Jump to content
IGNORED

To ima samo kod nas - Ćumezi™


kud_genijalci

Recommended Posts

Došlo je do nesporazuma, na onom topiću Svetsko a naše, reč je bila o zaista svetskim lokalima, tako da građani Amsterdama, Kopenhagena, Antverpena, itd. mogu da se zbune. A ono što je henrik larsson tražio a ja najavio pa niakd, evo ide sad. ovo je popis ćumeza u kojima se okuplja šljam, društveni talog, gubitnici, oni koji su prespavali i tranziciju i ratove i još ne znaju da se štafeta više ne nosi.Bife Višnjica ™ (u njoj ima slika Tita Broza ™) kod Cvetkove pijace, pored GSP kioska.Imaju dve konobarice, jedna je krupna i simpatična i liči na basistu Idola, a druga je mršava i zlovoljna i samo nešto gunđa i ako se mučite dok vadite siću da platite jelenče ima da vas opsuje. Često narvaća lokalna baba-sera, jedna plavokosa Rimljanka, da se izrazim politički korektno, u godinama između 40 i 50 nemam pojma. Stolice se raspadaju, stoljnaci progoreli i na njima sam napisao nebrojeme božićne čestitke za Europu i beli svet. Jednom se dogodilo da je onu simpatičnu krupnu konobaricu startovao neki pijani klošar kada je poručio piće.Ona njemu: "Ti ćeš mene da pičkaraš mamu ti, marš napolje!" i izbaci ga iz lokala. "Ne dam ti koka-kolu."Rade i nedeljom, do 22.00 ali, ponekad, bilo kojim danom, ako nema mušterija, umeju da zamandale vrata i mnogo ranije. I ne brenuju goste koji ba ostanu duže.Bircuz - restoran Mali Stadion ™u Sarajevskoj. Imaju i klopu, ali i cugu. Ekipa stara. Jedan razvedeni večito sedi pored šanka i godinam se udvara konobrici koja ga šlaje u tri lepe ali on ne odustaje. Ima i učenih rasprava o unijatskoj crkvi i današnjoj omladini. Jednom se desilo ovo: pijem ja svoju votku i biter lemon (nemaju tonik, šta ćeš) a jedan tip za susednim stolom popije već drugi vinjak i ostavi tanjir gulaša pa trkne do vecea. Kada se vrati i nastavi s jelom, priđe mu vlasnik."Je li bre pta si ono uradio?""Šta sam uradio?""Dođi da vidiš šta si uradio?!"I povede za uvo mladića do vecea. Ispostavilo se da je dečko zasrao celi klozet."Kako te bre nije sramota?"Pa priteralo me.""Ima sad da očistiš ovo"I - očisti čovek klozet i plati i uze stvari i ode.Slučaj sranja je prijavio inače onaj pijani večiti udvarač. Nedeljom ne rade.Bife Radio Moskva ™, Bulevar, nekoliko stanica nagore posle Cvetka. Slika JB Tito ™, takođe, meda ne bih rekao na prvi pogled, mislim staljinisti, ali sve u ponjavama, stari šinjeli čuturice zastavice, itd., prekriveno prašinom. Ni ovde nam tonik, a led seku sekirom. (Doduše, u Višnjici i Malom Stadionu leda nema uopšte.) Tu nema uzbuđenja osim što je jedan što je umirao od raka na prostati (po dijagnozi vlasnika) stalno žicao vinjačiće i pričao o vikendici proed reke u koju će da se preseli pored kad "sanira stanje posle aperacije". Ili je sanirao ili je umro.Lasta™ ima dva bifea, jedan kod Trošarine drugi u Ustaničkoj. Ovaj kod Trošarine ima finog šefa, liči na Acu Gavrića bez brkova, a glavni konobar je kao pijani Dezmond batler i voli da staertuje na goste da ih kao psuje ali ako se narogušite odmah cvika i kao šalio se. Tu su pepeljare od stakla, i ne mogu da se razbiju ni da pogodirte Velju Ilića..Pre Radio Moskve ™, takođe na neparnoj strani, ima Ravna Gora ™. Tu nema slike J.B. Tita, već Draže ©​, a na zidovima vise posteri i stari kalendari s Karadžićem; objekat je otvoren do 4 ujutro. Posle 9 uveče svira se i peva. Seksi pevaljka, crnokosa i visoka, na matricu ili ko zna na šta s bežičnim mikrofonom zabavlja mušterije, a jednoj stranoj ekipi su pevali pesme o Karli del Ponte i slično. Opasno mesto.Posle Radio Moskve, odmah pre Malog Korza. nalazi se ćumez koj ise zove "Kod ... " ™ sad mi ispalo iz glave kod koga. Nemaju led, nemaju tonik, a posle 8 uveče imaju muziku, pevač uz sintisajzer peva folk.Vlasnici stanuju odmah dole; oštrokonđa svekrva, bivša konobarica koja je sveže rodila dete i gazda antialkoholičar. Prošle ili pretprošle godine, ne sećam se, umreo im neko; ja sedim i pijuckam a svekrva plače dok neki nabildovani momci nose leš u ćebetu; dolazi ambulanta dolazi policija, svekrva neutešna, umro neki Pantelija, a ekipa u bircuzu pije, jerbo život teče dalje, glasi misao Ive Andrića povodom Drine je l' tako. Rade do 23.00.Nastavlja se...

