Jump to content
IGNORED

To ima samo kod nas - Ćumezi™


kud_genijalci

Recommended Posts

Mali Vracar u Kursulinoj. Nema klope ali je ambijent standardna mesavina matorih alkosa i raspalih studenata sa malom dozom preprodavaca i nakupaca sa pijace. Gostiju (a vala i forumasa) ima od 8 ujutru pa do 02 dokle u nacelu radi ali nije problem da se produzi ako treba.Najupecatljiviji trenutak je bio kada je neki matori advokat mrtav pijan pricao kako je iz Skoplja zapalio na sahranu ortaku u Zagreb i sad se tako pijan vratio i poceo da svira gitaru po basti tj betoniranom prilazu koji je zatvoren najlonom. Posto je taj matori bio toliko pijan da je svirao samo po pola refrena pre nego sto bi presao na drugu pesmu lik bez shake koji je sedeo u cosku mu je zapretio sa "Sviraj deci kako treba ili daj meni da im ja sviram."
Taj matori advokat - da nije Mirko? Svira stalno Rundekovu ''Slick Senoritu'', tj. pokušava, i sve žive naziva barabama, uključujući i sebe.
Link to comment
  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud_genijalci

    19

  • kapetanm

    14

  • *edited by mod

    8

  • boshoku

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 Moravac na Smederevskom putu. Trenutni samostalna gradjevinsko ugostiteljska radnja, prethodno tek par mjeseci poljoprivredna apoteka, a jos prethodnije bircuz. Pola limeni kiosk a pola minijaturni lokal. Ispred ima i onu kucicu za pecenje prasica ali iste ne bih preporucio s obzirom na oblake prasine i izduvnih gasova sa smederevca koji pecenju daju 1 prigradski smek koji gazda prikriva prevelikim kolicinama soli.Unutra 4 metal plasticna zardjala stola, karirani stoljnjaci, konobarica sumnjivog morala (po pricanju poznanikovog druga). Imali su i muziku, neke nesrecnike koji su pali toliko nisko da pjevaju za dva puna stola u polulimenoj kafani.Daleko najjadnije mjesto koje sam vidio u zivotu. Gore i od one kafancine na stanici sedmice preko puta Cvetka u kojoj se sad nalazi neka kladionica a u kojoj se skupljala tuberkulozna ekipa sa nadimcima Gargamel itd...Kako se zvase to prije nego sto je postala kladionica?
Misliš li na onu između vulkanizera i automehaničara, plehanu sa leve strane kad ideš ka Smederevu, ili neku drugu?
smederevo se zvalo.taj deo od cvetka na gore ka smederevskom putu, jos malo pa da se ukljuci u ture avanturistickog turizma sta sve moze da se nadje.
To je Cvetkova kafana. Nekad je radila dugo u noć, i u studentskim danima kad siđemo sa zadnjeg tramvaja išlo se na vinjak za laku noć. Muzika je bila ubitačna, Šaban Šaulić kroz ženske vokale.Osećam val lokalpatriotskog zanosa što je većina pomenutih ovjekata u mom neposrednom komšiluku
Link to comment
ama bre mehana, ne kafana.
Pa jeste. Bila je popularna kod agrikola koji su čekali ranu zoru da otključaju tezge na pijaci, a mrzelo ih da spavaju po kombijima.
Link to comment

sa desne strane bulevara na cvetkovoj pijaci, mozda je sad cak lili ili neki supermarket unutra, prije par godina su bili poker aparati. obraticu paznju sutra. mislim da je to ta cvetkova mehana.moravac je druga stanica iza skole u malom mokrom lugu sa desne strane.

Link to comment

Au, po Vašim opisima, ova dva bircuza što pomenuh na prvoj temi mu dođu k'o Hajat. E da, jel' beše srušiše Mali Hajat?

