Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Dakle da ponovim :

Scena u hipermarketu, na delu sa vinima, ja rolam forum ili neki podsetnik gde sam c\p banatjaninove savete.
Žena pita:
Šta radiš to?
Aha forum, pa i ja pitam svašta...

[emoji4][emoji4][emoji4][emoji4]

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, maheem said:

Uzmeš 365 Merlot, nije domaći al je dobar za cvaki dan. Oko 400 kinti.

 

sad si me podsetio, za taj novac, Rubin Merlo, onaj sa plavo - crnom etiketom, mislim da je 2017. vrlo dobro. (ne eksperimentišite sa kaberneom iz iste serije, sav je ukuvan)

  • Hvala 2
Link to comment

Treba mi vino koje..

 

-Kosta do somica za flajku

 

-Mozes popiti celu flajku uvece a da si izjutra bez posledica po glavu i probavni trakt.

 

 

Ako postoji, rad sam degustirati.

 

Link to comment
52 minutes ago, SNARC said:

Treba mi vino koje..

 

-Kosta do somica za flajku

 

-Mozes popiti celu flajku uvece a da si izjutra bez posledica po glavu i probavni trakt.

 

 

Ako postoji, rad sam degustirati.

 

Recimo Jovićev Vranac potrkanjski, sasvim dobro, od radnje do radnje između 860 i 960. 

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, ivy said:

sam da popijes celu flajku?

 

 

jbte od kad nisam popila toliko vina :lolol:...sad mi i dve case puno..

 

 

Pa sad..ja sam iz vinogradarskog kraja, kod nas se spricer pije na metar. Tuklo se toga mnogo, mnogo vise, jednom prilikom nam se i Bora Djordjevic cudio..ali se ostarilo sad. Mora da se pazi :)

7 hours ago, ajgor said:

Recimo Jovićev Vranac potrkanjski, sasvim dobro, od radnje do radnje između 860 i 960. 

 

Hvala, uzecu u obzir :)

 

Link to comment
10 hours ago, SNARC said:

 

 

Pa sad..ja sam iz vinogradarskog kraja, kod nas se spricer pije na metar. Tuklo se toga mnogo, mnogo vise, jednom prilikom nam se i Bora Djordjevic cudio..ali se ostarilo sad. Mora da se pazi :)

 

Hvala, uzecu u obzir :)

 

 

To što su uradili sa tradicijom vašeg kraja i vinarijom je da sedneš, plačeš i čupaš kosu 

Link to comment
38 minutes ago, banatjanin said:

 

To što su uradili sa tradicijom vašeg kraja i vinarijom je da sedneš, plačeš i čupaš kosu 

 

Kao i svuda gde se pojavi srpski vid komercijalizacije i kapitalizma.

 

Ako nista drugo, bar imamo secanja na neka bolja vremena. 

Riziling je, doduse, jednako katastrofalan :)

 

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 months later...

^ nemam prepruku za vino iz rinfuze, ali imam preporuku za bijelo vino iz flase :-)

 

Ivanoviceva Tamjanika.

 

Uzeo na preporuku konobara u jednom restoranu u Zemunu, i toliko bio odusevljen da sam odmah pri povratku kuci uzeo 12 flasa. Prodaje se ovde u jednom od najvecih lanaca alkohonih pica za $14 (nesto manje je kad se uzima na vise), sto nije preterano. Interesatno je da nijeda od dvije vinoteke u Srbiji u kojima sam ga trazio nije imalo njihovu tamjaniku, ali je zato imaju u obliznjoj radnji u Americi

.

Inace, vino ima bas neki kasno-ljetni ugodjaj: dosta jaka aroma zove i blaga vanila, sa zdravom bojom maslinovog ulja.

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Peter Fan said:

^ nemam prepruku za vino iz rinfuze, ali imam preporuku za bijelo vino iz flase :-)

 

Ivanoviceva Tamjanika.

 

Uzeo na preporuku konobara u jednom restoranu u Zemunu, i toliko bio odusevljen da sam odmah pri povratku kuci uzeo 12 flasa. Prodaje se ovde u jednom od najvecih lanaca alkohonih pica za $14 (nesto manje je kad se uzima na vise), sto nije preterano. Interesatno je da nijeda od dvije vinoteke u Srbiji u kojima sam ga trazio nije imalo njihovu tamjaniku, ali je zato imaju u obliznjoj radnji u Americi

.

Inace, vino ima bas neki kasno-ljetni ugodjaj: dosta jaka aroma zove i blaga vanila, sa zdravom bojom maslinovog ulja.

Ahahaha +1

Letos uzeo flajku i baš mi se svidelo. Posle bilo na sniženju u marketu pa sam uzeo brdo. Brzo se popilo :blush:

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...