Jump to content
IGNORED

Skijanje


Bane5

Recommended Posts

Ma videlo se odmah nakon prvih nekoliko skijasica da je staza "pukla". Bucik ne moze da se sastavi ove sezone u slalomu i sad za sekundu brza od Holdener, how yes no. Jedna od onih trka jbg, kao onomad kad je valjda Matt u Wengenu pobedio tako sto je bio 32. nakon spusta, pa su onda Austrijanci sklonili 2 spustasa iz slaloma da bi ovaj startovao kao prvi.

 

Na OI ce biti sasvim druga prica.

Link to comment

Meta Hrovat :Hail: Podijum sa 18 godina :Hail:

 

Htedoh ore negde da pisem da mi se cini da je mala potencijalno odlicna skijasica, ali ovo bas nisam ocekivao u ovoj sezoni.

 

Ocigledno s eodlicno radi u zenskom SLO timu, sve je vise odlicnih skijasica, evo danas 3. i 5. I jos dve u 20. I tako maltene u svakoj trci (ne podijum, nego gomila njih u prvih 30. I kod Nevene se vidi ogroman napredak od kako je deo njihovog tima.

Link to comment
14 hours ago, Timmy said:

Kad neko odustane od druge voznje ne upada 31vi u 30. Tako je pravilo.

Bilo nekad, promenili su upravo zbog te pobede Matta. Sad ako neko odustane - tough luck, nema uskakanja u 30 nego skijaj kad ovi zavrse.

 

Inace, kurac se dobro radi u SLO timu. Poklopilo im se da imaju dobar tim u veleslalomu. Drev je konstantno tu negde, da je nije sjebala povreda pre pocetka sezone mislim da bi vec ranije bila u top 5. Tina Robnik je lepo napredovala, iako su za nju pricali da je i proslih godina bila egal sa Drev na treninzima ali joj glava nije dala da to pokaze i na trkama. I na kraju mala Meta, za nju je Massi rekao da je skijasica po njegovom ukusu. I meni kao laiku je bilo jasno da se radi o ekstra talentu kad sam je video prosle godine na Kronplatzu kad je valjda usla u top 10 na najtezoj stazi.

 

Inace, osim njih i povremenog bljeska Ane Bucik nema tu niceg vise. A i Bucik se raspada ove sezone, ono od prekjuce je tracak nade ali videcemo vec sutra u slalomu koliko je digla formu.

 

Slicno vazi i u muskom delu, samo Zan Kranjec u veleslalomu i tu i tamo neko udje u 15, obicno mali Cater. Kline se raspao, Kosi ne zna gde je, Hadalin isto nista nakon solidne prosle sezone...

Link to comment

Zaslužujem više poštovanja!

Međutim, Nevena Ignjatović nije bila u potpunosti srećna.
- Tužna sam, i ako sam napravila istorijski rezultat, upravo sam dobila informaciju da i pored mog zahteva da je neophodno da na ZOI sa mnom ide neko ko je usko povezan sa izvođenjem mog programa a ko je iz Srbije. Zahtev sam poslala generalnom sekretaru Saveza, koji je zamoljen da obavesti rukovodstvo Skijaškog saveza, da ne prihvatam odluku da putuje neko reda radi u Koreju, već osoba koja mi je potrebna. Ne obazirući se na moje sportske potrebe, dostavljeno je OKS ime osobe koja nema dodirnih tačaka sa mojim radom. Nije u redu da se odluke menjaju pred odlazak u Koreju, smatram da ne zaslužujem takav tretman i da sve ovo nema veze sa sportom. Još uvek verujem da će se neke stvari preispitati i promeniti jer sve ovo nema veze sa sportom vec želja da mi se nanese šteta na ZOI, a sigurno je da ću tim povodom razgovarati sa čelnim ljudima našeg sporta u OKS i MOS, po povratku u Srbiju, jer smatram da zaslužujem malo više poštovanja sa svojim rezultatima - kaže Nevena.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Kako je Hirser odvalio GS neverovatno nesto. Kristofersen 1.66 iza, Panturo preko 2,5 sec.. 9. preko 4 sekunde. Covek je genije,

 

Kod zena Tina dobila SG i priblizila se globusa, Lara bila tek sesta.

 

A niotkuda Wendy treca. Ima sutra da ih otkine u kombinaciji.

 

Inace, Nevena u prvoj kvalitetnoj grupi u kombinaciji, Bravo :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...