Jump to content
IGNORED

To ima samo kod nas - Ćumezi™


kud_genijalci

Recommended Posts

:Hail: Hvala.Ali da ispravim, nije to periferija, to je beogradski Monmartr..Grinič Vilidž.. Arbat. Lepo ja kažem, vreme je za jedan letnji sabor.
Ne samo to, vec je to jedan i nadasve praktican kraj. Trebaju vam ratkapne? Neki potpuno opskurni deo za kola? Otrov za pacove? Lek za tetku? Nova frizura? Naocare? Nove slavine? Gumice za vase stare slavine? Sigurnosna vrata? Sve moguce za bebe? Fotograf? Namestaj po narudzbini? Kljucevi? Sta god vam treba, tu je neki bogougodni preduzetnik u nekoj (verovatno ilegalno izgradjenoj/doradjenoj) baraci da vas usluzi. Bejase nekada cak i radnja sa madjionicarskim trikovima u kojoj sam blejao svakodnevno kao klinac, i trosio svaku paru koju sam tada imao. Na potezu od Cvetka do Ustanicke mozemo naci jedno 5 apoteka (od toga 1 veterinarsku), 7 frizerskih radnji, 4 radnje za autodelove, 6 radnji za kuhinjsku, kupatilsku i bijelu tehniku, pa cak i 1 bebi butik. Nema bas trotoara dobrim delom ulice, ali zato ima zenske, ima sve. Edited by hazard
Link to comment
  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud_genijalci

    19

  • kapetanm

    14

  • *edited by mod

    8

  • boshoku

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

jebotekurac gde sam se ja doselio Hail.gifinace preporucujem, iz svog komsiluka, bife Radio Moskva (ugao Mite Ruzica i Bulevara). preko puta je grill u kome su prosle godine dzankiji unakazili prodavacicu, generalno los kraj. Ali bircuz je prijateljski i jeftin i ukrasen sovjetskom parafernalijom.
Dobrodosao. Šira Zvezdara je kraj koji efikasno asimiluje pridoslice i brzo prirasta k srcu.

A taj masakr u Meating-u je bio totalni uzas (inace nije losa pljeskavica, mada ja vise gotivim rostilj u onom kiosku par metara gore, u M. Ruzica). Nesrecna zena, koja je godinu dana pre toga izgubila cerku ili tako neka tragedija, i sad, eno opet radi lokal do 4 ujutru, jedno vreme imali cuvara i sad opet nista...