Edited by zorglub
Link to comment
sa desne strane bulevara na cvetkovoj pijaci, mozda je sad cak lili ili neki supermarket unutra, prije par godina su bili poker aparati. obraticu paznju sutra. mislim da je to ta cvetkova mehana.moravac je druga stanica iza skole u malom mokrom lugu sa desne strane.
Jeste, igraonica i možda kladionica, a na zidu spolja bio je nacrtan veliki Diznijev Šilja i simbol Roma - točak. Sad mi se i Pluton priviđa, ali ne verujem. Onda je polovinu uzela apoteka, pa i drugu polovinu, sada je to drogerija. Kada se uđe u "Bazar", naiđe se na jedan moderan bar. Inače desno od te lokacije, na uglu a malo pre Tabora, ima "mlečni restoran" koji je ujedno i non-stop bircuz. Ali bez raspadajućeg šmeka, jedina dobra stvar je to što je otvoren 24 sata dnevno. Piva samo u malim flašama, stolovi i stolice oni "hotelski", dakle "sjaj epohe".
Link to comment
Je l' postoji još uvek Balkan kod Cvetkove?
Pa to je taj sa Šiljom i točkom. Uze ga tranzicija. nastavak::: Zemunu ulici Filipa Višnjića ima jedno mesto, istina restoran, ali sa svim obeležjikam ćumeza (uključujući i nestvarno niske cene roštilja)Kod gladnog vuka ™. (Ne treba ga mešati s klasičnim restoranom Gladni vuk u Ugrinovačkoj pored Rakocija).Stalna lumperajska ekipa TNT-tipa. Problem je što pivo nekad neće da ohlade kako treba, da li ga prekasno stavljaju u frižidere, ne znam.
Link to comment
Inače desno od te lokacije, na uglu a malo pre Tabora, ima "mlečni restoran" koji je ujedno i non-stop bircuz. Ali bez raspadajućeg šmeka, jedina dobra stvar je to što je otvoren 24 sata dnevno. Piva samo u malim flašama, stolovi i stolice oni "hotelski", dakle "sjaj epohe".
Pa je l' to cuveni Zenit Lizing d.o.o.? :lol: Legendarno mesto. Sa sve onom fontanicom.A malo ispod Tabora, iza one okretnice sta li je, uvuceno u dvoriste na cijoj kapiji je neka trska, je kafe klub atelje "Kosovka". Nije bas Cumez, ali zasluzuje da se spomene kad smo vec u kraju.To je kafic koji je ujedno i skola slikarstva (tj. atelje) koji drze doticna Kosovka, inace valjda poreklom negde iz Bosne, koja je sama slikarka te uciteljica tog zanata, a po kaficu stoji na svakom zidu okaceno nekoliko kic kreacija Kosovke a mozda i njenih studenata. To je neka kic imitacija baroka i klasicizma, uz poneku kic primesu romantizma, recimo. Kao one fus-slike koje prodaju babe na pariskim buvljacima. U samom kaficu mozete probati jedno 345 vrsti rakije (80% na bazi sljivovice) kao sto je npr. kornisonka (sljivovica al' sa ubacenim kiselim krastavcem). Kada sam poslednji put posetio doticni lokal, raspolozeni konobar nam je posle 2. ili 3. ture rakije davao besplatno da probamo svaku mogucu vrstu. Sama Kosovka je takodje svojstven prizor, debela, presminkana, ostarela i u nekoj beloj bundi - recimo da izgleda kao naboranija, nasminkanija i mnogo deblja Kruela De Vil. E da, utorkom uvece (ili tako nesto) se sluzio bosanski lonac.Da, definitivno, taj kraj, ta zvezdarska periferija, je totalni dragulj sto se ovakvih lokala, cumeza, cumezoidnih i jednostavno tres-cudnih tice.
Link to comment

pokojna kafana vragolasta maca u vladicinom hanu, mesto gde su se seljaci boli nozevima. rip vragolasta maco. :(isti vlasnik danas drzi kiosk sa sankom. to je kiosk u koji mozes da udjes i popijes rakijicu. prodaje vise rakije nego bilo koji kafic, a gosti kioska su ljudi koji ejmivajnthausuju svakog dana.

Edited by kojot
Link to comment

kafe EM, sam cosak gde dubrovacka udara u dunavsku, prilepljen uz vulkanizersku radnju, skriven iza zive ograde i guma, cuju se glasovi, nista se ne vidi, poslednje odmoriste pere kralja na putu do kuce

Link to comment
da nisi pomesala? meni je u pamcenju da se ta kafana zvala 'cvetkova mehana'. smederevo je ona bivsa kafana u brace jugovica, ako se ne varam
oduvek je to bila cvetkova mehana, ali se po pricama starostavnim, negde krajem sezdesetih, pocetkom sedamdesetih, pojavila direktiva da nije odgovarajuce ime, pa su nakacili veliku tablu na kojoj je pisalo smederevo. mada mislim da je to bio lokalpatriotski test kasnije, ko kaze smederevo, ne pusta se unutra.
A malo ispod Tabora, iza one okretnice sta li je, uvuceno u dvoriste na cijoj kapiji je neka trska, je kafe klub atelje "Kosovka". Nije bas Cumez, ali zasluzuje da se spomene kad smo vec u kraju.To je kafic koji je ujedno i skola slikarstva (tj. atelje) koji drze doticna Kosovka, inace valjda poreklom negde iz Bosne, koja je sama slikarka te uciteljica tog zanata, a po kaficu stoji na svakom zidu okaceno nekoliko kic kreacija Kosovke a mozda i njenih studenata. To je neka kic imitacija baroka i klasicizma, uz poneku kic primesu romantizma, recimo. Kao one fus-slike koje prodaju babe na pariskim buvljacima. U samom kaficu mozete probati jedno 345 vrsti rakije (80% na bazi sljivovice) kao sto je npr. kornisonka (sljivovica al' sa ubacenim kiselim krastavcem). Kada sam poslednji put posetio doticni lokal, raspolozeni konobar nam je posle 2. ili 3. ture rakije davao besplatno da probamo svaku mogucu vrstu. Sama Kosovka je takodje svojstven prizor, debela, presminkana, ostarela i u nekoj beloj bundi - recimo da izgleda kao naboranija, nasminkanija i mnogo deblja Kruela De Vil. E da, utorkom uvece (ili tako nesto) se sluzio bosanski lonac.Da, definitivno, taj kraj, ta zvezdarska periferija, je totalni dragulj sto se ovakvih lokala, cumeza, cumezoidnih i jednostavno tres-cudnih tice.
jbt, to cudo stalno gledam i ne usudjujem se da vidim sta ima unutra posto me pre nekoliko godina kruela napaucila sto setam "dzukelu a ne decu" pored njenog objekta.a i ona kafana na uglu danke savic i gos'n vucica deluje malo preteci, bez obzira na crvene muskatle, ili gresim?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...