Jump to content
IGNORED

Južnoamerički fudbal & copa libertadores


Mark Rothko

Recommended Posts

Lepa najava za Copa Libertadores Rothko, nemam šta pametno da dodam trenutno. Od ovih parova navijam da prođu Catolica, Santos, Velez i Jaguares ( mislim da sam već spomenuo zašto). Od noćašnjih susreta oba mogu biti interesantna. Penarol na krilima pobede nad Internacionalom verovatno je i blagi favorit u ovom dvomeču. Pogledao sam neke snimke sa stadiona Penarola, odlična atmosfera i gostima neće biti lako. Iskreno nisam gledao Penarol ove sezone pa ne znam mnogo o njima. Catolica je dobra ekipa i mene su prijatno iznenadili protiv Gremia. U prvom susretu su odigrali vrlo zrelo u gostima, pokazali su da mogu da odigraju dobro pod pritiskom. Ako izgube večeras sa datim golom, recimo 2-1 ili 3-2 mislim da će imati odlične šanse za prolaz a možda izvuku i neki povoljniji ishod. Pogledaću meč ako mi se ne bude spavalo pošto počinje u 12:30 što nije strašno.Santos je favorit protiv Once Caldasa ali to mora da pokaže i na terenu. Kolumbijci su izbacili Cruzeiro i to se mora poštovati. Ono što mi je interesantno otkad je došao Muricy Ramalho kao trener je da primaju vrlo malo golova, konsolidovao je odbranu. Ako se ne varam, nisu svladani poslednjih utakmica u svim takmičenjima što mi je prosto neverovatno za ekipu koju gledam poslednje dve godine. Doduše, nisu bili ni nešto preterano ekikasni ali ne sumnjam da će proraditi ofanzivni igrači, bar tu ima puno kvaltetnih igrača. Interesantna mi je priča za tog malog Škota Patricka, ladno nisam ni obratio pažnju na njega. Izgleda da će večeras menjati Ganza koji je izgleda povređen ( to mi se ne sviđa jer je Ganzo vrlo bitan igrač). Mogući sastav bi bio: Rafael; Jonathan, Edu Dracena, Durval e Léo; Adriano, Elano, Danilo e Alan Patrick; Neymar e Zé Eduardo.Nažalost, utakmica počinje tek u 3 sata pa ću teško ostati budan, ali možda budem i gledao. Što se tiče prenosa, ja gledam sve mečeve na sajtu Bet365 kladionice a ima dosta stream-ova na netu.

Link to comment

Penarol dobio 2:0.Sjajna utakmica na kojoj nije bilo više od dvadesetak faulova.Nisam video drugi gol (94.minut)jer sam prebacio na NBA :isuse: Ništa još nije gotovo jer Čileanci imaju odličan tim.Olivera (Penarol) i Pratto (U.Catolica) su nevidjeni igrači.

