Jump to content
IGNORED

Eurosong 2011.

Recommended Posts

• Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Frank Pembleton

116

• cmrlj

92

• Max Morlock

103

• Feindouno

106

Top Posters In This Topic

Posted Images

Officialvečerašnji lineup:
  1. Poland: Magdalena Tul - Jestem
  2. Norway: Stella Mwangi - Haba Haba
  3. Albania: Aurela Gaçe - Feel The Passion
  4. Armenia: Emmy - Boom Boom
  5. Turkey: Yüksek Sadakat - Live It Up
  6. Serbia: Nina - Čaroban
  7. Russia: Alexej Vorobjov - Get You
  8. Switzerland: Anna Rossinelli - In Love For A While
  9. Georgia: Eldrine - One More Day
  10. Finland: Paradise Oskar - Da Da Dam
  11. Malta: Glen Vella - One Life
  12. San Marino: Senit - Stand By
  13. Croatia: Daria - Celebrate
  14. Iceland: Sjonni's Friends - Coming Home
  15. Hungary: Kati Wolf - What About My Dreams?
  16. Portugal: Homens Da Luta - Luta É Alegria
  17. Lithuania: Evelina Sašenko - C'est Ma Vie
  18. Azerbaijan: Ell/Nikki - Running Scared
  19. Greece: Loucas Yiorkas feat. Stereo Mike - Watch My Dance

čitam Serbia: Nina - Čoban :isuse:

u je, ova hrvatska pesma je tezak tres. Najgori moguci spoj debilnog teksta (shine like a comet in a musical galaxy - wtf!? :blink: friday, my night?), smesnog zanra (bubblegum euro dance), uzasnog naglaska pevacice te njenog kravljeg pogleda.A Finci su je potencijalno nadmasili sa onim "Peter is smart..." au kakav tekst bogte, sastavni iz 2. osnovne. Island i Svajcarska su mi simpaticni. Jermenija ce da napravi bum sa ovim boom boom shaka shaka refrenom...Madjarica iskusno imitira Celine Dion. A ovi Portugalci su sta, neki strajkaci, revolucionari? Zajebavaju se na tu temu, sta? Azerbejdzan duet Dzejmsa Blanta i Rijane. Grci smorili za medalju. A Dino Merlin koji peva u svom prepoznatljivom stilu na engleskom je prekomican. Koliko ce puta da prepeva "nocas nesto lijepo treba da se desi?" Belgijanci interesantni, a jedna od pevacicama je ili ekstremno ruzna ili je trandza. A i ova druga mi je sumnjiva. Kao i obicno, Ukrajinka lepa za gledanje. A vidi, i Zdob si Zdub na Evrovizji? Sellouts...Svedjani isto se namecu dubinom teksta, "stop, don't say that it's impossible, because I know that it's possible". Bugarima plus za ime pesme i za cinjenicu da pevaju na svom jeziku. 90% pesama na engleskom je uzasan, sreca za pevace da 90% publike gore govori engleski od njih samih. Inace nesto kao bugarski Negativ, iznad su proseka svakako na ovom takmicenju...Makedonce sam prestao da slusam nakon prva dva stiha, "pure and white, the skin is so inviting, like a new, unbeaten snow". Rumuni simpaticni. Belorusi poslali patriotsku pop pesmicu. Dace nasima inspiraciju, sledece godine saljemo pesmu "Oj Srbijo sele" naravno u dens varijanti. I onako je red na Ivana Gavrilovica da pokaze sta ume!Italijani klasicno u svom stilu. Lena opet iritira sa svojim faux engleskim naglaskom. A pesma je realno bolja nego prosli put. Spanjolka izasla iz spanske serije sa Pinka. A i pesma je ko dzingl za spicu. Poljakinje ok za slusanje, jos bolje za gledanje. Norveska poslala Shakiru sa SP2010. Waka, waka. Turci razvaljuju opet nekim rokom.Sve u svemu, sve je kako treba za dogadjaj Euro Blam 2011!

Edited by hazard
u je, ova hrvatska pesma je tezak tres. Najgori moguci spoj debilnog teksta (shine like a comet in a musical galaxy - wtf!? :blink: friday, my night?), smesnog zanra (bubblegum euro dance), uzasnog naglaska pevacice te njenog kravljeg pogleda.
ko je gledo hrvatske kvalifikacije za eurosong, znace da je nas nacin izbora olicenje jednostavnosti, razuma i ukusa.^_^
Sjajno je što si ih preslušao. :DSvaka čast. Ja sam pokušao, ali uvek mi je jedna misao u glavi: u Ženevsku konvenciju dopisati i poglavlje o zabrani upotrebe engleskog jezika u zemljama nekadašnjeg Varšavskog pakta.

:lol:ma nisam preslusao sve, u smislu cele pesme. Neke sam napustio nakon 20ak sekundi, a Makedonce npr. nakon 2 sekunde. Nisam hteo dalje da istrazujem onaj tekst, jbt.

:lol:ma nisam preslusao sve, u smislu cele pesme. Neke sam napustio nakon 20ak sekundi, a Makedonce npr. nakon 2 sekunde. Nisam hteo dalje da istrazujem onaj tekst, jbt.
:DElem, da ne bude da samo pljujem, evo i da se malo iščuđavam: WTF je ono što su Francuzi poslali na Eurosong???

Plus, sjajni naslovi ove sezone: - Running Scared, Azerbajdžanci očigledno nisu imali pristup popularnoj muzici '50-ih i '60-ih, pa nisu čuli za Roja Orbisona- Angel In Disguise, Letonija, valjda neki Elvisovi hejteri- Angel, još anđela iz Ukrajine- I Loved You Like An Angel, još anđela sa Kipra- Onomatopeje: Ding Dong, Boom Boom, Da Dam

Francuzi su ubjedljivo najveci favoriti pa ti vidi...Ja sam danas pokusao da preslusam pjesme, odustao sam na pola trece :mellow:
Pratim Eurosong od kada znam za sebe, dakle jedno 30 godina. Jedno sigurno znam: Francuzi su UVEK favoriti sa nekom šit pesmom. Na kraju se zna: bore se za dno sa Poljacima i Austrijancima.
  • Create New...