Jump to content
IGNORED

Padobranstvo


nesha taxista

Da li biste izveli padobranski skok?  

44 members have voted

  1. 1. ...

    • Već jesam
      9
    • Bih, ali nisam imao/imala prilike
      25
    • Nikako!
      10


Recommended Posts

Al-Khwarizmi, svaka cast :)ja posle svog tandema sinusoida: - malo se palim da skupljam pare za obuku za samostalno skakanje (kako cu je uskladim sa obavezama i selidbom na sever pojma nemam);- malo sam "uradila si jednom, neces vise nikad, jel vis' koliko je visoko", to me posebno uvatilo jutro posle, sada je prestalo;- malo sam "ajd bar jos jedan tandem, sacu znati kako da disem ili da cak i ne moram da disem tokom slobodnog pada, pa cu mozda nesto i videti i uzivati", posto se najvise od slobodnog pada secam da mi je bilo jako tesko da disem. cim se otvori padobran je naravno uzivanje i tu sam i nesto gledala i zapamtila, ali slobodan pad je prosao u mangovenju i posmatranju tipa koji slika sta to dovraga radi rukama levo desno

Link to comment

Jutros sam sasvim slučajno saznao da u Novom Sadu postoji vazdušni tunel!http://www.skydivenovisad.com/tunel.htmlKažu da je improvizovan, napravljen pomoću tenkovskog motora, i da zbog relativno slabog potiska vazduha već sa 90-ak kg počinju problemi. Za vežbanje pravilnog položaja se može iskoristiti, ali za neke ozbiljnije treninge baš i ne. U svakom slučaju, i to je veoma korisno za učenike, a može biti i zabavno za one koji bi da osete kako izgleda slobodan pad, a ne usuđuju se da se oprobaju u padobranstvu.Cena je 2,000 dinara za 3 minuta (3 leta po 1 minut), sa obezbeđenim instruktorom. Uglavnom se radi petkom i subotom popodne, mora se najaviti.Od ozbiljnih tunela, zatvorenih, sa više turbina, najbliži se nalazi čak u Rusiji:http://www.realfly.ru/en/Veoma korisno za sve koji nameravaju da se bave padobranstvom, ali i prilično skupo. Mada, 10 minuta u tunelu je ekvivalentno vremenu slobodnog pada 20-30 skokova sa 3000 metara, pa kad se tako gleda, ne izgleda više toliko skupo za iskustvo koje može da se stekne u bezbednom okruženju.edit:

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
Gde si skakala tandem? Odlična stvar za ubrzano postizanje 3000 m ;) Ja do tih visina imam još puno da učim.
Lisiciji jarak, preko tandem jump ekipe (neko postavio link na pocetku teme)
Link to comment
  • 2 months later...

Samo da se javim da sam još uvek u jednom komadu.Napravio 27 skokova do sada, najveća visina sa koje sam skočio 2000 metara. Moram da rešim još neke problemčiće sa stabilnošću pri slobodnom padu pre nego što dostignem 3000...

Link to comment
  • 8 months later...

ja letim paraglajderom...skoro aktivno i sasvim samostalno,vec dve godine :)jel se to rachuna? :)))imam dozvolu za pilota paraglajdera i neku gomilicu sati u vazduhui san mi je da dam otkaz i odem negde gde ima lepo visoko brdo ili vishe njih

Edited by ivy
Link to comment
  • 7 months later...

checkpoint - 42 skoka.Skakao nekoliko puta 3000, ali mislim da ću ili morati da skupim kintu za pravi vazdušni tunel, ili da se oprostim od cele priče. Onaj u Novom Sadu se pokazao prilično neupotrebljivim za početnike. Vazdušni stub je previše uzak, i potrebno je veliko iskustvo i veština da se na njemu održi, tako da instruktori sve vreme drže učenike... ako se i usude da nekoga puste u jednom trenutku, to po pravilu vrlo brzo završi na strunjačama sa strane.