Link to comment

sinoc-Once Caldas - Santos 0:1 (gol postigao tamnoputi Irac-Skot Alan Patrick)veceras-Velez Sarsfield(arg) - Libertad(par) 01:15Jaguares(mex) - Cerro Porteno(par) 03:45-Velez je trenutno prvi u nacionalnoj ligi.Zbog paljenja baklji navijaca nece igrati na svom stadionu.U proslom krugu imali dve lake pobede protiv Ekvadoraca LDU Quito od 3:0 i 2:0.Igraci:Silva,Martinez,Zapata,Moralez,Dominguez,Papa,golman Barovero...Nevidjeno iskusan i uigran tim.-Libertad je trenutno 3. u paragvajskom prvenstvu.U osmini finala izbacili su Fluminense posle poraza u gostima 3:1,pobedili su kod kuce sa 3:0.To je bilo ogromno iznenadjenje jer oni nisu veliki klub ni u Paragvaju.Imaju stadion od samo 9000 mesta.Igraci:Pavlovic,Gamarra,Caceres,Canuto(Macabi H.),Sarabia...Najveci kvalitet je sto su uigrani jer je ekipa vec nekoliko godina ista.Velez je veliki favorit i verovatno lagani prolaz u polufinale.-Jaguares igra jako lose u domacem prvenstvu(6.sa velikim zaostatkom).Izbacili su kolumbijski Junior posle dve neresene utakmice na vise golova u gostima 1:1 i 3:3.Igraci:Kolumbijac Martinez,Valdez,Urugvajac Rodriguez(River P.),Flores...-Cerro Porteno su 7.u domacoj ligi.Eleminisali su Estudiantes na penale posle dve dosdne 0:0 utakmice.Igraci:Argentinac Nanni,Caceres,Fabro,Uglessich,Bareiro...Uglavnom iskusni domaci igraci sa nekoliko Argentinaca.Neizvesno cetvrtfinale uz malo golova i blagu prednost Meksikancima.offNa utakmici Once Caldas-Santos je bilo 17 faulova,a na Penarol-U.Catolica 16.Na dve utakmice cetvrtfinala Copa Libertadores 33 faula.Nekada su juznoamericki fudbaleri vazili za prljave igrace-pljuvanje,stipanje,startovi sa ledja,opstrukcija...Sada se tamo igra lep fudbal,bez simuliranja i odugovlacenja,puno efektivne igre sa dosta golova.Fudbal je evoluirao svuda osim kod nas.Na nasem derbiju 69 faulova,a na finalu kupa statisticari su prestali da broje jos u prvom poluvremenu.Jebali nas i Miljanic,Piksi,Terza,Tole,Djora,Sani,Petko,Antara,Stanoje,Pizon,svi predsednici klubova,treneri omladinaca i pionira,sve sportske akademije nasih vajnih takticara "zaustavimo akciju faulom".Kod nas si posebno cenjen ako znas da razbijas igru protivnika.To se uci od malena i to su najbolji igraci u nasim klubovima,a ne golgeteri,asistenti,prodorni igraci.Nijedan nas trener ne moze da vodi iole ozbiljniji klub ni u Africi i Aziji,a o Evropi mogu da sanjaju.Zato ce nam se u Partizanu,Zvezdi i Vojvodini menjati na po godinu-dve dana i to ce im biti vrhunac karijere.

Link to comment

Završeni su svi mečevi četvrtfinala. Odgledao sam sinoć Velez Sarsfield-Libertad. Iako se igralo na Bonbonjeri Velez je uspeo da ostvari odličan rezultat i mislim da je već obezbedio plasman u polufinale ( iako je Libertad uspeo da izbaci Flu mislim da ovakav Velez nema šanse da ne uspe da sačuva ovako ubedljivu prednost). Možda i rezultat nije realan, između prvog i drugog gola Veleza Libertad je bio bolji, imali su i neke šanse ali nakon drugog gola Velez je opet dominirao i uz malo sreće ( greška golmana gostiju) došli su do velike prednosti pred revanš. Drugi meč Jaguares-Cerro Porteno 1-1 nisam gledao niti me mnogo zanimao. Paragvajci imaju odličan rezultat i sad su svakako favoriti za prolaz. Evo snimaka golova sa oba sinoćna susreta:http://www.youtube.com/watch?v=GdAQkHNrKzYŠto se tiče preksinoćnih susreta, odgledao sam meč Penarol-Catolica. Slažem se da je bio dobar meč, Penarol definitivno nije bio toliko bolji, oba gola idu na dušu golmana Catolice koji je baš imao loše veče . Iako Urugvajci imaju ozbiljnu prednost Catolica je dobra ekipa i u revanšu može svašta da bude. Evo golova: http://www.youtube.com/watch?v=Qk72Jr-4Af0Once Caldas-Santos 0-1. Nažalost nisam odgledao ovaj meč, drago mi je što je Santos pobedio već u prvom susretu i nadam se da neće biti većih problema u revanšu. Izgleda da je novi menadžer Muricy Ramalho dosta toga promenio što se tiče taktike, već šesti meč zaredom nisu primili gol. Možda to nije ona atraktivna ekipa od prošle sezone ali izgleda da se radilo dosta na taktici i rezultati su vidljivi. Evo najzanimljivijih detalja sa susreta:http://www.youtube.com/watch?v=I5o8yQSCo14Dakle, da rezimiram, rekao bih da su Santos i Velez ( očekivano) jako blizu plasmana u polufinale. Penarol i Cerro su takođe blizu prolaska ali moguće je i da se desi neko iznenađenje, videćemo.

