Jump to content
IGNORED

Teniske legende


Boza_zvani_Pub

Recommended Posts

Ma dobro, preterao sam sa svih sedam, to bi bila dva uzastopna Grend slema, ne znam da li je bilo ko uspeo u tome :D Ali hocu reci da on u ove dve sezone apsolutno moze da otvori sebi vrata preticanju Federera i da ne vidim kojim cudom, osim pu-pu-pu povreda ili nekih privatnih problema, nece osvojiti makar svaki drugi, dakle recimo jos cetiri komada do kraja 2017. U fenomenalnoj formi je, dostigao je zrelost u igri koja nece odjednom nestati, nije hendikepiran podlogom, konkurencija mu je na zalasku karijere ili mu nije dorasla. Moci ce, naravno, da ga dobije Rafa na RG, Rodja na travi, Marej na USO, ludi Vavrinka bilo gde, ali male su sanse, mozda se jednom od njih zalomi da ga opali negde.

 

...

 

Verovatno se slicno razmisljalo i za Federera posle AO 2010, koji je bio u slicnoj poziciji kao Novak sada (nepunih 29 godina, osvojio cetiri od sest poslednjih GS turnira, propustio samo jedno od 19 poslednjih GS finala), pa je na naredna dva GS turnira ispadao od Soderlinga i Berdiha, usao u samo tri finala u narednih pet godina i osvojio samo jedan GS turnir posle toga.

 

Jeste da je on iza sebe imao 5-6 godina mladje Nadala, Djokovica i Mareja, a Novaku se ni ne pojavljuje neka ozbiljnija pretnja od mladjih igraca, ali u nekom trenutku (sa godinama) ce morati da pocne da pada nivo njegove igre, sve i da se ne pojavi neki novi Nole ili Rafa.

 

Da ne bi bilo zabune, ja ne mislim da ce se taj pad desiti tako naglo kao kod Rodzera i realno je ocekivati da osvoji 3-4 GS turnira do kraja 2017 i neka 2-3 posle toga, tj. da zavrsi na 16-18 ukupno.

Link to comment

Ma naravno, ako nas bliza i ne tako bliska teniska istorija nesto uci, to je da se promene desavaju i da i nad popom ima pop. Samo mislim da postoje dva znacajna momenta koja Novaku idu u prilog: sazreo je kao osoba i kao igrac, odnosno od konkurencije koja moze da ide uzlaznom putanjom ima samo Mareja, ciji se razvoj prekinuo zbog one povrede ledja. Eventualno i Nisikorija. Rodja i Rafa su stigli dokle su stigli, Berdih i Ferer su svoje prilike za ulazak na veliku scenu ispucali, Vavrinka i Tsonga su isuvise nekonstantni i takvog karaktera da mogu da dobiju poneku bitku ali ne i rat, a mladja garda je od ozbiljnog pretendovanja na sam vrh udaljena bar dve sezone, ko god to bio. Savrseni miks faktora za apsolutnu dominaciju u ovoj i sledecoj sezoni; vec preko toga je nezahvalno prognozirati. Mislim da ce od od narednih osam turnira (sedam + OI) Novak osvojiti sigurno pet, a verovatno i bar sest.

Link to comment

Verovatno se slicno razmisljalo i za Federera posle AO 2010, koji je bio u slicnoj poziciji kao Novak sada (nepunih 29 godina, osvojio cetiri od sest poslednjih GS turnira, propustio samo jedno od 19 poslednjih GS finala), pa je na naredna dva GS turnira ispadao od Soderlinga i Berdiha, usao u samo tri finala u narednih pet godina i osvojio samo jedan GS turnir posle toga.

 

Jeste da je on iza sebe imao 5-6 godina mladje Nadala, Djokovica i Mareja, a Novaku se ni ne pojavljuje neka ozbiljnija pretnja od mladjih igraca, ali u nekom trenutku (sa godinama) ce morati da pocne da pada nivo njegove igre, sve i da se ne pojavi neki novi Nole ili Rafa.