Link to comment
checkpoint - 42 skoka.Skakao nekoliko puta 3000, ali mislim da ću ili morati da skupim kintu za pravi vazdušni tunel, ili da se oprostim od cele priče. Onaj u Novom Sadu se pokazao prilično neupotrebljivim za početnike. Vazdušni stub je previše uzak, i potrebno je veliko iskustvo i veština da se na njemu održi, tako da instruktori sve vreme drže učenike... ako se i usude da nekoga puste u jednom trenutku, to po pravilu vrlo brzo završi na strunjačama sa strane.
ja hocu ali nikako da odem kod nasheg prijatelja Bate na tunel..a shta da se radi kad je to jedini tunel kod nas :( i Bata ga je sam pravio,dobro ga je i napravio...i nash je divan prijatelj pa sam pristrasna :) od padobranstva bih skakala tandem skok,sa instruktorom i da on sve uradi ja samo da se vozam cool.gif i to je toa u vazduhoplovstvu uopshte mi je josh zelja da se vozim jedrilicom..duuugoo,duugoo :) i naravno paraglajderom..duugoo,duugoo.. :)ili ovakvo neshto shto su napravili nashi prijatelji Chesihttp://vimeo.com/16692919 Edited by ivy
Link to comment
  • 9 months later...

Ima li jos zivih da se bave ovime? Zelja mi je da probam :) ali ne znam da li je bolje da idem na tandem skok gde je duzi slobodan pad, ili na obuku i gurtnu gde si ipak svoj gazda cool.gif Imate li preporuke za neki dobar letacki klub u Bgu? I znate li koliko kinte to zadovoljstvo iziskuje?

Link to comment
Ima li jos zivih da se bave ovime? Zelja mi je da probam :) ali ne znam da li je bolje da idem na tandem skok gde je duzi slobodan pad, ili na obuku i gurtnu gde si ipak svoj gazda cool.gif Imate li preporuke za neki dobar letacki klub u Bgu? I znate li koliko kinte to zadovoljstvo iziskuje?
Ako ti lova nije problem (150 evrića + 50 do 80 ako hoćeš i snimak), tandem svakako treba probati. Takođe, ako hoćeš samo da probaš a nisi baš siguran da li hoćeš time da nastaviš da se baviš, tandem je i jednostavnija i jeftinija varijanta. Za tandem ti ne treba lekarski pregled (pre par godina bio oko 6000, ne znam sad), ne plaćaš samu obuku (150-200 evrića, sa uključenim prvim skokom na gurtnu), a dok sa gurtne stigneš do slobodnog pada, treba ti od najmanje 5 do 10 skokova (svaki po 20-ak evra)... pa računaj.Guglaj "tandem skok"... ista ekipa radi i obuku.
Link to comment

Hvala za info. Vidim da si skakao 42 puta, svaka cast! Koliko vremena ti je trebalo da doguras toliko?Nadjoh tandem sajt, tacno 150e je skok, mislim da cu to probati prvo pa ako mi se svidi onda dalje...taman da mi se malo krcka ideja u glavi dok skupljam pare :)

Link to comment
Hvala za info. Vidim da si skakao 42 puta, svaka cast! Koliko vremena ti je trebalo da doguras toliko?Nadjoh tandem sajt, tacno 150e je skok, mislim da cu to probati prvo pa ako mi se svidi onda dalje...taman da mi se malo krcka ideja u glavi dok skupljam pare :)
Evo:
Danas imao prvi skok. cool.gif
Doduše, ja ne idem baš često, ali sa dovoljno vremena i novca može to i mnogo brže. Računaj da se skače uglavnom vikendima, kad je vreme dovoljno lepo (suvo, vedro, sa vetrom do 5 m/s). U proseku po danu na aerodromu možeš da napraviš 2-3 skoka... tako da, uz malo sreće, u toku godine možeš da nakrcaš i do 100 skokova ako si se baš nameračio. Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
Ima li jos zivih da se bave ovime? Zelja mi je da probam :) ali ne znam da li je bolje da idem na tandem skok gde je duzi slobodan pad, ili na obuku i gurtnu gde si ipak svoj gazda cool.gif Imate li preporuke za neki dobar letacki klub u Bgu? I znate li koliko kinte to zadovoljstvo iziskuje?
aj na paraglajding :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...