Jump to content
IGNORED

Pisanje CV-a...


Moća

Recommended Posts

AJde sermane ti napisi sta da radim. Ovo engleski visi nivo bolje zvuci nego dobro poznavanje engleskog jezika. Sto se tice prakse imam je jedino iz srednje skole al to bas i nije relevantno. Kako da opisemrad na racunaru posto definitivno ne spadam u duduke znam da instaliram sistem programe i ostala cuda da rsim probleme koji nastanu na racunaru tipa da sredim net koji je iznenada prolupao instaliranje novih komponenti cak mogu i da sklopim racunar.To medju ljudima koji su u svetu racunara nije mnogo ali ovima u obicnim vodama ja dodjem kao haker cak em neki iz zajebancije tako zovu.CV je za sajam zaposljavanja tako d amora d abuide uopsten.Kako da napisem onaj deo kad opisujem sebe znam zaono vredan energican timski rad itd al malo mi bljutavo ali ipak da naopisem sve to?
Hahaha znaci Sermane najveci si trol na ovoj temi daj bre napisi nesto kvalitetno.
I ja jos da poverujem da ovaj po boldiranom i vise puta pominjanom Shermanu muva ribe na forumu <_< Ne dobih ni hvala, ccc.Get a room, boys :D
Link to comment
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Moća

    19

  • sherman

    6

  • nasumica

    4

  • Lynn

    4

Top Posters In This Topic

Pogledaj oglase za poslove na koje imas nameru da se prijavljujes, pa prepisi ono sto se tamo trazi, a sa cim imas makar i najmanje veze. Ne preteruj sa irelevantnim stvarima tipa kopanje kukuruza. Prilagodi CV onome za sta konkurises.

Link to comment

Ma ovo je CV za sajam zaposljavanja zato mora da bude onako opsti.Kako u vordu da napravi recimo da mi kada napisem prvu stavku obazovanje (ispod koje ide sta imam od skole) Kako taj red da ceo prfarbam u neku boju neku nijansu sive cisto da imam podelu po oblastima.

Link to comment
Ma ovo je CV za sajam zaposljavanja zato mora da bude onako opsti.Kako u vordu da napravi recimo da mi kada napisem prvu stavku obazovanje (ispod koje ide sta imam od skole) Kako taj red da ceo prfarbam u neku boju neku nijansu sive cisto da imam podelu po oblastima.
Au brate mili al ga ti komplikuješ!?!Nađi bre neki template možeš malo da izmeniš ništa što izmeniš u tom grafičkom smislu neće biti preovlađujuće.Iz sopstvenog iskustva najviše me je nerviralo kad sam "kandidate" samim čitanjem hvatao u laži ili provaljivao da su "nakitili" CV!Spremi se ti daj bože za razgovor a ovo predaj neku strejt varijantu ne komplikuj!
Link to comment

idi na bold ako hoces da izdvojis stavke. izbegavaj nijanse sive, kao i drugih boja. CV treba da ti bude suvoparan a ipak da pokaze da si ti vredan, radan itd. izbegavaj da pises u prvom licu. mislim da ti ono, prijatan, komunikativan sa visokom radnom etikom itd ne ide u CV nego u pers. statement