Link to comment
:Hail: Tamo sam ostavio vise para nego li kod nesrecnog Brke i zene mu na pljeskavicama i belom mesu.Pojima nemam da li radi ali kada sam ja isao u srednju to je bilo mesto gde je apsolutno sve bilo dozvoljeno osim igranja karti.
Ti si mladji, pa si verovatno propustio vreme kada je projektant bio pravi cumez sve sa drvenim enterijerom i lamperijom. U mojoj trecoj godini su promenili (valjda) gazdu i unutrasnjost u neke fensi bele separete, pa smo prebegli u obliznji talambas i tamo nastavili sa skolovanjem.
Link to comment
Ne samo to, vec je to jedan i nadasve praktican kraj. Trebaju vam ratkapne? Neki potpuno opskurni deo za kola? Otrov za pacove? Lek za tetku? Nova frizura? Naocare? Nove slavine? Gumice za vase stare slavine? Sigurnosna vrata? Sve moguce za bebe? Fotograf? Namestaj po narudzbini? Kljucevi? Sta god vam treba, tu je neki bogougodni preduzetnik u nekoj (verovatno ilegalno izgradjenoj/doradjenoj) baraci da vas usluzi. Bejase nekada cak i radnja sa madjionicarskim trikovima u kojoj sam blejao svakodnevno kao klinac, i trosio svaku paru koju sam tada imao. Na potezu od Cvetka do Ustanicke mozemo naci jedno 5 apoteka (od toga 1 veterinarsku), 7 frizerskih radnji, 4 radnje za autodelove, 6 radnji za kuhinjsku, kupatilsku i bijelu tehniku, pa cak i 1 bebi butik. Nema bas trotoara dobrim delom ulice, ali zato ima zenske, ima sve.
da, da, a na tom potezu je bila i najbolja picerija iz vremena kad su postojale 4 u gradu, "Horoskop", u koji sam relativno skoro banuo, i uzeo picu koja je imala isti ukus kao onda. Sada je manje više bila nejestiva, a pre 25 godina sam mislio da ništa bolje ne postoji na svet. Mislim da sam u prolazu video da više ne radi, promenila je namenu.
Link to comment
Podsetite me malo za to kod Jedanaeste - koja beše ulica, ne mogu da se setim ?
XI je u Gospodara Vucica a ovo je poslednja ulica desno pre gimnazije kada se ide od Juznog Bulevara uz Gospodara Vucica
Link to comment
XI je u Gospodara Vucica a ovo je poslednja ulica desno pre gimnazije kada se ide od Juznog Bulevara uz Gospodara Vucica
Aha, mislim da znam - i ja sam išao u XI, ali mi smo tad išli u "Plitvice".
Link to comment
da, da, a na tom potezu je bila i najbolja picerija iz vremena kad su postojale 4 u gradu, "Horoskop", u koji sam relativno skoro banuo, i uzeo picu koja je imala isti ukus kao onda. Sada je manje više bila nejestiva, a pre 25 godina sam mislio da ništa bolje ne postoji na svet. Mislim da sam u prolazu video da više ne radi, promenila je namenu.
Hm, ta picerija i dalje radi, i mislim da je dobra. nemaju gostiju, to da, vlasnica je tužna plavokosa žena, seksi u najboljim godinama, i sve pice noce nazive zodijačkih znakova. Ali, dobre su pice. Jedino moram da ih molim da jaje na oko stave tek posle 6 minuta, da se ne skuva.Fino mesto, iako su steoenice koje vode u klonju dole toliko strme da pijaniji gosti mogu lako da poginu.Inaće, malo pre Horoskopa je Zlatno Brdo, koje je neka kombinacija zamke za turiste, ćumeza i gastronomske baštarde. Kao iz neke italijanske mafijaške komedije.A u ćumeze spada jedan bife na drugom kraju Cvetka, mislim da je "Bubamara" i to "nova".Stolovi su "sjaj epohe", oni u bašti, a unutra je krš. Do pre dve godine konobarica je bila jedna fina i seksi žena, platinasto plava sa šiljatim cipelama, kao kombinacija Suzane Mančić i Cakane.Kakvu je kafu ta žena kuvala. Nema veze ratluk i to, ali kafu ne ume svako da skuva.Kada je ona otišla, prestao sam da dolazim.One nove i mlađe konobarice ne umeju da skuvaju kafu, to je mlaka voda, kao neki čaj.Često dolaze Krajišnici i tu sam se naslušao lovačkih priča iz Tuđmanove Hrvatske (jednom je navodno otac bio Franjin telohranitelj) i uopšte su živopisni.
Link to comment
++inace preporucujem, iz svog komsiluka, bife Radio Moskva (ugao Mite Ruzica i Bulevara). preko puta je grill u kome su prosle godine dzankiji unakazili prodavacicu, generalno los kraj. Ali bircuz je prijateljski i jeftin i ukrasen sovjetskom parafernalijom.
Taj gril je imao dobre domaće pačačinke, mnogo jefrine (samo 30 din) ali one male. I ta žena koju su unakazili zvala se Stoja i mislim da sam kod nje kupio palačinke s džemom (domaćim, od kajsija) samo nekoliko dana pre tog zločina. Jebote osećam se sada kao posetilac koncerta Ejmi Vajnhaus, jedan od poslednjih koji je video... Hm, crni humor, znam znam.Ali, opet u sklopu ovih pretnji na MMD, opet visi u zraku osećaj tragedije. Kao da čitam natpis u novinama "Policija opet zakazala... nije reagocal ni posle opetovanih pretnji", a uplakani forumaši daju impresije u mikrofon i gledaju da se što lepše slikaju za novine"MMD je bio dobar drug, takoreći ujak svima nama...", veli renne i šmrca i kuka a majka ga teši.Zoe: "Striček Daba je bio pravi vickasti Srbek, prosto kao neki kinik u opancima..."Dakle sta Stoja bila simpatična, a vlasnica je bila neka debela Veca Veštica, i mislim da posle nisam nijednom tamo ništa kupio. Roštilj je bolji, kako neko reče, tamo gore, odličan somun i pravi ćumur.
Link to comment
:Hail: Hvala.Ali da ispravim, nije to periferija, to je beogradski Monmartr..Grinič Vilidž.. Arbat. Lepo ja kažem, vreme je za jedan letnji sabor.
Naravno. Pravi ljudi nastanjuju Zvezdaru, Banovo Brdo i još koji bgd kraj ...Da napomenem u klazi Ćumeza™, posle zadnje stanice sedmice, pa kad se krene dole posle stanice za bus 50 jedan bife Vekoni™, konnbarica je bila slatka mala crna, emdena, ali je vlasnik bio ljubomoran pa joj nije dao mnogo da se razgolićuje. I to je omiljeno mesto Krajišnika izbeglica, i umeju da "zapevaju" to jest da zaurlaju.
Link to comment

