Jump to content
IGNORED

Južnoamerički fudbal & copa libertadores


Mark Rothko

Recommended Posts

Да ли неко може да ми појасни, ко онда иде у Либертадорес? Односно, која се табела гледа? Пролећна или јесења? И како се Ривер врати назад после годину дана, ако се рачунају последње три сезоне?

Link to comment

Sad josh valjda mjenjaju format, nece biti Aperture i Clausure, ali koliko sam shvatio, nece biti nista jednostavnije za protumaciti :D

Link to comment
  • 4 weeks later...
Да ли неко може да ми појасни, ко онда иде у Либертадорес? Односно, која се табела гледа? Пролећна или јесења? И како се Ривер врати назад после годину дана, ако се рачунају последње три сезоне?
Ko će ispasti iz lige ne odlučuju rezultati iz jedne već iz 3 poslednje sezone. Taj sistem je i napravljen da veliki klubovi ne bi bili kažnjeni zbog jedne loše godine kada prodaju veliki broj igrača, podmladjuju tim ili imaju finansijske probleme. Bodovi u poslednje 3 sezone se dele sa brojem utakmica. Ako je tim sve vreme bio u Primeri odigrao je u tom periodu 114, ako su bili dve sezone 76, a jednu 38 utakmica. Poslednje dve ekipe sa najlošijim prosekom ispadaju direktno i menjaju ih prve dve najbolje iz niže lige (ovaj sistem proseka Promedio primenjuje se piramidalno za sve argentinske lige). Sledeće dve ekipe sa najlošijim prosekom igraju sa 3. i 4. iz lige ispod (18. - 3. i 17. - 4.). Igraju se dve utakmice i ako obe budu nerešene ne računaju se golovi u gostima već je favorizovan klub iz više lige i on je izborio opstanak.
U Libertadores ide prvak Aperture i prvak Clasure, dva najbolje plasirana nešampiona u zbirnoj tabeli i kao peti učesnik u kvalifikacije ide najbolje plasirani tim iz prethodne Copa Sudamericana.River se vraća kao prvoplasirani u 2. diviziji (direktno ide i drugoplasirani, a 3. i 4. igraju kvalifikacije sa 17. i 18. iz zbirnog trogodišnjeg bodovanja).Riveru se računaju zbirni bodovi iz poslednje dve prvoligaške sezone i dele sa brojem utakmica (76). Sezona 2011/12 Apertura, Clasura, zbirna tabela sa prosekom i zbirna godišnja tabela. Edited by Mark Rothko
Link to comment
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Лукас је одличан играч, глава му нје пуна бубица. Да ли је твој клуб место за њега друго је питање.

Link to comment
  • 1 month later...

U Brazilu će biti svi stadioni biti bez atletske staze na SP i većina će biti novoizgrađeni ili ozbiljno prepravljeni. Posle SP, što zbo njega, što zbog izgradnje samih klubova, dosta timova će imati nove i lepe stadione. Gremio je već sagradio svoj stadion koji neće biti na SPu, dok Internacional prepravlja svoj temeljno koji će biti stadion na SPu.Botafogo je dobio stadion od grada Ria na korišćenje od 2008 sa atletskom stazom. Dok se radi Maracana, tu igraju i Flu i Fla. Flamengo ima u planu da izgradi stadion, ali koliko je to realno videćemo, pre bih rekao da će da se vrate oba kluba na Maracanu nakon SPa. Vascu nije takođe u prvom planu izgradnja novog stadiona.Što se tiče Sao Paula, Corinthians dobija svoj stadion koji će biti korišten za SP, Palmeiras dovršava svoj koji se neće koristiti na SPu. Sao Paulo će ostati na svom Morumbiju. Santos ostaje veran svom stadionu.Cruzeiro i Atl Mineiro će koristiti kao i do sada isti stadion, ali prilagođen za igranje SPa. Atl Paranaense će dobiti konačno i potpunu četvrtu tribinu. Gradovi bez velikih fudbalskih klubova će dobiti stadione u sklopu širenja fudbala van najvećih fudbalskih centara Brazila.

Link to comment
  • 3 months later...

Rikelmea sam prvi put gledao na SOSu čini mi se još neke devedeset devete, imali su običaj da puste ceo snimak superklasika. Delovao je kao jednom-u-generaciji talenat. Nažalost, karijera mu je ispala tako kako je ali mi je drago da još uvek igra...

Link to comment

Posle nekog 10-og gledanja gola po redu, pade mi na pamet....Šta ljudi misle, jer ovo bio centaršut koji je omanuo ili je namerno gađao gol? Kod 99.9% igrača bih bio skoro siguran da je slučajno, ali ovde govorimo o ludaku kome je omiljena akcija bila da puca na gol iz slobodnjaka koji je sviran na pola metra od gol-aut linije protivničkog tima. Sklon sam na kraju da konstatujem (pristrasno) da je gađao...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...