Jump to content
IGNORED

Biciklom do posla i nazad


noskich

Recommended Posts

Vozio bajs do Zemunskog keja, pa od keja do Ade i sasvim je fino. Sredili su biciklisticku stazu od Brankovog pa skroz do Ade, nije vise truckanje kao ranije. Al' me zato Sunce sprzilo u licu i rukama.edit: Ima li ko kakvih resenja kod duzeg sedenja na bajsu i neprijatnog bola u zadnjici? :)

Edited by casperbgd
Link to comment
Vozio bajs do Zemunskog keja, pa od keja do Ade i sasvim je fino. Sredili su biciklisticku stazu od Brankovog pa skroz do Ade, nije vise truckanje kao ranije. Al' me zato Sunce sprzilo u licu i rukama.edit: Ima li ko kakvih resenja kod duzeg sedenja na bajsu i neprijatnog bola u zadnjici? :)
4168_m.jpg
Link to comment
Vozio bajs do Zemunskog keja, pa od keja do Ade i sasvim je fino. Sredili su biciklisticku stazu od Brankovog pa skroz do Ade, nije vise truckanje kao ranije. Al' me zato Sunce sprzilo u licu i rukama.edit: Ima li ko kakvih resenja kod duzeg sedenja na bajsu i neprijatnog bola u zadnjici? :)
redovna voznja... :) ako pedalas svakodnevno, bol prestane posle desetak dana. a mozes da kupis i mekse sediste, ali ona stvarno dobra znaju da budu i prilicno skupa.
Link to comment

problem sa vecinom prisutnih je sto su debelomasne svinjetine koje su se ponadale da ce da smrsaju od jedne voznje biciklom. zato ih boli bulja, kukaju na uzbrdice, znoje se i smrde. da ste uspeli da ponovite voznju jos 2-3 puta, vecina problema bi spontano nestala.

Link to comment
Mislis, okolica bi se spontano navikla na smrad?
Постигли би довољну брзину да се то развеје и разблажи.Мада, што рече профа студенткињи у првом реду, што је навукла микро минић за испит: "колегинице, то се пере, не се проветрава".
Link to comment
edit: Ima li ko kakvih resenja kod duzeg sedenja na bajsu i neprijatnog bola u zadnjici? :)
imala ja floor mates prve godine u amsterdamu. jedna od njih se usudila da sedne na bajs i ode do faksa i nazad. posle mi kaze: "my ass hurts. and my lips". "molim?", rekoh ja. "you know. my labia". :mellow: istinu veli chandra, zadnja loza se navikne nakon nekog vremena. a i odvikne, kad se ne vozi stalno.
Link to comment

još ako nosiš biciklistički šorc sa onom penom / pelenom, ne moraš ni da se navikavaš.a može da se nosi, ako se nosi presvlaka.a to što će da se srbi podsmavaju - ko ih jebe.

