Jump to content
IGNORED

digitalne arhive


hattori

Recommended Posts

http://foto.mij.rs/site/galleriesfototeka muzeja istorije jugoslavije.ima bas zanimljivih stvari. prvi utisak mi je da je najveca paznja posvecena titovim aktivnostima. sajt je veoma spor tako da razgledanje moze da bude veoma nervirajuce. ne znam da li je problem kod mene ili oni nisu lepo napravili sajt. najveca zamerka im je to da su potpisi fotki veoma sturi i ne ispunjavaju ni onih osnovnih 5ws (who, what, when, where, why). Edited by foto
Link to comment
Svih 150 000 fotografija iz foto-arhive Muzeja istorije Jugoslavije, većinom nepoznatih široj javnosti, od 27. novembra su dostupne na sajtu www.foto.mij.rs zainteresovanima iz celog sveta
1949_003_056.jpg
Svečani prijem povodom 5 godina UDBE
Edited by Takeshi
Link to comment
http://foto.mij.rs/site/galleriesfototeka muzeja istorije jugoslavije.ima bas zanimljivih stvari. prvi utisak mi je da je najveca paznja posvecena titovim aktivnostima. sajt je veoma spor tako da razgledanje moze da bude veoma nervirajuce. ne znam da li je problem kod mene ili oni nisu lepo napravili sajt. najveca zamerka im je to da su potpisi fotki veoma sturi i ne ispunjavaju ni onih osnovnih 5ws (who, what, when, where, why).
you must be joking.u odnosu na ppp sajt prosto leti.
Link to comment

jes da mi nismo neki pojam za brzinu ali eto, za utehu, postoji i nesto jos sporije. :lolol:(znaci problem je na mojoj strani interneta. nisam probao sa posla ali sa kucnog meka je frustrirajuce sporo)

Link to comment
http://foto.mij.rs/site/galleriesfototeka muzeja istorije jugoslavije.ima bas zanimljivih stvari. prvi utisak mi je da je najveca paznja posvecena titovim aktivnostima. sajt je veoma spor tako da razgledanje moze da bude veoma nervirajuce. ne znam da li je problem kod mene ili oni nisu lepo napravili sajt. najveca zamerka im je to da su potpisi fotki veoma sturi i ne ispunjavaju ni onih osnovnih 5ws (who, what, when, where, why).
valjda i jeste o titu najvise. arhiva cetvorice njegovih zvanicnih fotografa.meni su okej potpisi, datim, mesto, ko je na fotografiji... potrajalo bi da su sastavljali price o svakoj.p.s kilavi ppp ni da bekne da je stigao novi post dok sam pisao prethodni.
Link to comment
  • 5 months later...

pre mesec dana u britanskoj biblioteci otvorena je nova čitaonica štampe sa dvadesetak kilometara polica i britanskom (i sa britanskih teritorija) štampom od 1600. do danas. uredjivanje je koštalo 33 mil funti.

digitalna newsroom sa 7,5 mil potpuno pretraživih stranica za korisnike u prostorijama biblioteke je besplatna. na daljinu se može besplatno pretraživati. pregledanje se plaća - tradicionalno britansko bibliotečki. istina, cenovnik je prilično raznovrsna kombinacija vremena i bodova, ali čovek mora znati šta i kako da traži, ne kao kad  neobavezno švrćka kroz besplatne baze.

ovaj posao je uradila i vodi ga, sa britanskom bibliotekom kao "mlađim partnerom", medijska kuća dc thomson, to jest njen ogranak dc thomson family history.

 

poz

Link to comment
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 7 years later...

Jel sem digitalne NB nema nista od arhiva dnevnih/nedeljnih novina kod nas?

Interesuje me jedan konkretan dogadjaj iz avgusta '50. sudar putnickog i teretnog voza kod Zajecara 

Link to comment

Ja sam u vreme serije Montevideo iz radoznalosti uzeo da citam izdanja Politike iz tog perioda. Posle nekog vremena kad sam hteo nesto drugo da potrazim, arhiva je bila ukinuta. Ne znam zasto. Velika steta..

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...