Jump to content
IGNORED

Tenis radi tenisa


harper

Recommended Posts

  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    147

  • Afterburner

    76

  • freakns

    42

  • anantaram

    36

52 minutes ago, Tsai said:

Kazem ti, nisam siguran, onako najobjektivnije. 

 

2011 je bio mladji, brzi, ludji i eksplozivniji, kao i njegovi protivnici, i u takvoj godini je imao 11-1 protiv jakih Federera i Nadala

 

2015 Nadala na stakama, Federer dobar ali stariji, i takav Federee ga dobija 3 puta te godine

 

Ako gledamo po uspesnosti, da, 2015 je uspesnija i bolje tempirana, ali da je bolji igrac... uopste nisam siguran

 

Nisam siguran ni po uspesnosti da je 2015. bolja, tu su negde po brojkama. Mene iskljucivo igra zanima a po igri bih rekao da je Novak 2015. bio kompletniji igrac. Stavise, mislim da je u tom periodu do Pariza 2016. Novak verovatno bio najdominantniji teniser u blizoj istoriji, ovom delu istorije koji sam ja gledao. Novak je mnogo zajeban i opsesivan lik, studiozan preko granice normalnosti. Uveren sam da on i sada detaljno radi na sitnicama kojima nije u potpunosti zadovoljan, kao sto sam uveren da je to radio i u periodu izmedju 2012. i 2015.

Link to comment
5 hours ago, harper said:

Uveren sam da on i sada detaljno radi na sitnicama kojima nije u potpunosti zadovoljan, kao sto sam uveren da je to radio i u periodu izmedju 2012. i 2015.

 

Samo da jednu sezonu docekamo da mu je smec preko 50%. :fantom:

Link to comment
23 hours ago, harper said:

 

Nisam siguran ni po uspesnosti da je 2015. bolja, tu su negde po brojkama. Mene iskljucivo igra zanima a po igri bih rekao da je Novak 2015. bio kompletniji igrac. Stavise, mislim da je u tom periodu do Pariza 2016. Novak verovatno bio najdominantniji teniser u blizoj istoriji, ovom delu istorije koji sam ja gledao. Novak je mnogo zajeban i opsesivan lik, studiozan preko granice normalnosti. Uveren sam da on i sada detaljno radi na sitnicama kojima nije u potpunosti zadovoljan, kao sto sam uveren da je to radio i u periodu izmedju 2012. i 2015.

 

Najuspesnijih 12 meseci

Djokovic Jul15 - Jun16 (10/14 trofeja + 13/14 finala) : 4x GS + 5x Masters + 1x WTF (+ tri finala Mastersa) = 4x2000 + 5x1000 + 1x1500 = 14500 ATP poena za osvojene turnire

Federer Jan06 - Dec06 (8/14 trofeja + 11/14 finala): 3x GS + 4x Masters + 1x WTF (+jedno GS i dva Masters finala) = 11500 ATP poena za osvojene turnire

Nadal Apr08 - Mar09 (7/14 trofeja + 7/14 finala + Olimpijsko zlato): 3x GS + 4x Masters (bez finala na ostalim GS/Masters/WTF turnirima) = 10 hiljada ATP poena za osvojene turnire (+ Olimpijsko zlato)

Edited by az67
Link to comment
1 hour ago, az67 said:

 

Najuspesnijih 12 meseci

Djokovic Jul15 - Jun16 (10/14 trofeja + 13/14 finala) : 4x GS + 5x Masters + 1x WTF (+ tri finala Mastersa) = 4x2000 + 5x1000 + 1x1500 = 14500 ATP poena za osvojene turnire

Federer Jan06 - Dec06 (8/14 trofeja + 11/14 finala): 3x GS + 4x Masters + 1x WTF (+jedno GS i dva Masters finala) = 11500 ATP poena za osvojene turnire

Nadal Apr08 - Mar09 (7/14 trofeja + 7/14 finala + Olimpijsko zlato): 3x GS + 4x Masters (bez finala na ostalim GS/Masters/WTF turnirima) = 10 hiljada ATP poena za osvojene turnire (+ Olimpijsko zlato)

 

Skrati tih 12 na nekih osam meseci koliko traje ozbiljna sezona (od pocetka AO do kraja US Opena) pa ces da dobijes sasvim drugaciju sliku.