Link to comment
  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud_genijalci

    19

  • kapetanm

    14

  • *edited by mod

    8

  • boshoku

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kafana "Romansa", u Dubrovačkoj, malo pre podvožnjaka, prekoputa stanice 26ice. Imaju slike Tita, Draže, Đinđića, Patrijarha Pavla i Kralja Petra (ili Miloša Obrenovića). Za svakog po nešto.Imaju dobre ćevape i kobaje, ali ih nema uvek, jer je vlasnik lenj do krajnjih granica. Ali kad ih ima, odlični su. Cene sasvim pristupačne.

Link to comment
Došlo je do nesporazuma, na onom topiću Svetsko a naše, reč je bila o zaista svetskim lokalima, tako da građani Amsterdama, Kopenhagena, Antverpena, itd. mogu da se zbune. A ono što je henrik larsson tražio a ja najavio pa niakd, evo ide sad. ovo je popis ćumeza u kojima se okuplja šljam, društveni talog, gubitnici, oni koji su prespavali i tranziciju i ratove i još ne znaju da se štafeta više ne nosi.Bife Višnjica ™ (u njoj ima slika Tita Broza ™) kod Cvetkove pijace, pored GSP kioska.
Taj se nekad zvao "Vitaminka". Naziv je odgovarao sadržaju.Malo dalje - "Zlatno brdo". Poznato iz one TV emisije po dlaci u kavurmi (Paklena kuhinja). Preporučujem za sledeći samit PPP, ambijent je pun tolerancije prema svemu čemu smo skloni.
Link to comment

'Lambada' u Cuburskoj.Legendarno svratiste samopromovisanih cuburskih boema, sa dva stola na trotoaru tik do vulkanizerske radnje. Pre mesec dana se preselila u narecenu vulkanizersku radnju koja je zatvorena. Mrzelo ih je cak i da je izmolerisu, samo su prebacili sank.

Link to comment
Taj se nekad zvao "Vitaminka". Naziv je odgovarao sadržaju.Malo dalje - "Zlatno brdo". Poznato iz one TV emisije po dlaci u kavurmi (Paklena kuhinja). Preporučujem za sledeći samit PPP, ambijent je pun tolerancije prema svemu čemu smo skloni.
U pravu si, i sad je Vitaminka, odlična korekcija. Kvrc mi bio s Višnjicom. (Mada, jedno vreme je iz neobjšanjivih razloga falila ona plava tabla ispred ulaza; mislio sam da će i to renovirati, ali srećom nisu.) Edited by kud_genijalci
Link to comment

... nastavak ...Kajmakčalan ™, odmah do Zapleta, iako bi pravilnije bilo reći da je Zaplet do "Kajmaka" (kako mu tepaju) jer je ovaj tu starosedelac. Trougao objekata "Skver" (pomenut na onom topiku), Zaplet i Kajmak može samo u Bgdu da se nađe.Legendarna Dragica je konobarica, a povremeno rade još dve. Stalna ekipa. Otvoreno do 23.00, leda nema, pivo ume da bude mlako da ti se smuči. Koka kole ima samo u limenkama. WC je čučavac. Uobičajen razgovor između stalne ekipe i mlađe konobarice::"Gde si bre s pivom?""Polako nisam te videla""Što je mlako? A gde su one mrzle čaše?"/Dok imaju, dele pivske čaše iz zamrzivača, što je stvarno lep šmek/"Ne radi nam zamrzivač danas...""Pa metni je među noge..."Tu dolazi i lokalni sakupljač kartona koji na Krstu tako zarađuje dohodak već trideset godina. Popije pivo, a ponekad mu se pridruži i supruga. Izgledaju kao baba i deda: odakle im deca, nemam pojma. Ekipa je jednom raspravljala o starosti tih klinaca, i ima teorija da su malog rasta jer su od malena cirkali vinjak. Ja ne znam, samo prenosim.Prošlog leta kroz baštu prođe Duda selektor, odmah posle onog prvenstva, a ekipa drekne "Bravo Duro majstore" i počnu svi da aplaudiraju; ne znam gde odoše, da li u Zaplet ili još dalje...Rade do 23.00SUR bife Mirijevo™, kod Đerma, odmah pored krznarske radnje. Tu sam vodio strance da vide i da ne veruju (vodio sam ih i u Vitaminku), vlasnik liči na Gargamela iz Štrumpfova, postje dve ekipe, jedna za preferans koja ostaje do fajronta (do 22.oo, ali može da se rastegne) i jedna šahovska (koja ne igra uvek), i pet-šest usamljenika uzrasta od 50 do 90 godina koji dođu i ćute i piju i pričaju sami sa sobom.