 

Da ne bi bilo zabune, ja ne mislim da ce se taj pad desiti tako naglo kao kod Rodzera i realno je ocekivati da osvoji 3-4 GS turnira do kraja 2017 i neka 2-3 posle toga, tj. da zavrsi na 16-18 ukupno.

Само толико.

Link to comment

djoker nema taj problem sa talentovanim mladim igračima, tek će možda ćorić, zverev i australogrci možda biti dovoljno talentovani da ga svrgnu sa trona, a opet od ao 2003 ni jedan igrač stariji od 30 godina nije uzeo gs titulu, ako se taj trend nastavi ništa od project 18

 

 

Link to comment

djoker nema taj problem sa talentovanim mladim igračima, tek će možda ćorić, zverev i australogrci možda biti dovoljno talentovani da ga svrgnu sa trona, a opet od ao 2003 ni jedan igrač stariji od 30 godina nije uzeo gs titulu, ako se taj trend nastavi ništa od project 18

 

 

Uzeo je Federer 2013 (i Vavrinka je imao punih 30 godina 2015).

 

Samo sto je u tom periodu prosecna starost Top10 igraca povecana sa 25-26 godina (2002-2010), preko 27-28 (2011-2014), na 30 godina koliko je sada. Tako da je za ocekivati da ce biti dosta igraca starijih od 30, koji ce osvajati GS turnire u narednih 4-5 godine.

 

Prosecna starost Top10 igraca na kraju kalendarske godine:

2002    25.2

2003    25.3

2004    25.8

2005    25.4

2006    24.9

2007    24.6

2008    24.4

2009    25.0

2010    26.5

2011    27.2

2012    27.4

2013   28.3

2014   28.3

2015   30.1

 

Izvor: http://www.menstennisforums.com/2-general-messages/476737-average-age-top-10-players.html

Link to comment

napisah starijih od 30 godina, a olderer je zadnju titulu uzeo na w 2012 pre 31 rođendana

- Prosecna starost Top10 igraca samo ukazuje na netalentovanost generacija 90-93 koja omogućava prosečnim igračima poput berdića, ferera ili  gaskea da budu u top 10 i nakon peak-a karijere 

Link to comment

napisah starijih od 30 godina, a olderer je zadnju titulu uzeo na w 2012 pre 31 rođendana

- Prosecna starost Top10 igraca samo ukazuje na netalentovanost generacija 90-93 koja omogućava prosečnim igračima poput berdića, ferera ili  gaskea da budu u top 10 i nakon peak-a karijere 

 

Da, 2012. je uzeo Vimbldon, a ne 2013. Moja greska, izvinjavam se.

 

U svakom slucaju, ta netalentovanost igraca mladjih 5-6 godina od Djokovica i Mareja, koji bi sada vec uveliko trebalo da igraju finala i osvajaju titule ce i omoguciti da igraci sa 31+ osvajaju titule u narednih nekoliko godina.

Link to comment

Onaj grafikon gonefishinga ima smisla da se analizira tek kad se prvo uporedi sa prosecnom staroscu top10 igraca koje je Az postavio. Bez toga, poredjenje perioda sa godinama osvajaca su babe i zabe.

Link to comment

Zezas? Nikad se ne bih setio, tj. uopste nemam u memoriji da je tako mlad osvojio, a posle Agasija i Bekera mi je bio omiljeni u toj generaciji.

 

Ako je verovati Vikipediji: He became the youngest male player to win a Grand Slam singles title when he won the French Open in 1989 at the age of 17 years and 4 months.

Link to comment

претпостављам да оно што желиш да тиме кажеш је плус бесконачно, што би било +∞

 

To, to, za ovo ostalo pojma nisam imao. :(

 

Vidim juče da i Novak svrstava Nadala kao favorita na RG ali verujem da je to pre da sebe rastereti/njega optereti. Nije isključeno da Nadal tamo eksplodira, nadajmo se da neće, ne bih rekao da je i verovatno.

 

Ako je verovati Vikipediji: He became the youngest male player to win a Grand Slam singles title when he won the French Open in 1989 at the age of 17 years and 4 months.

Ccc, sve to sa 17 godina a naš Đoko se i dalje muči. Nikad neće biti goat :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...