između 1980. i 1992. godine i prva je predstavnica svoje zemlje koja je osvojila medalju na tom takmičenju.

 

 

 

 

Link to comment

Hiršer se povukao. 

 

Kakav je to majstor na skijama, nije bio voljen ovdje, objašnjavali ste mi, nisam skapirao zašto. Ja sam gledao samo vožnje, ono je bilo nešto nevjerovatno. Kakva kombinacija ludila, snage, muda i znanja. Faliće, kako vod. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kako mi je ovo promaklo? Bilo je ocekivano, ali on je najavljivao penziju vise puta, pa ga nisam vise ozbiljno shvatao.

 

Bice interesantna nastupajuca sezona u svakom slucaju. Da li ce biti kvalitetna, videcemo.

Link to comment
  • 1 month later...

Pocelo je. :) I delovalo je da ce poceti dosadno had je Shiffrin odvezla prvu voznju bar oko sekund brze od svih ostalih, ali se onda pojavila mala Novozelandjanka Robinson (nema jos 18 godina) i odvezla samo 14 stotinki sporije od Shiffrin. Nadam se da nece popustiti pod pritiskom u drugoj i da ce voziti na bar priblizno istom nivou. 

Link to comment

Dobi klinka na kraju, 6 stotinki brza od Shiffrin. :hail: Dobra trka u drugoj voznji. 
 

Robinson je vozila tek 10. trku u svetskom kupu, prva pobeda i drugi podijum. Prvi podijum bio u poslednjoj trci prosle sezone .

Edited by Tolaa
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...