Link to comment
desetogodisnji skor:2 x slomljena oba zgloba (preletanje preko volana, zbog naglog kocenja izazvano bliskim susretom sa vozilom koje je islo u pogresnom smeru, not moi)3 x ukraden biciklsvakodnevna zivotna opasnost
2 x ukredenih kod meneZašto preletanje? To se dešava samo kada kočiš mnogo jače prednjom nego zadnjom?Ja sam se lomio više kada sam bio klinac. U poslednjih 10 godina sam imao samo jedan ozbiljniji pad i to zbog gluposti da nizbrdo vozim i kočim jednom rukom.
Мени некако криво што сам тако средио живот да не морам много да идем од куће, ал' док сам ишао на посао, по правилу сам ишао бициклом, и то од 1980. до 1999, лети/зими.
Lako je vozi po tim vašim Vojvodinama.
biciklo ti izgleda malo gay zbog federa ispod sedista
Ne samo zbog federa, i boja je, onako, ženska.A bajs mi liči na one amsterdamske. Low ride.
edit: Ima li ko kakvih resenja kod duzeg sedenja na bajsu i neprijatnog bola u zadnjici? :)
1. mekše sedište2. biciklističke3. redovna vožnja
Meni opet ukrali moj mocni Caprjolo Kobra pre dve nedelje, i sad se krecem peske ili autom. Bas bedak.
Iskrena sućut. :( Dobro znam kako to izgleda.
Link to comment
problem sa vecinom prisutnih je sto su debelomasne svinjetine koje su se ponadale da ce da smrsaju od jedne voznje biciklom. zato ih boli bulja, kukaju na uzbrdice, znoje se i smrde. da ste uspeli da ponovite voznju jos 2-3 puta, vecina problema bi spontano nestala.
ja sam iz Vojvodine i imam iskonski problem sa uzbrdicama bez obzira na kondiciju <_<ali u ostatku posta sam se potpuno prepoznala :mellow: Edited by ivy
Link to comment
  • 1 year later...
...1) nedostatak uzbrdica ...2) niže temperature. povezane sa ovih prethodnim. Ovde leti, jelte, ume već u 8 ujutru da bude potpuno nepodnošljivo. 3) sređenost ulica i, mnogo bitnije, opšta vozačka kultura ...
Pošto sad imam malo iskustva iz ove tematike (bez obzira što se topik ubajatio), da prokomentarišem... 1) Ne mogu reći da ovde imam nedostatak uzbrdica, dapače. Neke su ne samo strme, već "traju" kilometrima, bez da se makar malo "zaravne", da čoek dođe sebi. Problem sam rešio tako što vozim polako kad je uzbrdo :D U prvu-drugu brzinu, pa polagance. A imam jednu koja je ne samo uz nos, već ide tako jedno 4km. E, tu na jednom strateškom mestu zastanem na minut-dva, cugnem malo vode iz flašice, i vratim se k sjebi... pa onda, nastavak.2) pa, ovde je leti gore nego na Balkanu... Rešenje? Pa, navikneš se. :D Bez zezanja, ima 2-3 nedelje (obično oko Božića) kada redovno ide preko 40 i kusur, i onda je jedino smisleno ceo dan presedeti u bazenu. Srećom, uglavnom se odmori tempiraju u tom periodu. Mimo toga, to jeste problem, ali uz dovoljno vode, kremu za sunčanje i držanje hladovine (vožnja ispod drvoreda, npr), nekako se izgura. Mislim, vrućina je teška ovde bilo kome. I kad se seda u auto, jes da ima erkondišn, ali treba preživeti inicijalni šok sedanja za volan. Par puta sam se zajebo i ostavio neke plastične stvari (npr. audio kasete) u autu... well, to im je bio kraj, iscurele su kao satovi na slikama Salvadora Dalija. I ako se voziš negde npr 10 minuta (recimo do radnje), od toga prvih 5 minuta (barem) hukćeš i zapomažeš... tek onda počne da duva hladno, ali si već stigao. Dakle, slaba vajda. Nije gore na biciklu.3) Svud se vozači žale na bickliste, a bogme i obratno (ne zna se ko više na koga). Istina je da sam par puta zamal kosti ostavio po beogradskim ulicama (kao biciklista), ali evo baš danas me je par idiota ovde "iseklo" k'o iz pi$ke. Sva sreća te sam pesimista, pa u principu očekujem kriminalne akte od vozača motornih vozila... te ih tretiram s dužnom pažnjom (i izbegavanjem). Prednost koju imam ovde u odnosu na majčicu pretpostavljam da je najveća u tome što mogu da po potrebi lako "skočim" na pešačku stazu, ili neki nebetonirani puteljak sa strane, pošto u principu ovde nema parkiranih auta na tim mestima. Mada su iznenađenjena uvek moguća, zato se tako i zovu... I, da zaključim, bajs je najbolja stvar ever. I ko nije pročitao Bicycle diaries od David Byrnea, nek čita (btw. imam elektronsku knjigu, kome treba, šaljem... nek izvine drug David, ali važno je da se čita). EDIT. Vidim sad izašlo i u majčici, pod imenom "Biciklistički dnevnici" :thumbsup: Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...