Jump to content
IGNORED

Skijanje


Bane5

Recommended Posts

Odgledao sam sve njene voznje ove i prosle godine. Prošle je mnogo bolje (ajde, agresivnije) vozila, ove su svi slalomi bili kao neke sigurice... Samo je iskoristila bolji startni broj i to je sve. Bojim se d nece biti u 30, sledece godine nece imati ovako dobre bodove cak i da ode na Far East trke jer su veci bodovi za prvo mesto od ove godne, nije više 6. Startovace tu negde oko 40 kako mi se cini.

Link to comment

Jbga ako je tako.  Mislio sam da zbog odlazaka u penziju par njih, moze da napreduje. A i 32. mesto u SC i neki bodovi u EC... ne znam kako ce onda da padne toliko. Gde gledas to, negde na fis sajtu, al da ne trazim sad, hvala.

Link to comment

Jansrud pobedio danas i uzeo globus u SG. Napokon nesto lepo navijacki za mene u sezoni. Drugi uzastopni, treci ukupno. Bravo.

 

Iznenadjenje je drugi Norvezanin Sejersted na 3. mestu. Hvale ga ova dvojica poslednje vreme... Od Kildea nema leba definitivno.

 

A vezano za Norvezane. Svindal nije zavrsio trku. I kad se jansrud radovao posle zavrsetka, samo se niotkuda stvara i on tu i cestita... Posle kad je Sejersted prosao kroz cilj prikazuju Jansruda koji skace od srece zbob ovoga. Ne mogu da zamisli da se npr. neki Austrijanac toliko raduje uspehu drugog Austrijanca. Da jebenog Fila ne pominjem... Francuzi su nekog vratili (Fanaru?? sa OI jer je izjavio da ga nimalo ne zanimaju rezultati reprezentativnih kolega.

 

Izmedju ostalog, i to je jedan od razloga sto stu Norvezani na snegu tu gde jesu.

Link to comment
Jbga ako je tako.  Mislio sam da zbog odlazaka u penziju par njih, moze da napreduje. A i 32. mesto u SC i neki bodovi u EC... ne znam kako ce onda da padne toliko. Gde gledas to, negde na fis sajtu, al da ne trazim sad, hvala.
Da, na FIS sajtu imas bodove. Traju 13 meseci, a ona je one najbolje (6) ostvarila negde u februaru prosle godine. Tako da bi trebala da izgubi neke, ali sam gledao neki intervju u kome najavljuje zestoku borbu za bodove do kraja sezone. Moguce onda da ce opet na FEC trke, samo sto ove godine to nece biti 6 bodova, vec verovatno blize 7. Videcemo.
Link to comment

Tek sad pogledah jucerasnje trke.

 

Linsdey do 82. pobede :Hail: 

 

Ali ipak nedovoljno za 21. globus u karijeri, jer je Sofia bila druga i uzela globus za samo 3 boda. Drago mi je zbog nje...

 

Kod muskih Feuz sacuvao globus. Nadao sam se da Svindal moze da ga uzme. Ali ipak se suvise bio posvetio OI i ostvario je svoj cilj karijere. A i krenuo sneg tokom njegovo voznje, pa je imao malo losije uslopve... Nije mi ipak mnogo zao sto je antipaticni Feuz osvojio zasluzeno globus.

Edited by Timmy
Link to comment

Danas SG. Kod zena Tina bezi 46 bodova Lari i mislim da je tu prica zavrsena. Nece Lara ni u prve 3 danas.

 

Kod muskaraca Jansrud vec osvojio globus. Isto kao i Hirser u slalomu i GS. Jedino jos u zenskom GS Viktorija ima 90 bodova ispred Tese.

 

Pa fakticki je sad ova trka zenskog SG jos jedina takmicarska sto se globusa tice.

 

Veliki globusi su odavno podeljeni.

Edited by Timmy
Link to comment

Da znate da je ovo poslednja sezona u kojoj sam komentarisem :D

 

Tina lagano do odbrane globusa. Svindal izbio na drugo mesto u SG. Inace, sedmi uzastopni globus Norvezana u SG.

