Jump to content
IGNORED

Skijanje


Bane5

Recommended Posts

Lindsey Vonn

 

:pera:

 

 

Osoba koja je podigla skijanje u očima svetske javnosti. Ono što je ona radila i uradila poslednjih 15 godina je ne može istaći brojkama. Al ipak osnovno moram. 82 pobede u svetskom kupu i čak 20 globusa.

 

Veliki broj povreda kroz karijeru su je sprečile da dodje do više medalja sa OI i SP (samo 3 zlata i 8 ostalih medalja) kao i da prestigne Srenmarka. Ostaje žal za te 3 pobede koje nedostaju.

 

Hvala Lindsey.

 

:pera:

Link to comment

I posebno moram u paketu Linzi i Aksel. Njihovim odlaskom se završava jedna era skijanja u brzinskim disciplinama. Taj neverovatno hrabri stil skijanja više ne može da se vidi.

I zato će njih dvoje ostati dugo dugo zapamćeni. Za razliku od skoro svih ostalih sportova, da bi bio veliki šampion u spustu moraš da staviš glavu na kocku. Bukvalno. I njih dvoje su osetili i ono najgore od ovog sporta - veliki broj teških padova i povreda. I posle svake duže pauze se vraćali. Još bolji i hrabriji. Neverovatan fenomen. Posebno Lindsey.

 

Kapa dole velikim ludacima i majstorima. Mnogo će nedostajati ovom sportu.

Link to comment

U redu je, svi se divimo sportistima kao što je Vonova. Spust je sport koji se ne može porediti sa drugim sportovima, treba biti malo ili više lud i spustiti se skijama niz onu strminu brzinom od preko 100 na čas. I pored silnih povreda, Vonova se iznova vraćala. Jednostavno, adrenalinski zavisnik ...

Link to comment

Pomerena kombinacija za 12h. Mislim da ce Panturo da ih oduva. Zande i Svarc ostale medalje.

 

Prva trka sa skracenog SG, pa prednost za slalomase. Mada Bode kaze da ce biti fer borba.

 

Sansu za medalju mozda imaju i Cavizel, Rus Trikchiev i Bauman.

Link to comment

Evo nešto za ljubitelje trivije ...

 

Švajcarkinja Lara Gut-Behrami udata je za fudbalera rođenog u Kosovskoj Mitrovici Albanca Valona Behramija, koji je u dresu Švajcarske igrao protiv Srbije prošlog leta na Svetskom kupu ...

Edited by stoka
Link to comment

Clanak o Shiffrin povodom komentara Vonn i Millera da je trebalo da se takmici u svim disciplinama na SP i o tome zasto ne vozi vise trka u svetskom kupu:

 

 



Shiffrin related an exchange she had in 2014 with Tina Maze, the now retired Slovenian Alpine champion who that year set the record for most overall World Cup points with a grueling, race-intensive schedule.

“After the last races, Tina looked me in the eye and said: ‘Don’t do this,’” Shiffrin said. “I considered her an inspiration and I wanted to do what she did one day. She said, ‘This one season alone may ruin me.’ And I’ve never forgotten that.”

 

Ceo clanak NY Times-a:

https://www.nytimes.com/2019/02/11/sports/mikaela-shiffrin-world-cup.html

 

 

Link to comment

Uvek sam govorio da je Šifrin jedno skromno i milo stvorenje, koje iz nekog razloga, meni nepoznatog, neki percipiraju kao nadmeno, umišljeno, distancirano, arogantno ... Koliko pratim skijanje, nikada nije omalovažavala rivalke, naprotiv ...

Edited by stoka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...