Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

nego odgovor na pitanje: zasto se ovome pridaje ovoliko vaznosti? veoma je jednostavan. nema ovaj blog nikakvu vaznost, on je samo simptom, jedno prozorce u nacin razmisljanja vladajuce klase koja se upravo uspostavlja i koju cine paraziti i diletantii koji u zivotu nisu nikada uradili nista korisno. njihove reference su: portfolio drzavnog marketinskog projekta dobijenog mimo tendera, cinjenica da umeju da ukljuce kompjuter, i dvogodisnja Sengenska viza.
Značaj na stranu, te iste etikete bi onda mogao da zalepiš na posetioce gorepomenutog LOVE topika na ovom istom forumu. Ja ne nalazim ništa naročito u prezrivom pljucu po praznoglavim optimistima koji su registrovali glupav domain name pa sad razmenjuju priče o pčelicama. Tačnije, upravo taj prezrivi pljuc smrdi na elitizam po osnovi društvene osvešćenosti.
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Značaj na stranu, te iste etikete bi onda mogao da zalepiš na posetioce gorepomenutog LOVE topika na ovom istom forumu. Ja ne nalazim ništa naročito u prezrivom pljucu po praznoglavim optimistima koji su registrovali glupav domain name pa sad razmenjuju priče o pčelicama. Tačnije, upravo taj prezrivi pljuc smrdi na elitizam po osnovi društvene osvešćenosti.
vidi ovako: trebalo mi je 2 minuta da medju blogerima detektujem podsmeh prema nezaposlenim ljudima. nego sta nego cu da uputim prezriv pljuc takvom stavu, kao i prema celoj toj neradnickoj i trutovskoj klasi sarlatana. to nije drustvena osvescenost nego svest o tome kako su ti ljudi dosli u poziciju da putuju po svetu, uzivaju u svim lepim stvarima koje Srbija nudi. kako da ti kazem: ja (sasvim bukvalno) radim za tu neradnicku klasu i zivim od mrvica sa njihovog stola. povremeno se nadjem sa drugim robovima, pa ih ogovaram iza ledja, posto vec nismo u poziciji da im kazemo u lice sta mislimo u njima, zato sto nisam povezan u komjuniti, ne idem po fensi kaficima, nacelno ne umem da se smejem kad mi se ne smeje i normalno da cu morati da radim poslove koje ti odurni Morloci sa licima Eloja ne umeju i nece da rade.super mi je taj elitizam, jel da? Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
evo malo da zamenim hellu makar na ovom topicu:
Tadić: Umesto cinizma potreban nam je optimizamPredsednik Srbije Boris Tadić najavio je juče za Press prve konkretne poteze koji su predviđeni Prostornim planom do 2021. godine.- Do kraja ove ili početkom sledeće godine biće završen put prema Mađarskoj. Do početka 2011. biće potpuno završen i put prema Bugarskoj, a do kraja 2012. ili početkom 2013. put prema Makedoniji. Već ove godine počeće gradnja puta prema Crnoj Gori, od Uba do Lajkovca, a celokupan posao bi trebalo da bude završen do 2015. - naveo je Tadić.Prema njegovim rečima, pri kraju su projekti za izgradnju puta Pojate-Kruševac-Vrnjačka Banja.- Radi se o strateškom trouglu, koji verujem da možemo da završimo do 2012, kao i o putu Beograd-Čačak, koji ćemo početi ove godine. U međuvremenu bi se radili putevi od Paraćina ka Zaječaru, od Rume ka Šapcu, a u planu je i put od Niša prema Prokuplju - precizirao je Tadić.On kaže da ne želi da podiže očekivanja ljudima, ali da će učiniti sve da se ovi strateški pravci završe na vreme.Tadić je rekao da je Nacrt prostornog plana dokument od najvišeg strateškog i političkog značaja, koji će uvesti normalan poredak stvari u zemlji. On je objasnio da je njime određena strategija izgradnje autoputeva kroz Srbiju kako bi se zaustavilo iseljavanje stanovništva iz pojedinih oblasti i pospešio regionalni razvoj.- Naš politički sistem ne doprinosi razvoju zemlje. Bez prostornog plana ne možemo krenuti u rešavanje nijednog problema. Moramo učiniti napor da nadoknadimo ono što je propušteno u proteklih 20 godina, da napravimo intervenciju u prostor i izgradimo infrastrukturu - rekao je TadićPreduslov za ostvarivanje ambicioznih razvojnih planova, po Tadiću, leži u stvaranju novog optimizma.- Bez vere u bolju budućnost ona i ne može biti bolja. Neko ko je pesimista nikada nije izgradio nijedan metar autoputa. A nema ništa lakše nego biti ciničan i pesimista, sedeti ua prikrajku, kritikovati i ometati - poručio je predsednik Srbije.
