Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

1 hour ago, scab said:

e, hvala puno!

inače, pogrešio sam. sada sam proverio da je moje berba 2016. ali sam pisao s posla, pa samo skinuo prvu sliku s neta ne obracajuci paznju na godinu.

 

edit: fotka. mislim da se nazire da je 2016...

IMG_20201203_125804.jpg

 

Isto dobra berba, to se sad prodaje. Zlato na Decanteru ove godine.

Možeš da piješ, a možeš i sa čuvaš, trajaće još desetak godina. 

Link to comment
4 hours ago, banatjanin said:

takođe, Matijašević iz Šumadije i njihov Rose & Rose (nemoj da pomešaš, imaju dva slično upakovana, samo je Rock & Rose pretenciozniji i skuplji (i stvarno dobar)), od merloa)

 

 

Ja sam ovaj Rock & Rose Matijaševića kupio na slepo, jer im se radnja nalazi u Sinđelićevoj, preko puta mesare u kojoj inače kupujem pa sam ušao (btw, i mesara je za svaku preporuku, koga zanima). Nisam ga još otvorio, jer čekam odgovarajuću priliku za neki vikend, plus sam trošio Aleksićevu Barbaru koju sam bio našao na nekom sumanutom popustu u Kanjiži (ispod 500 dinara flaša), pa sam kupio desetak flaša.

 

Znaš li možda kakva su im crvena i bela vina? Vidim da ih imaju u ponudi i da su dosta pristupačna sa cenama, ali sam tada bio pretovaren drugim stvarima, pa nisam mogao da uzmem više od jedne flaše. Uz to, nešto mi je pričao prodavac da spremaju nove brendove vina za sledeću godinu, u višoj kategoriji od one koju trentuno imaju.

Link to comment

korona, tromboza i moždana kap. 

 

izvanredan i poseban tip, na svaki način. njega, doslovno, nema ko nije voleo.

strašno za sve i jako velik gubitak.

ne mogu da se sastavim.

Link to comment

dosta ih dobijam, kad kupujem, to činim u merkatoru jer imaju solidnu ponudu, tako se bar čini. merkator mi je blizu, kao i univer u promenadi, i oba imaju solidnu ponudu. e sad što se tiče cena, na znam, možda se vredi iscimati do onih specijalizovanih radnji, al eto još nisam. ustvari što ja govorim u množini, u ns ima jedna za vino, negde u stražilovskoj, da ja znam... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...