Jump to content
yolo

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)

Recommended Posts

yolo

Prokupac 2006 (Ivanovic)Nahajpovano kao najbolja godina posle legendarne 2003, ovo vino me je malo ostavilo na pola. Recimo da se slazem da je tako, ali vise zato sto su 04 i 05 bile katastrofa nego zato sto je 2006 blizu pomenute 2003.Prosto me nije inspirisalo da napisem vise sem da mi je vino korektno, ali isuvise kratko na nosu i u ustima, kao glavni feler, iz cega zakljucujem da bi mozda trebalo jos da zri. Ako se ne proda, probacu ga ponovo za par meseci. Mada, problem moze da bude i u nama. Bice da smo se iskvarili i navikli na bolje. Ako je tako, onda je skoro 11E u m.p. dosta jaka cena za ovo vino, mada u skladu sa zlocinackim poduhvatom udruzenih srpskih vinara da deru kozu sa ledja kupaca na zivo. Ocigledno da im se moze.

Edited by gazza

yolo

Mada, ako BGhost kao veliki promoter pomenutog vina ima neki % od entuzijazma, spreman sam da zloupotrebim svoja ovlascenja i prepravim gornji post :D

Musharaf

pre par večeri pristustvovao 1 iventu koji smo upriličili kod miće uzelca. naime, mića je otvorio sprat i tamo sada možete otvoriti flašu po želji i naručiti meze. za sada se meze svodi na lebac i sirac, ali okay je.mića je naređao nekoliko stvari. spasićevu tamnjaniku, trijumf, prokupac, tamuzov milenium, tvrdoš 06 i na kraju kišov bermet.spasić, tvrdoš i kiš definitivno kupe šnjur. milenijum me se sada manje dojmio, kratak je na grlu a ima ga u nosu, prokupac...ovo što reče gazza, premalo za 11 ojra, trijumf okay ali ne na nivou cene, jer je evro i po više već toskanski sistri.dočim su tvrdoš, kiš bermet i spasić sasma na nivou 1 očekivanja.

Host

Poklanjam ti sve zalihe Kisovog bermeta ako mozes to da pijes, ionako mi samo zauzimaju prostor.

Host

Prvo da se osvrnem na ovo gazzino huljenje protiv Prokupca. Nazalost, izgleda da sam jedini koji se ne ugradjuje u cenu, s obzirom da je preporucena cena u maloprodaji 9 evra. Ko tu koga krade, ne interesuje me, cak je i tih 9 evra 4 evra previse. Sa druge strane, Ivanovicev prokupac je jedno od retkih domacih vina za koje bih mogao da se zakunem da nema nedozvoljenih muljanja i da je grozdje stvarno iz regiona. Nakon 2004 (ne slazem se da je to bila losa berba, losija od 2003. sigurno, ali ne previse) i ocajne 2005, konacno je na trziste stigla i berba 2006. S obzirom da sam kusao ovo vino u razlicitim stadijumima razvoja, znam da ce biti mnogo bolje kad malo odlezi. Ne slazem se da je suvise kratko, nos je znatno vocniji od prethodnika, a telo je punije i sa visim sadrzajem tanina u odnosu na pretproslu berbu. Problem sa Prokupcem su neadekvatni cepovi, zbog cega mislim da ce biti nesto visi procenat corkiranih flasa (vec mi se to desilo, srecom pa ste bili okrenuti ledjima ;-) Nehumano je porediti Prokupac sa Tvrdosem - prvo sto se Tvrdos pravi od vranca (potpuno razlicite sorte), drugo sto se nijedno vino sa ove strane Aleksandrovicevih ne moze porediti sa hajpom ovog, navodno manastirskog, vina. S obzirom da sam na gajbi imao nekoliko zaostalih flasa Tvrdosa od 2004. naovamo, nedavno sam testirao tvrdnje da je vino sve bolje. Da ne bih bio optuzen za tendenciozne stavove, mislim da imam jos po jednu flasu iz 2004. i 2005, pa cemo da probamo zajedno.Za kaznu zbog ovako zlonamernih tvrdnji, ima da ti uvalim i ovo sto sam danas bio prinudjen da pijem uz rucak - poluslatki rizling Curin iz Ljutomersko-ormoskog vinogradnog okolisa, berba 2001, pa da vidis sta je smece za preko 20evra. Ocigledno je u pitanju kasnija berba, sa povecim sadrzajem neprevrelog secera. Snazan barik sve zivo maskira, a od sortnog ukusa nema ni traga. Od preko 20 razlicitih belih slovenskih vina koje sam probao u poslednjoj godini, svega dva-tri su bila dobra, i to bez narocite cenovne korelacije.

