Jump to content
IGNORED

Biciklom do posla i nazad


noskich

Recommended Posts

hilfe hilfe!

 

imam bajs neki kineski sa ibeja, sasvim solidno me sluzi, ali odvrnuo se sraf koji spaja pedalu sa onim krugom.

probao sam da nadjem kod nekog alat kojim bih ga zategao, i na kraju sam otisao do servisa i tamo sve zavrsio za minut.

 

posto se opet olabavio, narucio sam preko neta ovaj tulboks:

 

71pJJdvCnsL._AC_SL1500_.jpg

 

 

navodno bi trebao da ima ovaj valjak ili kako se vec zove za velicinu fi 10mm. to je zapravo cifra koja stoji na srafu, znaci samo cifra 10.

 

medjutim, i ovaj najveci ulozak  je suvise mali za taj moj sraf. a na njemu pise fi 13.

 

alat je solidan i smesno kosta, 12 evra pa bih ga zadrzao za neki sledeci sraf, ali nisam resio svoj trenutni problem.

 

pitanje je sledece, zna li neko, da li su mozda neke druge oznake u pitanju kada se radi o srafovima na bajsu? tojest, kako da nadjem alat koji mi odgovara za velicinu srafa na kojoj pise samo cifra 10.

 

aj ako neko zna, ustedeo bi mi odlazak u servis koji podrazumeva guranje bajsa skoro dva kilometra :(

 

fala una pred.

Link to comment

Nabavi multi inbus sa mnogo vise nastavaka,i resio si problem.Imas tako nesto u svakoj radnji sa svim i svacim. 
Ova desetka deluje da prostis deblje od tvoje desetke.
image.thumb.jpeg.cfbd2b2452d72c6aae8d6e2e250aea2f.jpeg

Edited by askeladden
Link to comment

Pa kava je glava na šrafu?  Klasična šestougaona ili za imbus (šestougaona rupa)? Možda je M10 šraf to bi onda bio ključ 17. To je razmak dve paralelne stranice na glavi. Standardni ključevi su ti 7, 8, 10, 13, 17, 19 verovatno na biciklu nema  veće od toga. Znači verovatno bi ti trebala ta 17ica. Gedora - nasadni ključ. A rekao bih da je sa druge strane 1/4" četvrtka.

  • +1 1
Link to comment

Takodje, ako je kineski bajs sa ibeja poreklom iz Amerika, mos te alate da bacis u djubre (salim se, nemoj, dobri su), jer oni koriste colni sistem i onda moras da nadjes imbuse u colama. Po tvom opisu ne bi trebalo da je to slucaj, ali ako ti se desi da uzmes kljuc 17 i da je premali, a 18ica prvelika, to je to.

Link to comment

dada, hvala svima, izgleda da je 17tica mos def.

sad samo ne znam dal da vracam ovaj tulboks ili da potrazim glavu koja moze da se nasadi na ovaj alat.

al kapiram da bi trebalo biti standardno.

 

a bio je fakat smesno jeftin, neka amazon ponuda od 50posto popusta, kutija izasla 12 ojra.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...