Jump to content
IGNORED

To ima samo kod nas - Ćumezi™


kud_genijalci

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud_genijalci

    19

  • kapetanm

    14

  • *edited by mod

    8

  • boshoku

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, definitivno, taj kraj, ta zvezdarska periferija, je totalni dragulj sto se ovakvih lokala, cumeza, cumezoidnih i jednostavno tres-cudnih tice.
:Hail: Hvala.Ali da ispravim, nije to periferija, to je beogradski Monmartr..Grinič Vilidž.. Arbat. Lepo ja kažem, vreme je za jedan letnji sabor.
Link to comment
Au, po Vašim opisima, ova dva bircuza što pomenuh na prvoj temi mu dođu k'o Hajat. E da, jel' beše srušiše Mali Hajat?
Mali Hajat je srušen, tu je sad neka perionica.Zloglasno mesto.
Link to comment
oduvek je to bila cvetkova mehana, ali se po pricama starostavnim, negde krajem sezdesetih, pocetkom sedamdesetih, pojavila direktiva da nije odgovarajuce ime, pa su nakacili veliku tablu na kojoj je pisalo smederevo. mada mislim da je to bio lokalpatriotski test kasnije, ko kaze smederevo, ne pusta se unutra.jbt, to cudo stalno gledam i ne usudjujem se da vidim sta ima unutra posto me pre nekoliko godina kruela napaucila sto setam "dzukelu a ne decu" pored njenog objekta.a i ona kafana na uglu danke savic i gos'n vucica deluje malo preteci, bez obzira na crvene muskatle, ili gresim?
To bi trebalo da je "Majdan" koji se tako oduvek zvao, osim što je, otkad su instalirali muškatle, postao polu fensi, pre toga je bio klasičan bircuz.Kad smo kod tih lokala po kraju, ne zaostaje mnogo ni "6"-ica koju sad renoviraju, a moj apsolutni favorit je "Ljuba" u D.Tucovića blizu Batutove u kojem osim lokalnih alkosa ima i neviđeno dobrih ćevapa.
Link to comment

Ok, ja sam očekivao više, al ispade da u ovom gradu ljudska prava imaju samo oni od Cvetka naviše. Enivej, moraću ovo da prikupim, složim i prelomim u jednu malu ukusno odrađenu plastificiranu mapu koja staje u novčanik, za slučaj da se izbezumljen i žedan nađem u tom kraju.

Link to comment
To bi trebalo da je "Majdan" koji se tako oduvek zvao, osim što je, otkad su instalirali muškatle, postao polu fensi, pre toga je bio klasičan bircuz.Kad smo kod tih lokala po kraju, ne zaostaje mnogo ni "6"-ica koju sad renoviraju, a moj apsolutni favorit je "Ljuba" u D.Tucovića blizu Batutove u kojem osim lokalnih alkosa ima i neviđeno dobrih ćevapa.
Majdan, onaj pravi, više ne postoji. Šteta, tamo sam išao na dobru pljeskavicu kad sam bežao od ženinih splačina. Sad je koliko znam u posedu gazde "Malog Korza", nekog Pećanca, roštilj nije više dobar, cene su oštre, ima i muziku, jednom rečju, sranje.
Link to comment
A malo ispod Tabora, iza one okretnice sta li je, uvuceno u dvoriste na cijoj kapiji je neka trska, je kafe klub atelje "Kosovka". Nije bas Cumez, ali zasluzuje da se spomene kad smo vec u kraju.To je kafic koji je ujedno i skola slikarstva (tj. atelje) koji drze doticna Kosovka, inace valjda poreklom negde iz Bosne, koja je sama slikarka te uciteljica tog zanata, a po kaficu stoji na svakom zidu okaceno nekoliko kic kreacija Kosovke a mozda i njenih studenata. To je neka kic imitacija baroka i klasicizma, uz poneku kic primesu romantizma, recimo. Kao one fus-slike koje prodaju babe na pariskim buvljacima. U samom kaficu mozete probati jedno 345 vrsti rakije (80% na bazi sljivovice) kao sto je npr. kornisonka (sljivovica al' sa ubacenim kiselim krastavcem). Kada sam poslednji put posetio doticni lokal, raspolozeni konobar nam je posle 2. ili 3. ture rakije davao besplatno da probamo svaku mogucu vrstu. Sama Kosovka je takodje svojstven prizor, debela, presminkana, ostarela i u nekoj beloj bundi - recimo da izgleda kao naboranija, nasminkanija i mnogo deblja Kruela De Vil. E da, utorkom uvece (ili tako nesto) se sluzio bosanski lonac.
jebotekurac gde sam se ja doselio Hail.gifinace preporucujem, iz svog komsiluka, bife Radio Moskva (ugao Mite Ruzica i Bulevara). preko puta je grill u kome su prosle godine dzankiji unakazili prodavacicu, generalno los kraj. Ali bircuz je prijateljski i jeftin i ukrasen sovjetskom parafernalijom.
Link to comment
Kiosk sa dodatom sklepanom prostorijom na uglu Goce Delceva i Otona Zupancica bi trebalo da zadovolji kriterijume.
McDragan kod Grafičke?
Aha, sad kad sam pogledao mapu sam skontao da ne mislimo na isto, okej, taj tvoj kiosk je onaj bircuz.Na to liči i Pužić kod Hale sportova, samo je bolja ekipa, više životnih priča i tako to...
Link to comment

Ta kafe poslasticarnica prekoputa cvetka sto radi 0-24 je legendarna. Nisam bio tamo sto godina, ali jedno vreme smo bili redovni. Drugar je radio u lavovima, a mi smo igrali rulet. Trezni ili pijani po povratku iz gradu uglavnom bi noc zavrsili tamo, pa u poslasticarnicu, na kafu ili dolivanje, kako kad. Jedno vece smo trazili litar litar, zena nam donese kiselu, izadje napolje i za par minuta se vrati sa flasom smederevke. Bilo je tamo svega, pijanaca, klabera, taksista, ljubavnika koji su nekad svoje nesuglasice resavali fizicki... Izmedju lavova i te poslasticarnice je bio pominjani balkan, ciganska kafana. Tu smo bili par puta. Bila je ziva zika, i uglavnom smo znali svaku petu-sestu pesmu. Pevac peva, usred pesme staje, kaze sad ce moj kum Marko iz Milana da nastavi. Krene ka separeu, nudi mikrofon, debelom cigi koji se prvo necka, mi ga svi bodrimo, i onda onako nevoljno ustaje i krece da roka.

Link to comment
je l zna neko da li jos radi, i u kojoj formi, bufet 'projektant', kod XI bgd, u nekoj od onih ulica sto su normalne na grcica milenka?
:Hail: Tamo sam ostavio vise para nego li kod nesrecnog Brke i zene mu na pljeskavicama i belom mesu.Pojima nemam da li radi ali kada sam ja isao u srednju to je bilo mesto gde je apsolutno sve bilo dozvoljeno osim igranja karti.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...