Musharaf
Poklanjam ti sve zalihe Kisovog bermeta ako mozes to da pijes, ionako mi samo zauzimaju prostor.
pa to se pije kad si već patosiran, nisam ga pio uz biftek.elem, cevčim dajićev game, nebarikirani, 2003. corkiranu bocu zamenio u srpskoj kući vina i saznao - ne menjaju corkovane, osim dajićevih - čovek dao instrukciju da se menja. mašala. jel to važi i za ivanovića? :)

yolo

moguce da smo bili strogi prema prokupcu, ostavljam prostora za reviziju, narocito nakon nekog vremena. vino je ocigledno jos uvek mlado. ako se dobro secam, famozna 2003. se pila uglavnom 2005. godine.nego pobedih indignaciju i gnusanje prema lirskim tekovinama panonskog mor(gov)nara i kupih "mladi mesec" novopecenog vinara iz kovilja po imenu "na kraj sveta". necu ovde o tome gde su ti famozni koviljski vinogradi i da li bi mozda vise smisla imalo grozdje od bostana, a preskocicu podsecanje na najgoru i najprecenjeniju kafancugu u kome sam ikada zadovoljavao blagoutrobije, tek njihovo crveno vino je dosta solidan bordo miks, znaci kaberne i merlo, lepo zaokruzeno, bez iznenadjenja, pitko, harmonicnih tanina. malo sam prehladjen pa ne mogu da ovde prospem koloplet egzoticnih zacina i sumskih plodova kao neki iskusni somelije, a i nema potrebe. jedino sto je i ovo malo tuca po glavi sa cenom, nema potrebe da se ovakvo vino placa 650 din kada realno nije bolje od cileanske koka kole pod imenom casiljerov kaberne ali ajd. pijmo domace:-)

banatjanin
nego pobedih indignaciju i gnusanje prema lirskim tekovinama panonskog mor(gov)nara
trollbilo bi dobro da ovakve epizode sačuvaš za teme o muzici i politici.neko bi mogao da ti odgovori istom merom, a nema potrebe da zagadjujemo okolinu. ja sa tim razlogom na gornje teme ne idem, na politiku više ni na čitanje. iako sam veoma političan.neka vino govori wink.gif troll završen

yolo
trollbilo bi dobro da ovakve epizode sačuvaš za teme o muzici i politici.neko bi mogao da ti odgovori istom merom, a nema potrebe da zagadjujemo okolinu. ja sa tim razlogom na gornje teme ne idem, na politiku više ni na čitanje. iako sam veoma političan.neka vino govori wink.gif troll završen
no hard feelings, izivinjavam se svima kojima je moja asocijacija na zaklanu celjad izazvala problem...

thief

Pozdrav svima!!Nov sam na forumu, mislim da imam sta da kazem o vinu i nadam se da cemo se lepo druziti!!Toliko za prvi post :)

Host
Pozdrav svima!!Nov sam na forumu, mislim da imam sta da kazem o vinu i nadam se da cemo se lepo druziti!!Toliko za prvi post :)
Otpozdrav :-)Znamo li se od ranije ili si nov novcijat medju nama? U svakom slucaju, citamo se.

yolo

trenutni heroj je dajicev game barrique. neverovatno dobro vino za 500 dinara. sto se vise pije, sve je bolje - fenomen obrnut manje vase svim ostalim aktuelnim domacim vinima. evo i tvrdos 2006 dosadio posle 3. flase.

banatjanin
:) ha! uspeo si konačno. dobrodošo.ostalima: da, nov je. valja ga ljuljati. imamo zašto.

yolo
:) ha! uspeo si konačno. dobrodošo.ostalima: da, nov je. valja ga ljuljati. imamo zašto.
da li se varam ili je thief covek koga je jedan kontroverzni forumdzija ekspresno najurio sa fb92?

banatjanin
da li se varam ili je thief covek koga je jedan kontroverzni forumdzija ekspresno najurio sa fb92?
nije. ovaj thief je prvi put sa nama. pokušavao je da se registruje na praforumu pa mu nije polazilo za rukom.