Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

samo da delimično revidiram svoje opservacije spram mladog meseca. nakon što je odležalo dan sa običnim čepom, vino je dobilu lepu somotsku strukturu a nije ishlapjelo. probao danas kepin tinto, ama je bio mnogo hladan i iz flaše koja je desetkovana još prekjuče. kje probamo sledeći put.

Link to comment

kepa mi je uvalio 1 makedonsko vino s preporukom. i present theetrezor 2002 merlot, special limited editionproizvođač fonko winesna sajtu fonko winesa nema special limited ultra giga merloa, ali ima nešto o običnom, vanilla merou. želeo bih da sa vama podelim opservacije entuzijastičnih vardarskih vinara:

The purple colour, currant and floral aromas, moderate tartnes, combined with earthy nose, make this rich Merlot a beautifully balanced ensamble.Served at room temperature(16-18˚C), our Merlot perfectly suites fuller-flavored dishes of meat; richer fishes such as grilled tuna; wealthyer cheeses; mushrooms and vegetarian dishes; and will elegantly finish a chocolate muse as well.
pri ruci nemam bogatije sireve i čokoladne muze, al da vidimotrezor ima whopping 14% alkoholesa, po bghostovoj matrici pljuvanja makedonskih vinara, isti ne uspevaju nikako da iskontrolišu alkohol i evo petogodišnjeg vina koje divlja. očekivao sam više strukture od jednog merloa i više ukusa. alkohol obaljuje sve. ispod alkohola stvari su korektne, ima tu tog curranta, moderate tartnesa, ali nikakav paf.za, čini mi se, oko 500 i nešto kinti (srpska kuća vina) ipak pristojno, sigurno bolje od npr bljutavog merloa casillera koji je pre koju godinu zaista vukao na ukus grafita. next station taj portugalski mnogohvaljeni tinto.
Link to comment
Fonko je ulozio mnogo para u posao i polako se popravljaju. Medjutim, tesko da bih se odlucio na Merlot iz te regije. Mislim da imam jos jednu flasu Tikvesove rezerve, ista sorta, pa cemo da uporedimo.
Valjda su do sada zaradili dovoljno para od klima uredjaja da bi mogli nesto i u vino da vrate. Slazem se da necemo naci vrhunski merlo, ali ima korektnih. Mene je letos oborio Pivka Merlot 2006 od 5E, naravno spram cene i konteksta.
Link to comment
a paniceva crna tamjanika?jel probao neko..... ima u srpskoj kuci vina.ja pio na sajmu, ishlapela mi secanja, znam da mi se dopalo kao slatka varijanta....
pio pre mnogo godina kod domacina u negotinskoj krajini, bio prilicno prijatno iznenadjen. Mada bih i ja rado obnovio ukus. Repetitio madre stoudiorum est, sto je govorio moj pokojni komsija Toza alkos, taman je bio na pragu savrsenstva i mudrosti kad ga je samo ponavljanje koje ga je dotle i dovelo iznenada sjebalo. To mi je oduvek bilo fascinantno kao i paradox vremenskog kontinuma.
Link to comment

prekjuce pio ovoplavac_mili_2003_article_full.jpgplavac mili, cini mi se da je bio 2004, mozda cak i 2005. ima toga i kod nas da se kupi, no pio sam na izvoristu. tanko, iako je 13,5. pri otvaranju me je u nos udarilo nesto sto mi je najvise licilo na sirup za kasalj. nakon 10 minuta podseca na rioju bodege ontanon (eno je u enoteci premier), samo sto ipak ima malo lepsi smek na suvu sljivu. previse retko za moj ukus. u svakom slucaju precenjeno, posto mi se cini da je kod nas jace od hiljadarke...

Link to comment
Princ.jpgrskavac ponovo međ srbima, prvi put na mom stolu.vanila, šljiva, barik, barik, fini tanini, odlično. skupo, ali dobro, pije se ko sok. 12,6%, konačno nešto što nije alkoholisano preko svake mere.
Link to comment

Odlicno je vino Prince, ali tesko da ulazi u moj licni Top 5 srpskih vina, sto dovoljno govori. Mozda nije 1300 vec 1200 ali da je preko 1000 svakako jeste.Mada ako cemo da zapljuvavamo, meni je mnogo veci problem Cabernet Radovanovic kome je po onome sto je u boci realna cena 200 din, maks 250, nego ovo.

Edited by gazza
Link to comment
au kako ste me samo gepekovali...reko' da probam, da ne pricam napamet. evo, obecavam, necu vise, ima cevcim frankovku od sada...
molim da se razluci 1 forumsko zito od kukolja, ja sam uputio masivan respekt na tvoju atresu
Link to comment
Nemoj da si na kraj srca, placao sam i losija vina skuplje jer sam bio radoznao ;-)Nije bilo usmereno protiv tebe, nego protiv nasih vinara koji preteruju sa cenama. BTW, tih 12.5% alkohola je otprilike maksimum koji se moze izvuci od rskavca u normalnim godinama.
kad smo kod rskavca a i da ne bi hulili na bogove, kupio sam prokupac ivanovic 2006, da proverimo prve utiske. ako se ispostavi da si preterivao, dovescu to u vezu sa tvojim javno proklamovanim politickim izborom :lol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...