Ovo je ekstremno jedenje govana koje ne moze da prodje ni u jednoj zemlji (kamoli u "divnoj" Srbiji). Uostalom, mnoge studije su pokazale da pesimisti bolje rade jer su realisticniji i vise na zemlji od "lako cemo" optimista. Nema izgradnje puta ako nisi optimista, joj majko mila :lol: Eno ih svi pesimisti seli u ugao i umiru polako od gladi. Koji debil :isuse: A sad idem da polako citam ovaj optimisticki topic :fantom:
Link to comment
vidi ovako: trebalo mi je 2 minuta da medju blogerima detektujem podsmeh prema nezaposlenim ljudima. nego sta nego cu da uputim prezriv pljuc takvom stavu, kao i prema celoj toj neradnickoj i trutovskoj klasi sarlatana. to nije drustvena osvescenost nego svest o tome kako su ti ljudi dosli u poziciju da putuju po svetu, uzivaju u svim lepim stvarima koje Srbija nudi. kako da ti kazem: ja (sasvim bukvalno) radim za tu neradnicku klasu i zivim od mrvica sa njihovog stola. povremeno se nadjem sa drugim robovima, pa ih ogovaram iza ledja, posto vec nismo u poziciji da im kazemo u lice sta mislimo u njima, zato sto nisam povezan u komjuniti, ne idem po fensi kaficima, nacelno ne umem da se smejem kad mi se ne smeje i normalno da cu morati da radim poslove koje ti odurni Morloci sa licima Eloja ne umeju i nece da rade.super mi je taj elitizam, jel da?
Potpuno te razumem, s tim što ja mislim da te glave u oblacima zaslužuju jedino podsmeh, a ne prezir. I mene iznervira kad mi Mekikar onako usput predoči da bi morao da nađem vremena svakog drugog vikenda da se malo opustim u Zapadnoj Evropi, jer šta, 500 EUR može svako da nađe... ali to mi je više za :isuse: smajli nego za :rant: ili :frust: .Ličnu frustraciju nečijom glupošću i detachmentom ipak ne treba pretakati u čoporativni poklič "Majkuvamjebemdavamjebem, vi se zajebavate dok narod gladuje, a?!?!?!"
Link to comment
Ličnu frustraciju nečijom glupošću i detachmentom ipak ne treba pretakati u čoporativni poklič "Majkuvamjebemdavamjebem, vi se zajebavate dok narod gladuje, a?!?!?!"
Pa to je prirodna reakcija koja, barem kod mene, proistice iz licnog iskustva, i cinjenice da poznajem previse ljudi koji su na onom delu drustvene skale za koji na blogu 364parazitskihdana nema mesta, posto kvari sliku o lepoj i finoj Srbijici.
Link to comment
Potpuno te razumem, s tim što ja mislim da te glave u oblacima zaslužuju jedino podsmeh, a ne prezir. I mene iznervira kad mi Mekikar onako usput predoči da bi morao da nađem vremena svakog drugog vikenda da se malo opustim u Zapadnoj Evropi, jer šta, 500 EUR može svako da nađe... ali to mi je više za :isuse: smajli nego za :rant: ili :frust: .Ličnu frustraciju nečijom glupošću i detachmentom ipak ne treba pretakati u čoporativni poklič "Majkuvamjebemdavamjebem, vi se zajebavate dok narod gladuje, a?!?!?!"
Ok, ali šta radiš kada predsednik države počne da izgovara rečenice sa pomenutog sajta? i dalje su ti reakcije :isuse: , ili pak prelaziš na :frust: ?
Link to comment
Ok, ali šta radiš kada predsednik države počne da izgovara rečenice sa pomenutog sajta? i dalje su ti reakcije :isuse: , ili pak prelaziš na :frust: ?
to je vise za violent-smiley-041.gif
Link to comment
Ličnu frustraciju nečijom glupošću i detachmentom ipak ne treba pretakati u čoporativni poklič "Majkuvamjebemdavamjebem, vi se zajebavate dok narod gladuje, a?!?!?!"
Осим ако покретач и део аутора нису из разних рекламних агенција, што како ми се чини овде случај. Онда ту нема говора о детачменту нити правом оптимизму, те моја љутња није окренута извршиоцима (чија је глупост једина аутентична ствар у овом пројекту) већ наручиоцима. Edited by Праслин
Link to comment
Зато што он показује да је власт опет изабрала да се не лечи од сиде, већ да купи леп и танак куртон.
:D
Link to comment

ih, pa secate se valda svi onih bajnih tekstova za vreme sloba, iz kojekakvih ilustrovanih politika, o stetnosti mleka, banana i mjesa po decji organizam.

Link to comment
Ličnu frustraciju nečijom glupošću i detachmentom ipak ne treba pretakati u čoporativni poklič "Majkuvamjebemdavamjebem, vi se zajebavate dok narod gladuje, a?!?!?!"
upravo, ja mislim da vasa (a i filbi je tako pokrenuo topik) učitava previše klasnog momenta u ovu pojavu. da, ima među njima neomenadžerskih i mladoliderskih ljiga, no cenim da ni u kom slučaju nisu predominantni, već da većinu čine obični i prosečni likovi, koji su izlaz iz sumorne i grinding tranzicione svakodnevice potražili u stavljanju online ružičastih očajli. zato mnogo komentara koji dolaze s te strane, kao neki ovde citirani, kod mene pre izazivaju blagu nelagodu, jer ko što tičer reče, osećam se kao uljez na online geštalt psihoterapeutskoj sesiji vrlo nesrećnih, nezadovoljnih i depresivnih ljudi.