Link to comment
On 6.2.2019. at 14:57, Tsai said:

2015 Nadala na stakama, Federer dobar ali stariji, i takav Federee ga dobija 3 puta te godine

 

Tri puta, ali gde? Nula puta na bitnim mečevima. S druge strane 2011. ga je izbacio s RG-a i bio je na jednu lopticu/jedan cm da ga izbaci i sa USO-a.

Link to comment
1 hour ago, Time Crisis said:

 

Tri puta, ali gde? Nula puta na bitnim mečevima. S druge strane 2011. ga je izbacio s RG-a i bio je na jednu lopticu/jedan cm da ga izbaci i sa USO-a.

 

Pa i Federer iz 2011 je bolji od onog iz 2015. Logicno, mladji, u punoj snazi

Link to comment
26 minutes ago, Tsai said:

 

Pa i Federer iz 2011 je bolji od onog iz 2015. Logicno, mladji, u punoj snazi

 

Pa i ne bas. Kod dede je sve obrnuto. On je najlošije igrao kad je osvajao najviše GS turnira. Posle je morao uz ovu dvojicu da diže igru I to je radio skoro konstantno dok priroda nije stigla.

Link to comment
22 minutes ago, Tsai said:

 

Pa i Federer iz 2011 je bolji od onog iz 2015. Logicno, mladji, u punoj snazi

 

Mali problem s ovom teorijom je to sto je Rodzer osvojio dva GS-a i izbio na prvo mesto na ATP listi u odsustvu Djokovica. Naravno da je Fed bio bolji 2011. godine nego 4 godine kasnije ali taj njegov pad nije toliki koliko se misli ako se posmatraju samo GS turniri. Covek je prosto promenio prioritete i sve baca na debljanje GS statistike, sto mu ocigledno uspeva kad Novaka nema.

 

Mada, nije to toliko bitno za ono o cemu sam ja govorio. Moje misljenje je da je Djokovic game-wise bolji igrac 2015. nevezano za konkurenciju, to se najbolje vidi u momentima kad je u potpunosti u fokusu i igra svoj najbolji tenis. Te 2011. godine bilo je dosta meceva na par lopti, Nadal u Majamiju, Mari u Rimu, Rodzer je ako se dobro secam uzeo set u IW, bilo je tesno da tesnije ne moze biti u polufinalu US opena protiv Rodzera, Nadal je uzeo set u finalu Wimbledona. Dakle, u samim zavrsnicama turnira moglo je to da ide na koju god stranu hoces. 2015. je Novak izgledao kao parni valjak u zavrsnicama turnira, dovoljno je samo reci da je pocistio Rafu u tri seta usred Pariza, sto sam mislio da nikada u zivotu necu videti. Bilo je meceva protiv najboljih igraca na svetu u tom periodu kada je izgledao bukvalno nedodirljivo, taj utisak nisam imao 2011. godine. Doduse, mozda to ima veze s tim da je za sve nas 2011. godina bila nesto novo a 2015. je delovala kao ponavljanje necega sto je vec bilo ali ipak ostajem pri tome da je najbolji teniser kojeg sam u zivotu gledao upravo bio Novak ver. 2015.

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Realno, to protiv Rafe na RG je bilo posle Rafinog povratka posle ko zna koje povrede po redu, a Novak je bio u punoj snazi, otresao ga je da se nije oznojao. :)

 

Pa, oni stalno imaju nesto. Te pre povrede, te posle povrede, te nisu imali meceve, te su u godinama, ali cim Djokovica nema na horizontu pociste konkurenciju kao metlom. jednostavno ljudi ne mogu i ne zele da prihvate da je Djokovic od 2015. godine daleko najbolji igrac na svetu i da uopste nema konkurenciju. Rodzer i Rafa imaju preveliku reputaciju da bi neko mirne duse izasao i priznao da je tenis ovih poslednjih godina non-contest za Djokovica i da kada on igra na vrhuncu forme niko drugi ne moze da mu prismrdi. Novak je od 2015. godine daleko od njih dvojice koliko su oni daleko od ostatka tura, rezultati to jasno govore.

Edited by harper
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...