Jump to content
IGNORED

Teniske legende


Boza_zvani_Pub

Recommended Posts

aranca sancez je jedno vreme imala neko malo plasticno cudo iznad straznjice i tu je mogla da uglavi lopticu.izgledalo smesno,kao kratak rep.jos kad zaigra protiv sabatinijeve lipojke..

Link to comment

jel mogu nesto da pitam kao potpuni duduk za tenis?

 

koliko je realno da djokovic prestigne federera po broju titula? ono, da li biste se kladili na to?

 

i jos nesto - cela euforija sa novakom na jednu stranu, ali koliko se secam monika seles je uzela 9 titula pre napada koji se dogodio kad je imala jedva 20? da je nastavila, dokle je mogla da stigne? vec tad je bila poravnata sa steffi koja je 4-5 godina starija.

ne bih se kladio na to. ako bih morao, kladio bih se da ga nece prestici. ljude je zahvatila euforija i ne shvataju koliko je tesko uzeti 1 slam, kamoli 7 koliko mu treba da prestigne Federera... podseticu, Novak Djokovic je svoj 7. slam osvojio na Wimbledonu 2014. to je skoro punih 7 godina nakon njegovog prvog GS finala(USO 2007). da, on je danas bolji igrac nego sto je bio ranije, ali i dalje nije lako osvojiti slam. 

 

Monika nije imala ni 20 godina kada je kreten napao. ali vec su ti rekli, jako je tesko predvideti sta bi ona osvojila da je ostala zdrava. recimo, Martina Hingis je sve svoje GS titule osvojila pre 20 rodjendana, Sabatini je jedinu titulu osvojila sa 20 godina, Justine Henin je bila late bloomer, pocela da dominira sa 23, ali se povukla kada je bila na apsolutnom vrhu sa 25... na kraju dana nikada necemo znati koliko bi Monika trajala i koliko bi titula osvojila. i nije to sve do fizike, sam Borg je recimo izjavio da je nakon poraza od Big Maca na USO izgubio svu volju da igra tenis. 

tenis je mentalno uzasno zahtevan sport. ti u fudbalu ili kosarci mozes da imas los dan, pa te izvuku saigraci. a u tenisu los dan znaci da si ispao sa turnira... tako da u momentu kada psiha samo malo popusti, ti si dead meat. Novak je bio u seriji od 4 titule na 5GS kada mu je deda umro, pa je cekao skoro godinu dana do sledeceg GS. nakon toga je umrla Jelena Gencic pa je cekao novih godinu dana na sledeci slam... a od kada mu se sin rodio, covek je postao skoro pa nepobediv. mir u glavi je cudo...

Link to comment

Izmedju au opena 2012 i vimbldona 2014 djokovic je odigrao 6 finala slemova. Izgubio je 5. Ako ga to nije slomilo, nece nista.

 

Stvar sa njim je u tome sto je uzasno prilagodljiv, a to je upravo ono sto Rafa, zbog specificnog nacina na koji igra, ili Fed, zbog nacina na koji sada mora da igra, jednostavno nisu.

 

Onda je tu i pitanje ostatka konkurencije. Danas u prvih 100 igraca ima svega desetak koji su mladji od 25 godina. Pitanje je da li ce neko eksplodirati u naredne 3 ili 4 godine.

 

Mislim da su svi svesni da ovakav Djokovic to moze da uradi, i bas zato nije voljen. Nema to veze sa nacinom na koji igra, Marej igra 100 puta ogavnije, jednostavno on je "uzurpator" savrsenog i unapred predodredjenog poretka, posveceni asketa, tudjin, autsajder u fenseraju.

Link to comment

Meni smeta rezervna loptica, pa je nikad ne držim u džepu kod prvog servisa. Moj sorc nije planiran za to, A njihov jeste, pa im očigledno ne smeta mnogo ili nimalo čim je uvek drže u džepu. Al meni je baš nezamislivo da odigram ijedan poen da lopticom u džepu.

Link to comment

a od kada mu se sin rodio, covek je postao skoro pa nepobediv. mir u glavi je cudo...