Hm. Picerija Horoskop je otvorena negde početkom osamdesetih, vlasnik je bio tada jedan moj poznanik, i bila je stvarno dobra. Međutim, vrlo brzo desila se jedna ragična epizoda - u nekoj frci ubijen je čovek. Horoskop se nije nikad oporavio od toga,vlasnici su se menjali, vremenom su se otvarale nove i bolje, a gosti u sve manjem broju dolaze.Moj favorit za brutalnu klopu uz raznovrsno zezanje gde nikad ne znaš na šta ćeš da naiđeš je "Zlatno Brdo".

Link to comment
Kiosk sa dodatom sklepanom prostorijom na uglu Goce Delceva i Otona Zupancica bi trebalo da zadovolji kriterijume.
od ove fele je i lokal "kod božu" u vladetinoj, ispod malog taša i mašinca. sa ulične strane pljeskavice i hot dozi, a otpozadi prilaz alko aneksu. topla preporuka.
Link to comment
...Inaće, malo pre Horoskopa je Zlatno Brdo, koje je neka kombinacija zamke za turiste, ćumeza i gastronomske baštarde. Kao iz neke italijanske mafijaške komedije....
:lol::lol:
Hm. Picerija Horoskop je otvorena negde početkom osamdesetih, vlasnik je bio tada jedan moj poznanik, i bila je stvarno dobra. Međutim, vrlo brzo desila se jedna ragična epizoda - u nekoj frci ubijen je čovek. Horoskop se nije nikad oporavio od toga,vlasnici su se menjali, vremenom su se otvarale nove i bolje, a gosti u sve manjem broju dolaze.Moj favorit za brutalnu klopu uz raznovrsno zezanje gde nikad ne znaš na šta ćeš da naiđeš je "Zlatno Brdo".
Sramim se priznati, ali "Zlatno Brdo" nisam posetio. Mada znam neke likove koji su manje više redovni, a koji idu tu od prošle godine kada im je srušen bircuz koji je bio u prolazu od Cvetka ka M. Rakića. A znajući njih (Vajnhauzovani su 10 do 20 sati dnevno), verujem da nikad nije dosadno.
Link to comment

Zlatno Brdo je kao kućica iz bajke - lepše izgleda nego što su jela ukusna.Tamo sam pio Tuborg božićno pivo, i kavurmu sam domaću jeo na Veliki petak (ne onu ohlađenu), ali u principi jedino je siguran izbor - pljeskavica na kajmaku. Kobaje su loše pa makar i na podvarku, čorbe nisu ništa naročito, ali atmosfera je nekako filmska.Majka i sin se sve vreme preganjaju ko će da radi, a jedan prijatelj kuće, koj ije služio vojsku u Sarajevu (o tome priča non-stop) sedi kao nameštaj po ceo dan i ide na živce onoj jadnoj ženi. Pije prvo viski, aposle pivo i piši meki kent.Ekipa je živopisna, od motorista do staraca iz Muppeta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...