Jump to content
IGNORED

Pisanje CV-a...


Moća

Recommended Posts

Ma ok ali moj najveci problem je sam zavrsio prava i da na mom faksu u KG-u prakse nije bilo a ni seminara bila su neka bzv predavanja kao dodje nki kriminalisticar i isprica nesto sat vremena i ode. A to nisam isao jer sam vec bio kuci a u kg isao samo na ispite.MAda i bas ne mogu da stavim isao sam na predavanja tog i tog. A u jagodini sto s etice posla sve ide preko veze uglavnom kao i svuda.

Link to comment
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Moća

    19

  • sherman

    6

  • nasumica

    4

  • Lynn

    4

Top Posters In This Topic

Da ali ono sto ti je napisala studentarija je skoz tacno. Ukoliko je praksa nepohodan uslov za zaposlenje steci ces je jedino tako sto ces mesec-dva stazirati u nekoj kancelariji. Odes kod nekih za koje znas da su dobri i da bi voleo da radis kod njiih, dobardandobardan, i šljakaš. Ako procene da ćeš im biti od koristi, ponudiće ti da ostaneš i to je to.

Link to comment

Dobar deo studentarijine price stoji. Ali se ne slazem da je glupost ici na sajmove zaposljavanja. Ja sam jednom otisao sa nekim da vidim kako to izgleda. Poneo 3-4 kopije CV-ja i ostavio ga nekim firmamam i HR agencijama. Zvale me 3 veoma ozbiljne firme na razgovor. Znaci da ima smisla. Ne znam kakva iskustva imaju ostali sa tim sajmovima, moje je malo, ali veoma pozitivno.Al sustina je da si gresku vec napravio sto si dozvolio sebi da zavrsis faks, a da uz to nisi nista radio (volontirao, ucestvovao na projektima i sl). Mora da se sljaka dok se studira, pogotovu kod nas gde je obrazovni sistem u kurcu. Al sta sad, ne mozes nazad. Nek ovo bude savet onima sto jos studiraju :)

Link to comment

Jbg za to ali ja retko koga znam s apravnog ovde da je radio i zavrsio fax velika vecina koji su poceli da rade pukli su sa skolom u nukada nisu zavrsili.

Link to comment

Pa dobro, šta rade ljudi preko raspusta kad nema faksa? Mislim da svi ovde kad kažemo rad, mislimo više na jedno kratkotrajno bavljenje strukom. Znači bilo kao volonter, bilo kao frilenser, spoljni saradnik negde itd... Ne mislim da je trebalo tokom studija da se zaposliš i da radiš puno radno vreme paralelno sa školom.Mada, šta i ja znam. Nismo u istoj struci.

Edited by McCabe
Link to comment
Ma ok ali moj najveci problem je sam zavrsio prava i da na mom faksu u KG-u prakse nije bilo a ni seminara bila su neka bzv predavanja kao dodje nki kriminalisticar i isprica nesto sat vremena i ode. A to nisam isao jer sam vec bio kuci a u kg isao samo na ispite.MAda i bas ne mogu da stavim isao sam na predavanja tog i tog. A u jagodini sto s etice posla sve ide preko veze uglavnom kao i svuda.
:naughty: Lepo rece neko nemoj da lazes ali nabudzi. Npr. ja sam jednom osvojio drugu nagradu na primatijadi (elektrijada za pmf) i to prestavio u CVu kao osvojeno drugo mesto na internacionalnom IT takmicenju univerziteta juzne Evrope... tako nesto, u svakom slucaju zvucalo je mlogo sexy cool.gif Ako si prisustvovao predavanju nekog Zike napisi koja je bila tema tog predavanja i samo tako stavi (npr. "prisustvovao predavanjima 'Komparativna analiza kriminalistickog evropskog prava i danasnje prakse', itd."). Sve sto ima veze sa pravom ubaci i nafiluj da izgleda lepo a ovo okolo... samo usput, jako malo, cisto da se iz toga vidi kakva si osoba i sta te zanima. Ja sam npr. samo dodao kao interesovanja kriptografiju i popularno-naucne knjige al za moj posao su trazili gika tako da ti vidi za svoj sta ti pase.
Link to comment
Slika - pricao sam ljudima da je ne kace, jer je to diskriminacija. Sta njih zabole jesam li lep ili ruzan (dobro da sam lep, verovatno bih je kacio :P) ali vidim da poslednjih godina to maltene svi rade. Isto kao i za godiste. Neka ljudskost i kultura nalazu da su izgled i godine (kao i bracno stanje, deca i sl) tvoja privatna stvar, Medjutim, truli kapitalizam je to sve promenio, pa sam proceni sta ti je ciniti.
Kad sam bio danas na interviju za posao predao sam CV bez slike. Spomenuli su mi da nemam sliku, ali da to nije problem. Kontam da je njima lakse ako imaju sliku.
Link to comment

Zavisi ko i kako pregleda, znam za HR lika iz jedne naše kompanije koji ne podnosi slike u biogradfiji pa mu je to jedan od filtera. Neki gledaju subject line u mejlu ili da li si išao preko nekog servisa za traženje posla ili na HR mejl ili po preporuci na lični mejl menadžera. Neko voli ćirilicu nekome pak smeta, još ako je koristiš u kaveru a mejl server pretvori sve u &234... Opet, kolega koji radi za jednu kiparsku firmicu mi je rekao da oni cene sliku ali da mora da bude kolor i da nikako ne trebam da se smešim, samo ozbiljno i pomalo odrpano. Neki gledaju kako je formatiran tekst pa isključuju one koji cepaju space u wordu mesto taba. Ma svašta rade, kada dobiješ 4k CV-a za jedno mesto moraš biti kreativno surov. Ja sada imam verzije sa slikom i bez, imam CV-je, curriculum vitae i биографије, imam doc, docx i pdf varijante (najviše volim PDF - svuda izgleda jednako dobro). Negde sviram gitaru i govorim talijanski a negde znam osnovne komande html-a i umem da napravim bazičnu animaciju u blenderu... I tako. Samo lagano i triput meri.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...