Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

I ja isto - "namestaj" se narucivalo u "Grmechu".Nasa nostalgija ne govori mnogo o kvalitetu vina.
Dobro, ja u "Kolarcu" i "Smederevu". :D Ali je za spricer taj "banatski" prava stvar.Ima sada u Srbiji odlicnih vina, ali ti i ja vec duze vremena nismo na licu mestatako da se ja uzdrzavam od bilo kakvih davanja zvezdica vinima u Srbiji.A i nisam bash neki specijalista za vina. Prepustam pozornicu Banacaninu,Vadicepu wink.gif ,Gazzi,Larku i ovom novom niku koji se ovde registrovao.Vec grickam nokte od uzbudjenja :) u slatkom iscekivanju njihovih pisanija.Lep pozdrav
Link to comment
Yoyogi,ta vina odavno vec nisu reper za ljubitelje dobrog vina u Srbiji. Nismo vinska velesila ali imamo par solidnih vina u klasi do 10E. Vrhunska vina doduse nemamo, jos uvek.
OK onda, opet cu proci kroz topik i videti sta je sada. Kod vina to malo vredi - sta je sada - gde je tradicija?Nije tajna da su Nemci, begunci iz ratova, dosli u Australiju i doneli kulturu pravljenja vina. Gde ih je najvise doslo, Adelaide South Australia, tamo se njihova umetnost srela sa suncem i prave vina svetske klase.
Link to comment

Oporavak srpskog vinskog biznisa traje od 2001. Najduze su odolevali veliki drzavni sistemi koji su privatizacijom podigli kvalitet. Ruku na srce, danas se moze naci i jeftino vino iz Rubina i Navipa koje moze da se konzumira bez posledica po organizam. Ali ono sto je bitno za nasu pricu su mali podrumi, odatle dolaze prave stvari.

Link to comment
Oporavak srpskog vinskog biznisa traje od 2001. Najduze su odolevali veliki drzavni sistemi koji su privatizacijom podigli kvalitet. Ruku na srce, danas se moze naci i jeftino vino iz Rubina i Navipa koje moze da se konzumira bez posledica po organizam. Ali ono sto je bitno za nasu pricu su mali podrumi, odatle dolaze prave stvari.
OK, koje vino bi doneo na poklon Australijancu ili Francuzu, ne nasi ljudi?Za koje bi zalegao da je dobro vino?
Link to comment

Ja bih, recimo, na poklon Francuzu dao nesto nase, autohtono jer se oni jako loze na terroir. To bi bio npr. Ivanovicev Prokupac, mozda cak iz ne tako dobre godine, jer mi je jedared isti pricao kako su neki Francuzi o njegovom Prokupcu 2004 ili 05 rekli mnogo lepih reci dok je on to slusao iznenadjen posto su te godine bile `slabe`, sta bi tek rekli za 2003.A onaj Banatski rizling je zaista dobar samo za spricer. On se pravi tako sto se sve od proizvedenog belog vina, onog najlosijeg, kupazira, neke stvari koriguju i manje-vise to je to. Naravno tu najvise ima Kreace. To vino je obicnog vinskog mirisa i nije uzbudljivo, mada je to za prosecnog lalu sasvim dovoljno da ga s gustom cugne jos ako unutra ima i mehurica, ijao...Moram da priznam da sam ga i ja pio kao jako mlad i nezreo, i sa setom se secam tih dana, sankcije i to, ah :rolleyes: ...

Link to comment
A onaj Banatski rizling je zaista dobar samo za spricer. On se pravi tako sto se sve od proizvedenog belog vina, onog najlosijeg, kupazira, neke stvari koriguju i manje-vise to je to. Naravno tu najvise ima Kreace. To vino je obicnog vinskog mirisa i nije uzbudljivo, mada je to za prosecnog lalu sasvim dovoljno da ga s gustom cugne jos ako unutra ima i mehurica, ijao...Moram da priznam da sam ga i ja pio kao jako mlad i nezreo, i sa setom se secam tih dana, sankcije i to, ah :rolleyes: ...
Prema tesko proverljivim informacijama, u Banatskom rizlingu cak ima i vina na bazi soka od jabuke. Kako i zasto, ne znam, tek prenosim ono sto su meni rekli ljudi iz fabrike.
Link to comment

U iriškom rizlingu ima i tragova vina.Molio bih znalce da kažu svoje mišljenje o hercegovačkoj žilavki. Meni je preporuka bila kada su mi braća Srbi rekli da je to jedino što kod škutora valja (škutori-west Herzegovina Kroaten). Ima za 500 din i belo i crno i svidelo mi se.

Link to comment
U iriškom rizlingu ima i tragova vina.Molio bih znalce da kažu svoje mišljenje o hercegovačkoj žilavki. Meni je preporuka bila kada su mi braća Srbi rekli da je to jedino što kod škutora valja (škutori-west Herzegovina Kroaten). Ima za 500 din i belo i crno i svidelo mi se.
Ima dobar, limited edition, Iriski! Kombinat je u kurcu vec godinama ali imaju jednu fanatic sekciju i odlicnog enologa koji pravi male kolicine odlicnog. Skoro da sve podele, manje ga prodaju. Uglavnom, za poklon strancima imamo svasta odlicno! Samo se to ne kupuje u samoposlugama. Donela mi drugarica nedavno Negotinsko belo, iz privatnog podruma. Ima za prodaju. Flasa 12e... vredi!!!Edit: malo sam izdivljao sa cenom. nije 20 nego 12... Edited by Mp40
Link to comment
Prema tesko proverljivim informacijama, u Banatskom rizlingu cak ima i vina na bazi soka od jabuke. Kako i zasto, ne znam, tek prenosim ono sto su meni rekli ljudi iz fabrike.
Pa vidi Gazzo, nije ni to neka frka. Evo,kod mene u Frankfurtu vino od jabuka jejako popularno ( dodushe stoji na etikatama uredno da je to vino od jabuka),pije se kao spricer. Prepoznala bih ja Banatski rizling da je od jabuka. Ukus mi seistanchao. wink.gif Lep pozdrav
Link to comment
Ima dobar, limited edition, Iriski! Kombinat je u kurcu vec godinama ali imaju jednu fanatic sekciju i odlicnog enologa koji pravi male kolicine odlicnog. Skoro da sve podele, manje ga prodaju. Uglavnom, za poklon strancima imamo svasta odlicno! Samo se to ne kupuje u samoposlugama. Donela mi drugarica nedavno Negotinsko belo, iz privatnog podruma. Ima za prodaju. Flasa 12e... vredi!!!Edit: malo sam izdivljao sa cenom. nije 20 nego 12...
Cu ja bolje pazarim neko alzashko za 8-10 Eura ( a i ovo je limit) pa da me vidi bog.Idi bre ,begaj sa cenom od 12 Eura za flashu tog ruralnog,nekultivisanog vina izmoje otadzbine. Ja u Rajcu pazarim jako fin traminac ( opet, i ne prineti ovom iz Alzasa)za nekih 3-4 Eura kilo zive vage.Lep pozdrav
Link to comment

Pozdrav svima uz izvinjenje sto ovako "upadam", ali tesko da se moze poceti forumski zivot na boljem mestu od ovoga. wink.gif Sada malo pitanjce : zna li neko gde moze da se nabavi Carigrad ? Citala sam neke komentare o tom vincetu, pa me zivo interesuje da ga probam ali kad god nekog priupitam za isto, obicno svi slezu ramenima u fazonu nikad culi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...