Edited by kud_genijalci
Link to comment
Posle Radio Moskve, odmah pre Malog Korza. nalazi se ćumez koj ise zove "Kod ... " ™ sad mi ispalo iz glave kod koga. Nemaju led, nemaju tonik, a posle 8 uveče imaju muziku, pevač uz sintisajzer peva folk.Vlasnici stanuju odmah dole; oštrokonđa svekrva, bivša konobarica koja je sveže rodila dete i gazda antialkoholičar. Prošle ili pretprošle godine, ne sećam se, umreo im neko; ja sedim i pijuckam a svekrva plače dok neki nabildovani momci nose leš u ćebetu; dolazi ambulanta dolazi policija, svekrva neutešna, umro neki Pantelija, a ekipa u bircuzu pije, jerbo život teče dalje, glasi misao Ive Andrića povodom Drine je l' tako. Rade do 23.00.
Si siguran da rade samo do 23h? Ako su to ti odma pre Malog Korza, rade oni brale i do duboko u noc, bar vikendom, muzika razbija, leti, zimi, i tako. Nikad nisam ulazio, ali posto zapravo nemaju ni vrata (vec nekako neki...otvor) a pored je bila (nikad prezaljena!) trafika koja je radila 24h 365 dana u godini, cesto sam imao prilike da zavirim unutra. Ono, definicija bircuza. Tj., ako je to taj lokal.Pored Ravne Gore i Radio Moskve prolazim nonstop, Radio Moskva mi se cinila nekako simpaticno ali nikad nisam svracao jer uvece kasno i nocu ne rade (a sta cu preko dana tamo, da udisem kroz prozor izduvne gasove autobusa 79, 46 i 20 kada skrecu za Mirijevo/dolaze iz Mirijeva), u Ravnu Goru takodje nisam ulazio (mada su me mnogi molili da ih vodim), ali posto ima "izlog", uvek se vidi sta je unutra, i cini mi se da je tamo najveca zurka u kraju. Cesto sede panduri, pa se cuje "evo jedna pesma za narednika..." ili kakvi su im vec cinovi.E da, jedan potencijalno interesantan lokal za ljubitelje bircuza nalazi se na Medaku 2. Cim se predje plavi most iz pravca Ustanicke, pa onda desno u Mokrolosku, pa polukruzno levo kod izlaska na autoput, na ulazu za parking zgrada u Mokroluskoj, na samom cosku ima neka autoperionica/automehanicar ili sta li je, i iznad te garaze (od istog vlasnika predpostavljam) je ugostiteljski lokal pod imenom Bonito Đole. Nisam svracao, ali po ekipi koja se skuplja ispred i ulazi/izlazi, muzici, te cestim dolascima pandura, reklo bi se da je prvoklasni bircuz. Rade i po celu noc.
Link to comment
Si siguran da rade samo do 23h? Ako su to ti odma pre Malog Korza, rade oni brale i do duboko u noc, bar vikendom, muzika razbija, leti, zimi, i tako. Nikad nisam ulazio, ali posto zapravo nemaju ni vrata (vec nekako neki...otvor) a pored je bila (nikad prezaljena!) trafika koja je radila 24h 365 dana u godini, cesto sam imao prilike da zavirim unutra. Ono, definicija bircuza. Tj., ako je to taj lokal.
To je taj lokal. Pa, za radno vreme nisam baš milion posto siguran, nisam bio skoro tamo ...ali mi se pričinjava natpis.Pannduri često zalaze u Ravnu Goru; kada smo za doček "srpske nove" tamo svratili pa stranci snimali, zamolili su nas da ne uslikamo i čuvare reda.
Link to comment

bife botanicka basta, kraj gund. venca ka 29. novembra i nesto zasita bizarno u majke jevrosime s parne strane dosta blize takovskoj, odmah do galerije koja izlaze rukotvorine zaostalih ljudi.

