Jump to content
yolo

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)

Recommended Posts

banatjanin

hm... to je onda moguće, nisam znao, super.
velike vinarije često koriste velike drvene bačve za lagerovanje. mislim da to nije neki smišljeni enološki potez, već to rade po defaultu. to ne bi trebalo da ima neki naročiti uticaj na ukus/miris, posebno ako je starija bačva.

enivej, ono št je sigurno razlika, je tak postipak povećanja nivao transrasvratrola u vinu

i da, jeste primetno bolje od običnog vranca

Frank Pembleton

Znači , opravdava razliku u ceni od "običnog" ?

...shiit has hit the fan....

halloween

Tek sad vidim da  na PPP o vinima imaju 3 teme- strana, domaća (i ex YU) i jeftina vina.

Za sve tri teme jedno podsećanje- 22.2-24.2.2018. Sajam vina na Beogradskom sajmu. 

Beowine 2018.

banatjanin

Pitanje je šta voliš. Ako naginješ jednostavnim, aromatičnim vinima, crna tamjanika je ok. Pazi samo, to vino je suvo, za razliku od većine drugih crnih tamjanika (matalj, raj i bikicki)

Bukovo ima dva veoma dobra šardonea, i sveži iz inoksa i odležali iz drveta.

Ipak, najbolji im je kaberne iz 2013. Zakiva za te pare

Edited by banatjanin

triple_nippled

nisam porucio jos. treba da idem u taj kraj uskoro, pa sam mislio da svratim i tamo.

vladavsnarod

U moje vreme najbolja tamnjanika je bila u srednjoj poljoprivrednoj skoli (blizu manastira). Nisam siguran da li jos uvek prodaju vino, ali raspitaj se kada si vec tamo.

Haralampije

jel daju popovi fiskalni?

aram

aiii, al smo zapustili ove vinopijske topice :sad:

elem, STOBI Erigon 2015, valja li čemu, vredi li 6€?

kenta

Vala se baš zapustilo...nisam skoro pio nešto od Stobija, a u dobrom sećanju su mi ostala njihova bela vina 0,75, rkaciteli i žilavka.

basketas

Danas sam posle dobre 3 godine naisao na Muscat Ottonel iz Vrsackih vinograda tj. sada Vinarije Draskovic :rolleyes:.

Vino po mom misljenju nije kao ranije, vise mi vuce na Banatski rizling. Moracu da mu potrazim alternativu.

Buteljka u Slatkoj kuci na akciji kosta 539rsd.

triple_nippled

taj muscat ottonel vrsacki je bio bas dobar.

orpheline beli je meni bas pristojna alternativa u niskobudzetnom rangu. bio na akciji u lidlu, 3 flase 900 din. a i ovako je manje od 400.

nemke83
Probao sam juce "Vladiku" 2015. Interesantno vino, doduse za ljubitelje "old world" stila vina. Miris vrlo aromatican sa naznakama kiselih visanja, sljive i zacina (barrique). Treba mu vremena da prodise. Tanini su jaki a kiseline malko povisene sto je dobro recimo uz klopu. U svakom slucaju kao da malo vuce na neka Italijanska rusticna vina, barem meni. Aftertaste je solidan i dosta drzi, sa ukusom i to je po meni licno jagoda ili kupina. Takodje umesto prezrelog voca i dzemstog dobijate malko zelenisa koje sve ovo zacinjava. Meni je vino lepo ali mozda nece dobro proci kod onih koje vole dzemste note i prezrelo voce u vinu.

Youratings

adam

zaboravih da podelim.... 

dobio na poklon nase vino - alter ego berba 2012. bas jako lepo. ne secam se da sam probao lepse vino iz nasih krajeva.