Jump to content
IGNORED

To ima samo kod nas - Ćumezi™


kud_genijalci

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud_genijalci

    19

  • kapetanm

    14

  • *edited by mod

    8

  • boshoku

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Šmrc za Malu Banku, znali smo tu da se zapijemo prije i poslije probe, ostanemo sa onim velikim kelnerom, on zatvori kafanu a nas ostavi gore na spratu, bile neke slike gazde, ulje na platnu, kao i slika generacije CZ '91. Bašta je bila na sred trotoara, moglo svašta da se vidi i zakači. Prekoputa, na parkingu ispred Crkve Sv. Marka radi "Lasta" - trenutno - jeftin doručak i dvije klinke kelnerice. Rip za Domovinu i Grgeč.

Link to comment
  • 2 months later...

ne secam se da li je neko ovde pominjao (a i mrzi me da trazim po topicu) respektabilnu ustanovu "Kod mene" sa adresom Cara Urosa 39. upravo sam bio tamo po preporuci, naime zenin brat je tamo isao par puta po telecu ili riblju corbu za poneti. zvala supruga telefonom, narucila litar riblje corbe za jedno sat vremena (nisu imali telecu, samo pilecu a nije nam se eksperimentisalo), el treba da se nosi serpa? ne treba, super, hvala. koliko kosta? pa bar okvirno, da znamo koliko para da ponesemo? oko 450 hvala dovidjenja. i eto mene kojih sat vremena kasnije uputio se tamo. na uglu Cara Urosa i Cara Dusana ima neki krs fast food ALF, pa neko parce poljanice, zapravo komad trave u gradu, naravno prekriven djubretom. posle toga ide neko dvoriste, u prednjem delu ka ulici kuca koja je pretvorena u hostel, u zadnjem dvoristu neke udzerice. u tom trenutku su neka dva ocigledno strana drzavljanina ulazila u hostel a preko limene kapije ih je skenirala baba koja zivi u udzerici iza. mora da su pomislili: "da piktoresknog i vibrantnog dela grada u koji smo dosli". tridesetak metara nize stize se do kafane "Kod mene". sklepana brvnara sa trosnim vratima, kad ih otvorite upadate u prostoriju koja nema vise od 10 stolova koji su poredjani bukvalno do vrata. doduse, radim u slicno koncipiranom objektu pa sam navikao. ekipa deluje onako, standardna. stalni gosti zajapureni u licu, vidi se da se ovde sljoka i jede sve u 16. krenem ka jedinim vratima gde pretpostavljam da mogu da mi pomognu u vezi moje narudzbine. tu levo je "sank", zapravo on samo ogradjuje hodnicic od kuhinje, ispred sanka poredjane gajbe i mali stocic sa escajgom sumnjive cistoce razbacanim po njemu. po zidovima policice sa casama i soljama, sve prasnjavo i raspareno. kuhinja iza koliko sam uspeo da vidim se sastoji od sporeta sa 4 ringle. pravo ispred kad udjete tu je WC, unisex, desno je magacin. na telefonu neki krupajlija, rumen vrat i potiljak, glas hrapav alkoholicarski. kad je zavrsio razgovor vidim da je to Tika Arsic, nekad glumac sada naprednjacki alkos. iza sanka mali elegantno popunjeni cova, deluje prevejano. dobar dan, ja sam narucio riblju corbu za poneti. ne daje znake da je bas primio k znanju ono sto sam upravo rekao, nesto se obraca kuvarici ali ja ne izvaljujem sta pricaju. skapiram da zapravo oni na pakuju corbe i kao jebiga u sta da spakuju i na kraju mi stave u dve plasticne kantice od pavlake. ja rekao pitala je bas supruga da li treba da se nosi neka serpa vi rekli ne treba a ne ne nisam to rekao nemamo mi u sta da pakujemo mogu da dam u nasoj serpi ja neka u redu je kantica nije problem nego sam bio po gradu nisam mogao da nosim serpu sa sobom on kaze znam sta sam rekao nisam rekao da imamo u sta da pakujemo, nista preteci ali sam u fazonu nije ovo mesto i vreme i covek sa kojim se treba nadgornjavati a i boli me uvo, daj tu corbu u kantice. kuvarica mundja sve vreme dok sipa kako nemaju oni u sta da stave i tako. dolazi tu neki bezubi cilager razgovara sa gazdom, pita gazda mene osh rakicu? necu hvala radim, pa sta i ja radim evo ti rakica da probas. ja zaista ne pijem rakiju i svaki put kada sam je pio nije se lepo zavrsilo ali jebiga, kao sto rekoh, ni vreme ni mesto ni covek da se raspravljas, aj ziveli. sunem rakiju i cekam svoje kantice, nezgodno mi jer vec nosim kesu sa spakovanim zitom i slavskim kolacima sto mi dala baba tetka sto zivi tu iza Narodnog Pozorista. rakija, jebiga, ne znam. mozda je dobra a mozda i nije, ne razumem se. kuca on racun jedno 5 minuta, bezubi dobacuje ahahahaha debeli ti prsti gazda kaze eh da su mi lepljivi prsti de bih ja bio bezubi kaze kazem debeli ti prsti. ahahaha. daju mi oni moju kesu, koliko para 450 kinti racunam ti tri porcije corbe, evo 500. cekaj kusur ne treba u redu je. drzi kusur, ne treba, eto za ambalazu i rakiju. ahahaha. hvala i dovidjenja.tek treba da kusam corbu, nadam se da je dobra da bih otisao jos neki put. isao bih i na pivo tamo ali frka mi je da ipak malo ne forsiram srecu previse, vide oni da sam mlitavomudan i smokljan.

