Jump to content
IGNORED

Pisanje CV-a...


Moća

Recommended Posts

Zavisi ko i kako pregleda, znam za HR lika iz jedne naše kompanije koji ne podnosi slike u biogradfiji pa mu je to jedan od filtera. Neki gledaju subject line u mejlu ili da li si išao preko nekog servisa za traženje posla ili na HR mejl ili po preporuci na lični mejl menadžera. Neko voli ćirilicu nekome pak smeta, još ako je koristiš u kaveru a mejl server pretvori sve u &234... Opet, kolega koji radi za jednu kiparsku firmicu mi je rekao da oni cene sliku ali da mora da bude kolor i da nikako ne trebam da se smešim, samo ozbiljno i pomalo odrpano. Neki gledaju kako je formatiran tekst pa isključuju one koji cepaju space u wordu mesto taba. Ma svašta rade, kada dobiješ 4k CV-a za jedno mesto moraš biti kreativno surov. Ja sada imam verzije sa slikom i bez, imam CV-je, curriculum vitae i биографије, imam doc, docx i pdf varijante (najviše volim PDF - svuda izgleda jednako dobro). Negde sviram gitaru i govorim talijanski a negde znam osnovne komande html-a i umem da napravim bazičnu animaciju u blenderu... I tako. Samo lagano i triput meri.
Ja sam to rešio tako što imam jednu verziju na engleskom i jednu na srpskom. Kad treba negde da se šalje samo isečem ono što mislim da ne treba da ide i preformatiram. Jebe mi se ako me neko neće primiti zbog latinice. Za takvog ni neću da radim. Sliku ne stavljam. Fan sam konciznih CVjeva. Jedan list papira, ako ne može jedna strana onda dve. Mora da od tih 4K "upadne u oko" za tih par desetina sekundi koliko se nalazi u rukama nekog iz HRa. Poenta CVa je da ti obezbedi intervju a ostalo je onda na tebi. Ovo mi je do sada odradilo posao u dve dobre firme tako da ne bih menjao pristup. Edited by Eraserhead
Link to comment
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Moća

    19

  • sherman

    6

  • nasumica

    4

  • Lynn

    4

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...

Ajde, iskusni, je l' ovaj "Sajam praksi" podjebavanje i mamac za buraniju koja će se izrabljivati, a pri tome niš' i ne plaćati ili ima i svetla na kraju tunela?

Link to comment

Moze da bude ali ne mora da znaci. Licno nisam nikad bio ali su tri drugarice isle prosle godine zbog par praksi a usput su ostavili CV na svakom mogucem mestu racunajuci i stand Hleb i Kifle. Od toga su jednu samo pozvali iz jedne od ovih ozbiljnijih kompanija za kupone pa je tamo evo i dan danas izrabljuju doduse za pare.

Edited by pavllle
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...