Jump to content
IGNORED

Najbolje scene


kapetanm

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Gledam Eyes Wide Shut, malopre bila ova scena. Kakav soundtrack, bem' mu miša....
da, i meni jedan od najimpresivnijih soundtracka... u ovim scenama je muzika dzoslin puk /retka zena medju silnim muskim kompozitorima koji rade za film/ , ali tu je i bred meldau, i ligeti, i kris isak i sostakovic... meni s zaista jako, jako dopada...
Link to comment
pa možda čak i od Lolite, s kojom su poređenja najkorektnija, sobzirom na tematsku sličnost i emociju glavnog junaka.
Kao Lolita u kojoj je udavio Selersa, a potom i celom svom filmu nije dao da diše. Posle Lindona, mada mi je i tamo narator smućkaj pa prospi rešenje, meni svi Kjubrikovi filmovi osetno slabiji...Ali, čovek je dao barem dva vrhunska filma, dovoljno za čitav vek, a kamoli za jednu karijeru...
Link to comment
Kao Lolita u kojoj je udavio Selersa, a potom i celom svom filmu nije dao da diše.
prva polovina je možda i nešto najbolje što je ikad uradio, a druga verovatno najgore. veliko razočarenje kad uvede selersov lik (inače mi je on antipatičan mega giga)
Link to comment
prva polovina je možda i nešto najbolje što je ikad uradio
Nisam siguran koliko bi trebalo deliti Kjubrikovu karijeru na dve polovine, iako naizgled jedna kulminira u Odiseji, a druga se prelama iz Paklene - i ta dva filma ostaju kao dva vrha...
Link to comment

Ja mislim da je Kjubrik jedan od najvećih reditelja uopšte (čudna mi čuda), a znam da je sigurno najveći reditelj ikada ako se gleda samo prvih 30-45 minuta filma.

Link to comment

Često su mu najbolji delovi filma počeci - majmuni u Odiseji, deo do Aleksovog hapšenja u pomorandži, deo s D'Onofriom u Full Metal Jacketu.

Link to comment
Ne ide bez Ligetija nikako. :)http://www.youtube.com/watch?v=wawSCvuGj4o@ZenMeni bolji svakako i od Shininga i Full Metal Jacketa, pa možda čak i od Lolite, s kojom su poređenja najkorektnija, sobzirom na tematsku sličnost i emociju glavnog junaka.
Dva njegova najbolja filma: Staze slave i Odiseja. Korak iza je Beri Lindon. Paklena pomorandža je odlična do Aleksovog hapšenja. Najbolje je znao kako da, već napisanu i korišćenu muziku, prilagodi svojim filmovima
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...