Link to comment

По мени Сантос је први фаворит од оних који су остали. Срцу некако најближи Пењарол који одавно се није закитио трофејем у овом такмичењу.

Link to comment

Večeras na Bomboneri derbi svih derbija Boca Juniors - River PlateBoca je 12. u ligi sa skorom od 5 pobeda,3 nerešene i 5 poraza,uz gol razliku 14:15.U poslednje vreme dižu formu i na 3 utakmice imaju dve pobede(obe u gostima) i nerešeno kod kuce.River je 6. na tabeli sa skorom 6-4-3 gol razlika 11:8.U poslednja 3 meča 2 su izgubili(oba kod kuće) i jedan dobili u gostima.Ima još dosta do kraja i jedni i drugi pobedom mogu značajno da se popnu na tabeli jer imaju utakmicu manje od konkurenata.Boca Juniors20 Cristian Lucchetti G6 Matías Caruzzo D3 Clemente Juan Rodriguez D(Espanyol,Spartak M.)18 Luciano Monzón D (Betis)13 Juan Insaurralde D 10 Juan Riquelme M (Villarreal)16 Leandro Somoza M (Betis)21 Crístian Chavez M15 Nicolás Colazo M9 Martín Palermo F (Villarreal)7 Pablo Mouche FVrlo iskusna ekipa sa dva mlada igrača(Colazo 20 god. i Chavez 21 god.)za koje se predvidja da će sledeće godine u Evropu.River Plate1 Juan Carrizo G (Lazio,Zaragoza)6 Jonathan Maidana D (Metalist)19 Adalberto Román D2 Alexis Ferrero D4 Paulo Ferrari M5 Walter Acevedo M (Metalist)25 Matias Jesús Almeyda M13 Juan Díaz M10 Erik Lamela M7 Mariano Pavone F Betis)9 Rogelio Funes Mori FIsto tako iskusan tim sa tri odlična mlada igrača:Urugvajac Diaz(20),Lamela(19)(najveća nada argentinskog fudbala) i Mori(20).

Link to comment

za funes morija kazu da je ogroman talenat, da dosta podsjeca na torresa. vjerovatno ce uskoro u evropu [pominje se benfica]. ni njega ni lamelu nisam nikad gledao, bas me zanima kakvi su. prenosi li neko tekmu?i pavone je dobar igrac, bio je jedan od kljucnih u odlicnoj generaciji estudiantesa od prije par godina, kad su uzeli titulu. nazalost, nije se bash snasao u evropi

Link to comment

Veceras revans mecevi cetvrtfinala Copa Libertadores-Libertad - Velez Sarsfield (0:3) 00:30Santos - Once Caldas (1:0) 03:00LibertadG 12 Tobías VargasD 14 Pedro SarabiaD 11 Carlos BonetD 15 Miguel SamudioD 22 Ignacio CanutoM 18 Víctor CáceresM 16 Sergio AquinoM 23 Rodolfo Vicente GamarraM 10 Rodrigo RojasF 21 Nicolás PavlovichF 20 Manuel MacielVélez SarsfieldG 1 Marcelo BaroveroD 3 Emiliano PapaD 5 Fabián CuberoD 19 Fernando OrtizD 6 Sebastián DomínguezM 16 Víctor ZapataM 10 Maximiliano MoralezM 17 Franco RazzottiM 8 Augusto FernándezF 23 Santiago SilvaF 7 Juan Manuel MartinezSantos FCG 1 RafaelD 2 Edu DracenaD 6 DurvalD 22 DaniloD 3 LeoM 8 ElanoM 5 AroucaM 25 Alan PatrickM 15 AdrianoF 20 Zé EduardoF 11 NeymarOnce CaldasG 25 Luis Enrique MartínezD 3 Alexis Héctor HenríquezD 16 Luis Alberto NúñezD 5 Diego AmayaD 24 Yedinson Palacios LeonM 17 Dayro Mauricio MorenoM 13 Alexánder MejíaM 7 Carlos CarboneroM 11 Matias MirabajeM 6 Harrison HenaoF 18 Renteria

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...