Link to comment

Nekad sam drzao treninge na ovu temu, al se dosta zaboravilo vremenom. Ja sam uvek savetovao ljude da nikad ne lazu u CV. Al da formulisu tako da im to ide u korist. Imas dobrih primera na ovih par strana pa iskoristi. I nemoj da kreces sa stavom ja nemam nista da stavim u CV. To je najveca greska, a i najcesca. Imas itekako. Nesto tipa: organizacije dogadjaja (tipa rodjendanske zurke), te seminarske svakako pomeni, razmisli jesi li nekad pomagao dedi u selu oko nekih kucnioh poslova, jesi radio kao student preko omladinskih ili studentskih zadruga, pomagao ortaku koji radi u kaficu ili trafici, pomagao nesto asistentima ili profanima na faksu, bilo sta sto se moze smatrati praksom... uvek ima nesto da se nadje. Dobro razmisli. CV ne moze da se napise za 1 dan. Bar dobar CV. Uvek je dobro da malo odlezi..Na infostudu imas nekoliko formi (bar je bilo pre 5-6 godina, pa sad samo moze da bude toga jos vise). Meni je CV u nekoj USA formi koja mi je najvise odgovarala. A nije los ni EU format. Ako nema na infostudu, ukucaj u googlu CV USA form i CV EU form. Sigurno ces naci sve i svasta.Skockaj da izgleda lepo vizuleno. Niposto ne smes imati pravopisne greske. Daj nekom levom (ortaku, kevu, devojci) da procita kad zavrsis. Dobro je da imas i verziju na engleskom, odnosno da imas ssamo englesku verziju. A korisno je da uz CV priheftas i nesto kao motivaciono pismo gde ces pojasniti svoje kvalitete. To takodje lako moze da nadjes na netu.Posto nemas mnogo sta da pises, obavezno neka bude na jednoj A4 strani. Ne treba preterivati.Slika - pricao sam ljudima da je ne kace, jer je to diskriminacija. Sta njih zabole jesam li lep ili ruzan (dobro da sam lep, verovatno bih je kacio :P) ali vidim da poslednjih godina to maltene svi rade. Isto kao i za godiste. Neka ljudskost i kultura nalazu da su izgled i godine (kao i bracno stanje, deca i sl) tvoja privatna stvar, Medjutim, truli kapitalizam je to sve promenio, pa sam proceni sta ti je ciniti.Ovo je na prvu loptu, valjda sam bar malo pomogao.. Kad mi jos nesto padne na pamet pisacu.edit:

Kako u vordu da napravi recimo da mi kada napisem prvu stavku obazovanje (ispod koje ide sta imam od skole) Kako taj red da ceo prfarbam u neku boju neku nijansu sive cisto da imam podelu po oblastima.
Kad nadjes zadate forme ne treba da menjas nista tipa bold italic i sl. Samo menjaj i ubacuj tekst. Za to i sluze forme, a ne da svako boji kako mu odgovara. Edited by Timmy
Link to comment

Ma ok ali ako krenem da pisem sve sto sam radio nece mi stati na jednu stranu sigurno kao sam vec rekao i prodavao sma knjige u skoli i radio u selu sve i svasta i organizovao ekipu mog grada za turnire 3 godine uzastopno.A gde da ubacim taj jedan seminarski? Pod praksa? Stavio sam i engleski i rad na racunaru i vozacku dozvolu i da igram fudbal ne znam da ne preteram.

Link to comment

To je neformalno radno iskustvo. Sve po 1 red nije to mnogo mesta. A svakako ce da poveca sanse da te neko zove. Samo da vide da si vredan, da ti nisu mrski ni glupi poslovi i da si u razlicitim bransama imao iskustva.

Link to comment

Ako je ozbiljan poslodavac bolece ga kita sto si bakicama pomagao da predju ulicu. Ako nemas skustva idi da volontiras negde. Posle mesec dana ili ce te zaposliti ili daj otkaz. Idi sa tim stavom. Reci da hoces da ucis zanat i da ces raditi u struci za dzabe. Posle toga reci da te plate ili ides. Naravno za to vreme trazi placeni posao. Nemoj samo da dozvolis da te neko vuce za nos da radis mesecima dzabe. Bolje nego da sedis kuci i glupiras se ovde. Tako ces imati sta da stavis u CV. Isto tako moj savet ti je da ne pises gluposti. Bio sam danas na interviju za posao i nisam ga dobio samo zato sto nisam zavrsio master a njima treba neko odmah. A nemam iskustva u struci. Stavljaj projekte koje si radio na faksu. Izdvoji 3,4 najvaznija i malo ih opisi. Od aktivnosti stavi jedino ako si u stranci (a da jesi ne bi ti trebao CV). Niko ne ocekuje da si upravo zavrsio skolovanje i da znas da radis svoj posao. Nemoj samo da dozvolis da sedis kuci godinu dana, onda si u govnima. A to pisanje CV za razne sajmove mozes slobodno da iskoristis na bolje nacine (potpalis rostilj, ti peces...). Ja ne znam nikog da je dobio posao na taj nacin. Ovo je moja filozovija, ne znaci da je tacna, niti da ce upaliti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...