 

Ona Delester, nema zene na zalost vise na ovom forumu, odavno je prozvala Novaka kameleonom i predvidela da ce mu se jednog dana u svim tim silnim bazdarenjima i podesavanjima posloziti kockice. Covek strasno dobro sazreva i kao igrac i kao covek, stalno uci i stalno tera sebe na stvaranje formule da sve ono sto je drugim igracima tesko i zivotna zrtva on u tome nalazi zanimljivo stivo za citanje i ucenje. Ima problema s odredjenim nacinom ishrane? Nema problema, ne samo da cemo da izbacimo iz ishrane sve sto volimo a steti nam, nego cemo cak i da smisljamo nova jela, pisacemo kuvare za siru publiku, napravicemo od toga neku pricu kako bismo stvorili upecatljivu i zavodljivu iluziju da u svemu tome uzivamo i da je to nesto u cemu bi svi mogli da uzivaju. Uopste me ne bi zacudilo, stavise i sam je govorio o tome, da je on i rodenje sina doziveo ne samo kao novi stepenik u zivotu vec i u teniskoj karijeri. On to radi bukvalno sa svim aspekltima koji mu cine dan.

 

Novak je tezak, tezak fanatik, samo malo zavodi to njegovo zovijalno ponasanje i stvaranje utiska da je sve ovo, sta i koliko god to ovo bilo, za njega novo i neobicno. Sto rece Leander Paes u jednom intervjuu, Novak Djokovic je veliki biznis koji sobom upravlja do najsitnijih detalja, pazljivo, pedantno i posveceno. On ce, recimo, uvek da podvuce uticaj porodice i zahvalnost koju oseca prema njima ali kad je njegova karijera u pitanju ne okleva ni trenutak da ih otpili kao smetnju. Isti slucaj je sa clanovima tima. Valjda ne postoji teniser koji ima bliskiji odnos sa svojim timom ali onog trenutka kad ih prevazidje i nauci od njih sve sto mu treba oni idu u drugi plan ili im se zahvali na saradnji. Prijatelj si za citav zivot, poslovni saradnik si samo dok doprinosis.

 

Drugim recima, ako se neko nada da ce za par godina Novaku da dopizdi i da zavrsi karijeru prerano, ta nada je uzaludna. U tom smislu posvecenosti on je bukvalno Federerova replika, uopste me ne iznenadjuje to sto mu je pristupio sa pitanjima vezanim za harmonizovanje tenisa i porodicnog zivota sa decom, posto je Rodzer od njih prvi povukao nogu. Novaka ce u penziju oterati bolji igrac iz nove generacije. Kad se pojavi. Pre toga ko ziv ko mrtav da mu mazne po koji Slem. Tesko ce on bez nekog nedaobog vanteniskog faktora da popusti i naglo padne, jer se nije naglo ni dizao. Mnogo promisljenosti i refleksije je njega dovelo tu gde jeste.

Link to comment

nije on oldererova replika, on do skoro nije ni imao trenera jer je mislio da sam najbolje zna kako treba da igra, do sada nije bilo slučaja da se povukao igrač dok se još nalazio u prvih 10 na atp listi, otuda i dugovečnost olderera

- nagli pad je vrlo moguć setimo se ao pre 4 godine, ko je onda mogao i da zamisli da će djoker uzeti samo 2 gs u naredne 3 godine

Link to comment

. ljude je zahvatila euforija i ne shvataju koliko je tesko uzeti 1 slam, kamoli 7 koliko mu treba da prestigne Federera... 

 

Tako je. Jedino što on ima već 11 slemova, ubedljivo je najbolji igrač na turu, i jedan od najboljih u istoriji bez bilo kakvih naznaka da će forma da mu krene nizbrdo, ili da će mentalno da se zasiti izazova što bi možda dovelo do manjka motiva.

Tako da, koliko god njemu da je teško, ostalima je 10x teže. Ako se nešto radikalno ne promeni, on će biti ubedljivo najveći favorit pred svaki turnir u narednih barem godinu dve, ako ne i tri. Lepota je što ne mora da osvoji svaki, neka osvoja po dva. Ili jedne godine jedan, jedne dva - opet je dovoljno. 

Link to comment

nije on oldererova replika, on do skoro nije ni imao trenera jer je mislio da sam najbolje zna kako treba da igra, do sada nije bilo slučaja da se povukao igrač dok se još nalazio u prvih 10 na atp listi, otuda i dugovečnost olderera

- nagli pad je vrlo moguć setimo se ao pre 4 godine, ko je onda mogao i da zamisli da će djoker uzeti samo 2 gs u naredne 3 godine

 

Odakle ti ta ideja da Rodzer tek od skoro ima trenera? To nije tacno, samo Severin Luti je sa njim vec nekih devet ili deset godina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...