Jump to content
IGNORED

Skijanje


Bane5

Recommended Posts

Uzasan pad Lindsey, zavrsila je sezonu. Ruzan dan sve u svemu (osim Tinine pobede), posle starta tek iz 13. pokusaja.Fenomenalna, fantasticna, carica Tina uzima prvo zlato. :pera: Odlicna i Ilka Stuhec, peta. Lara Gut uze srebro iako joj je sezona bila daleko od sjajne.Edit: ipak Ilka sesta, zamalo Italijanka sa brojem 33 i Tinu da iznenadi, al' zavrsi cetvrta na kraju.

Edited by Naa
Link to comment

Za sada iz bolnice samo da su u pitanju "complex knee injuries" kod Vonn. Ponegde se spominje "career threatening", iskreno se nadam da preteruju. Mada, sto vise gledam pad, sve gore izgleda.Evo i njen izvestaj za Denver Post o uslovima u Sladmingu objavljen nekoliko sati pre trke. http://www.denverpost.com/portal/extremes/ci_22518559/lindsey-vonn-weather-might-postpone-start-world-championships?_loopback=1

Link to comment

Jedna od najbizarnijih utrka ikad, na ivici regularnosti. 3 i po sati se odlagao start po 15 minuta zbog preguste magle, onda je poceo da pada sneg u gornjem delu staze dok je dole padala kisa. Pa se pojavilo sunce i konacno start da bi se neki radnik na stazi razbio i opet pauza od 15 minuta da su ga helikopterom prebacili u bolnicu. U medjuvremenu se opet spustila magla ali je Tina objasnila. Lindsey je sigurno opasno razvalila koleno. Onaj skok je bio previsok za svsl, jos nisu smele da isprobaju teren jer je padao sneg proteklih nekoliko dana. I mislim da je bas ta meksa staza dosta pridonela tom ruznom padu Vonnove. Tu jos nije bio kraj bizarnostima, jedno 5, 6 skijasica su nicim izazvane promasile vrata na istom mestu, cak je i Mancuso jedva ostala na stazi. Bas me interesuje gde bi zavrsila Hronek posto je imala samo 15 stotinki zaostatka. Sigurno ne bi bila ispred Maze jer je ova taj zadnji deo doktorski odvezla ali mozda bi uzela medalju.Svaka cast i Ilki Stuhec za 6. mesto.1 down, 4 to go :)

Link to comment

povreda je komplikovana ali nema loma.prema nezvanicnim informacijama otisli su jos bocni i ukrsteni ligamenti.u fudbalu je kod tih povreda (u zavisnosti od slucaja do slucaja) pauza od 6-9 meseci.ako je to tacno, lindsey vonn se moze spremiti tek za olimpijske igre ako bude nastavila svoju karijeru.

Link to comment
povreda je komplikovana ali nema loma.prema nezvanicnim informacijama otisli su jos bocni i ukrsteni ligamenti.u fudbalu je kod tih povreda (u zavisnosti od slucaja do slucaja) pauza od 6-9 meseci.ako je to tacno, lindsey vonn se moze spremiti tek za olimpijske igre ako bude nastavila svoju karijeru.
Hm, ako je out za 9 meseci onda joj opasno visi nastup u Sociju. Mislim da nema teorije da bude kompetitivna ako tek u novembru stane na skije. Pitanje je dakle da li vracanje uopste ima smisla jer u oktobru puni 29 godina a osvojila je vec sve zivo. Jedino sto mi pada na pamet kao motiv za povratak je to sto joj nedostaju jos 4 pobede u svetskom kupu za rekord.Naravno, nadam se da povreda nije toliko teska i da cemo je gledati vec naredne sezone.
Link to comment

Svojevremeno je izjavila da ocekuje da do OI u Sociju bude u punoj formi i da nakon Socija moze da razmislja sta i kako dalje.Ovo je skroz poremetilo te planove. Koliko pratim skijanje i Lindsey Vonn, mislim da ce pokusati da se vrati, mozda ne zbog Socija vec bar zbog te 3-4 pobede koje bi je zakucale za dugo vremena na mestu najbolje skijasice svih vremena.Da li ce taj pokusaj uspeti, to vec ne mora da znaci.Cestitke Tini Maze.Sutra na SP-u je Super-G u muskoj konkurenciji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...