Link to comment
Ok, ali šta radiš kada predsednik države počne da izgovara rečenice sa pomenutog sajta? i dalje su ti reakcije :isuse: , ili pak prelaziš na :frust: ?
Da, dobro, kad i predsednik krene da te ubeđuje kako samo treba da se opustiš i uživaš, onda je već za :frust: ... osim ako čovek obrazlaže zašto legalizuje marihuanu, u kom slučaju OK :)
Осим ако покретач и део аутора нису из разних рекламних агенција, што како ми се чини овде случај. Онда ту нема говора о детачменту нити правом оптимизму, те моја љутња није окренута извршиоцима (чија је глупост једина аутентична ствар у овом пројекту) већ наручиоцима.
Uf, u taj deo priče mi je malo teže da poverujem. Reklamne agencije pokušavaju da šire lažni optimizam otvaranjem bloga? U koje svrhe, i ko ih je slagao da će to imati ikakvog šireg efekta?
Link to comment
upravo, ja mislim da vasa (a i filbi je tako pokrenuo topik) učitava previše klasnog momenta u ovu pojavu. da, ima među njima™ neomenadžerskih i mladoliderskih ljiga, no cenim da ni u kom slučaju nisu predominantni, već da većinu čine obični i prosečni likovi, koji su izlaz iz sumorne i grinding tranzicione svakodnevice potražili u stavljanju online ružičastih očajli. zato mnogo komentara koji dolaze s te strane, kao neki ovde citirani, kod mene pre izazivaju blagu nelagodu, jer ko što tičer reče, osećam se kao uljez na online geštalt psihoterapeutskoj sesiji vrlo nesrećnih, nezadovoljnih i depresivnih ljudi.
ovaj, gresis. ovo je blog vise srednje klase i vataca zjala. Ivana MomčilovićŠto se poslova tice, to je opet jedna od jako zanimljivih kategorija kod mene. Ne postoji ni jedan, jedini posao kojim sam se bavila duže od 3-4 meseca u proseku. Još je zanimljivije što bi svi ti poslovi do jednog, propadali kada bih ja pocela da radim, a još zanimljivija je kategorija i što su u vreme kada sam ja pocinjala da radim bilo koji posao, taj koji je glavni, otvarao nešto novo. Meni to smešno. Nisam ja bila uzrok propasti tih poslova, vec eto tako, ko zna kakva sila upravlja sa tim. Radila sam iz dosade i iz zadovoljstva. Tako ja u stvari shvatam život. Da ti nije dosadno i da sebe uciniš srecnim i zadovoljnim.Milica Lazarević - JekićReference: Apsolvent je srpske književnosti koju želi što pre da završi i posveti se kreativnijim stvarima. Optimista i sportista u duši, aktivno vozi rolere, bicikl, planinari i bavi se jogom. Uživa u sitnicama, obožava reku Savu. Udata za stok fotografa i dizajnera.Milena KontićPonovosađena Beogradanka. Student novinarstva. Liberalna, pozitivna, ateista, pomalo blentava i ponekad zaludna. Sa posebnim bubicama u glavi.Dragana ĐermanovićčSebe bih opisala kao previše aktivnu osobu u permanentno radoznalom raspoloženju. Profesionalni elementi moje biografije staju u nekoliko recenica -> Direktorka sam PRpepper agencije, strateški komunikacijski planer, saradnica ekonomskih i privrednih asocijacija, konsultantkinja u oblasti korporativnih odnosa s javnošcu, regionalni predavac na temu strateškog komuniciranja i koordinator Sekcije o Internet PR-u Društva Srbije za odnose s javnošcu. Po obrazovanju sam profesorka lingvistike sa dominantnim iskustvom u oblasti korporativnih komunikacija i PR-a.Sanja RastovacWeb-editor - and I'm loving it! :)Željko GaletićITS ALL ABOUT DOING WHATEVER YOU LIKEI design.I do programming.I make videos.I jump.I produce music.I party.I ...I do whatever I like. And I like... I like to live.Marko Radović(bez biografije, link baca na sajt www.prvinagoogle.rs (SEO optimizacija sajta)Jovana JakovljevićChocoholic, profoundly and irreversibly screwed up, "dazed & confused", sapiosexual, i7.Mladen IvanovićHR Professional, CSR Freak and soon to be a Social Entrepreneur, Social Media Advocate, a Refugee and a Blogger.Gordana Čomić(nju znate)Mihailo Šolajićneko mudo u izdavačkoj kući KompjuterbibliotekaPeđa Milićević"izvođač marketinških radova" u malim i velikim kompanijama širom BeogradaMerima Krsticvalja "zen baste" (cena preko Limunda oko 500 dinara) za 3.300 din, i brendira zen Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...