Link to comment

dobra. jeo sam je mlaku, mislim da bi bila jos bolja da je bila topla. nije bolja od Bosancerosa, but then again, ne zivim na Adi.edit: mozemo da idemo zajedno, posto zajedno smo mlitavijijaci

Edited by assück
Link to comment
  • 2 months later...
543914_10200370070763180_1383174087_n.jpgtesko da ima slicnog mesta u srbiji, predstavljam vam trafiku sa sankom. to je jedna mala barakica, povrsinu moyete da vidite na slici, samo se ne vidi jedan mali sto u uglu desno. vlasnik je bivsi kosarkas, prethodno je drzao kafanu "vragolasta maca". u ovoj barakici se popije vise alkohola nego u bilo kom drugom objektu u hanu. radi celu noc, odnosno dok god ima nekog ko hoce da pije, a uvek ima. sam vlasnik se razvaljuje sa gostima tako da ovaj lokal radi maltene non-stop. tamo mozete da ateknete svakakve ljude, ali jedno je sigurno - ukoliko ste tamo barem 15 dana mesecno ne morate da idete kod doktora po dijagnozu, vi ste alkoholicar. inace, vlasnik pamti apsolutno sve racune, u dinar, makar lezao odvaljen od alkohola na stolu, nemmoguce je zajebati ga. narocito je zanimljivo sada kada je zima i grad je potpuno mrtav, kafici i kafane prazni, radnje zatvorene, na ulici nigde nikog, jedino radi trafika sa sankom. kad ona bude umrla umrece i grad. Edited by kojot
Link to comment
  • 3 weeks later...

u djordja jovanovica, dakle iza bajlonija, bife (izumrla kategorija; korzo u centru, i, i, i to je to) koji ne znam kako se zove, ali je vel'ka piva 90.u donjem delu skadarske (nesto fensije mesto), takodje gleda na pijacu, 100. dinara.radno vreme oba lokala, 06h-18h.(uzgred, pade mi na pamet i central u cika ljubinoj, greota...)

Edited by boshoku
Link to comment
u bristooolu je i dalje najjeftinije pivo u centru dgra
Ja nisam imo pojma o tom objektu do letos, kad me uvatio pljusak na putu do KC Grada pa sam morao da se sklonim negde, i onda snimio Jelen od 90 i Starokamen od 100 dindži.
ja naleteh pre cirka (pun intended) 2. dine i upravo kad se izblejavalo u kc čorbi
bristol jeste socijala, ali ne i pitoreskni cumez, ispunjen pijacnim fizionomijama.neuporedivo.
Link to comment

E, a ima i ono mesto, kao ograđeni šatro otvoreni tržni centrić vizavi Cvetka - neka ugostiteljska rupa ali sa divnom baštom leti ispod drveća, duboka hladovina i džaba piće, ne znam kako se zoveInače

Edited by kapetanm
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...