Link to comment

1 Moravac na Smederevskom putu. Trenutni samostalna gradjevinsko ugostiteljska radnja, prethodno tek par mjeseci poljoprivredna apoteka, a jos prethodnije bircuz. Pola limeni kiosk a pola minijaturni lokal. Ispred ima i onu kucicu za pecenje prasica ali iste ne bih preporucio s obzirom na oblake prasine i izduvnih gasova sa smederevca koji pecenju daju 1 prigradski smek koji gazda prikriva prevelikim kolicinama soli.Unutra 4 metal plasticna zardjala stola, karirani stoljnjaci, konobarica sumnjivog morala (po pricanju poznanikovog druga). Imali su i muziku, neke nesrecnike koji su pali toliko nisko da pjevaju za dva puna stola u polulimenoj kafani.Daleko najjadnije mjesto koje sam vidio u zivotu. Gore i od one kafancine na stanici sedmice preko puta Cvetka u kojoj se sad nalazi neka kladionica a u kojoj se skupljala tuberkulozna ekipa sa nadimcima Gargamel itd...Kako se zvase to prije nego sto je postala kladionica?

Link to comment

Mali Vracar u Kursulinoj. Nema klope ali je ambijent standardna mesavina matorih alkosa i raspalih studenata sa malom dozom preprodavaca i nakupaca sa pijace. Gostiju (a vala i forumasa) ima od 8 ujutru pa do 02 dokle u nacelu radi ali nije problem da se produzi ako treba.Najupecatljiviji trenutak je bio kada je neki matori advokat mrtav pijan pricao kako je iz Skoplja zapalio na sahranu ortaku u Zagreb i sad se tako pijan vratio i poceo da svira gitaru po basti tj betoniranom prilazu koji je zatvoren najlonom. Posto je taj matori bio toliko pijan da je svirao samo po pola refrena pre nego sto bi presao na drugu pesmu lik bez shake koji je sedeo u cosku mu je zapretio sa "Sviraj deci kako treba ili daj meni da im ja sviram."

Link to comment

Не знам да ли још постоји, и нисам никад ни улазио... али, кад се од Титела крене према Новом Саду, на месту где се одваја пут за Лок, с једне стране је падина Тителског брега, а с друге равница. Ту је бус редовно скретао у Лок, обилазио око великог дрвета у центру села, стао да пусти/прими у вр главе једног путника, и враћао се на пут.На тој раскрсници је била једна бетонско-лимена коцка звана "Плава лагуна". Око ње све жуто од оне глине са падине, а и она сама нешто неугледна и не сећам се чак ни које боје је могла бити, плава сигурно није. Плави су можда били само аутобуси Аутобанде (ака Аутобанат) који ту чак нису ни стајали, јер су морали да опишају око оног дрвета.

Link to comment
... nastavak ...Kajmakčalan ™, odmah do Zapleta, iako bi pravilnije bilo reći da je Zaplet do "Kajmaka" (kako mu tepaju) jer je ovaj tu starosedelac. Trougao objekata "Skver" (pomenut na onom topiku), Zaplet i Kajmak može samo u Bgdu da se nađe.Legendarna Dragica je konobarica, a povremeno rade još dve. Stalna ekipa. Otvoreno do 23.00, leda nema, pivo ume da bude mlako da ti se smuči. Koka kole ima samo u limenkama. WC je čučavac. Uobičajen razgovor između stalne ekipe i mlađe konobarice::"Gde si bre s pivom?""Polako nisam te videla""Što je mlako? A gde su one mrzle čaše?"/Dok imaju, dele pivske čaše iz zamrzivača, što je stvarno lep šmek/"Ne radi nam zamrzivač danas...""Pa metni je među noge..."Tu dolazi i lokalni sakupljač kartona koji na Krstu tako zarađuje dohodak već trideset godina. Popije pivo, a ponekad mu se pridruži i supruga. Izgledaju kao baba i deda: odakle im deca, nemam pojma. Ekipa je jednom raspravljala o starosti tih klinaca, i ima teorija da su malog rasta jer su od malena cirkali vinjak. Ja ne znam, samo prenosim.Prošlog leta kroz baštu prođe Duda selektor, odmah posle onog prvenstva, a ekipa drekne "Bravo Duro majstore" i počnu svi da aplaudiraju; ne znam gde odoše, da li u Zaplet ili još dalje...Rade do 23.00
Inace pre godinu ili dve se u kajmaku posvadjala dva najbolja druga-zidara i jedan je zavrsio sa cepinom u glavi :isuse:
Link to comment
smederevo se zvalo.taj deo od cvetka na gore ka smederevskom putu, jos malo pa da se ukljuci u ture avanturistickog turizma sta sve moze da se nadje.
da nisi pomesala? meni je u pamcenju da se ta kafana zvala 'cvetkova mehana'. smederevo je ona bivsa kafana u brace jugovica, ako se ne varam
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...