 

A da pomenem i malog Svajcarca Odermata. Ladno je postao juniorski svetski prvak u 4 discipline (sve sem slaloma), a u spustu i super G prethodna dva dana 11. i 12w. mesto. Sledece sezone cemo ga vise primecivati...

Link to comment

Odlicna trka za Nevenu u veleslalomu na FEC kupu u Rusiji. Pobeda i 6 bodova (maksimum). Jos jedna bar slicna, a sutra je novi veleslalom, i sledece godine startuje oko broja 30 (max 35) u veleslalomu :) Imala je srece sto je dobra konkurencija u GS, Ruskinje sa dobrim bodovima, Cehinje...

Posle toga, 19. i 20. slede dve slalomske trke

Link to comment

Bravo. Mada ne znam bas sta ce joj sad GS u celoj prici. Al dobro, sta ja serem:) 

 

A evo malog Odermata 11. posle prve voznje GSa. Odavno se nije pojavio ovakav specijalac. Prve ozbiljne trke u karijeri i odmah plasmani oko 10. mesta u 3 razlicite discipline. Svaka cast.

 

Hirser opet otkinuo prvu voznju. Imao je ogromnu gresku, skoro sekundu uzgubio i opet pola sekunde ispred jandea i Kristofersena.

 

Jansrud napao 3. mesto Svindala (3 boda zaostatka), al nije mogao nista ovde.

 

Staza ponovo smaracka, minut i 15. Poredjenja radi SG je bio ispod 50 sekundi. Ok, bilo tako vreme, al besmisleno je terati GS na 2.5 minuta ukupno. Bas besmisleno.

Edited by Timmy
Link to comment

Opet pobeda i 6 bodova u GS za Nevenu :) Sledece godine ce u veleslalomu imati startni broj kao ove u slalomu 31-35 max. Nadam se da ce to da iskoristi. Isplatio se odlazak u Rusiju vec sad, videcemo kakva je situacija u slalomu.

Link to comment
  • 2 months later...

Pozdrav ljubitelji skijanja.

 

Pauza, pa da malo aktiviram topic i nazalost prenesum tuznu vest da je Bode Mileru preminula cerkica od 19 meseci. Mnogo mi zao i htedoh da podelim, ne zamerite

Link to comment
  • 4 weeks later...

Mozda i bolje da ne znate da je razmisljao da zavrsi karijeru. 

 

Quote

Na današnjoj konferenciji za štampu, Marcel Hischer je najavio da će nastaviti karijeru. Iako je bilo nekih nagađanja da li će , ili neće nastaviti karijeru , sedmerostruki ukupni pobjednik Svjetskog kupa, koji je nedavno uplovio u bračne vode sa svojom dugogodišnjom djevojkom Laurom , a u septembru će postati otac, danas je definitvno potvrdio učešće u Svjetskom kupu, sezona 2018/19. Gotovo 80 novinara okupilo se i slušalo buduće planove Marsel Hirschera. Najvažnije informacije koje je 29-godišnji dvostruki olimpijski šampion objavio: "Nastaviću ovu sezonu. Ali dobro sam razmišljao o završetku karijere. Trenutno sam motivisan da nastavim sa skijanjem i nisam spreman za odustajanje. " Hirscher je naveo da nastavlja u svojim klasičnim disciplinama (slalomu i veleslalomu ), kao i utrkama super-g-u i kombinacije. Ali dodao je: "Nikada me nećete videti u utrci spusta - čak i ako sam mnogo razmišljao o tome." Iako ne zna program priprema, Marcel bi trebao početi ponovno skijati od augusta na austrijskim glečerima, izbjegavajući i ove godine putovanja u inostranstvo.

 

A glavu dajem da je 1 od tih 80 novinara bio preruseni Krisofersen i da je on prvi izasao ljut kad je cuo sta ovaj prica :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...