Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

sta je ovo, kao neka varijacija na sangriju?da li je neko probao crno vino , cini mi se da se zove prince, ili mozda i princ?, privatna vinarija, kako su mi rekli, savrseno, mozda je iz arandjelovca ?zna li neko o cemu pricam?

Link to comment

da, da taj princ, meni se vrlo dopao, sta nije neko in vino u srbiji ili sta?a pila sam i bozanstvenu tamjaniku, ne znam od kog privatnika, mozda je bas on iz arandjelovca.sada sam videla da postoji topic o domacim vinima pa da vidim sta pije srbija.

Link to comment

nije se popravilo i ne vredi te pare, niti je bolje od prokupca 2003 i carigrada 2004 koji su meni benchmark za rskavac/prokupac. recimo da je negde na nivou ovih poslednjih berbi ove 2 etikete, nothing to write home about.njihov obicni prokupac treba zaobilaziti dosta siroko, dok barik - ako je to ono sto sam probao na sajmu - nije los, malo je poravnao primarno dzombasti karakter doticnog. sumnjam doduse da ce biti cena koju zasluzuje.u svakom slucaju jedan od precenjenih srpskih brendova zbog koji je casillerov merlot u svakoj varijanti keva.

Link to comment
sumnjam da ovo vino vredi 15 evra, osim ako se u medjuvremenu dramaticno popravilo.
u svakom slucaju jedan od precenjenih srpskih brendova
upravo tako.nego, ne bi bilo lose da mod prebaci ovih nekoliko postova gde treba.
Link to comment
Nije stvar u tome da li je vino in u Srbiju, nego da li se nekom dopada. Rajkovici su jedni od prvih koji su shvatili vrednost hajpa u aktuelnom vinarskom trenutku i promovisali svoje vino gde treba, tako da se zapravo moze reci da je Prince vrlo in. Ne bih da pametujem jer ga odavno nisam probao, ali sumnjam da ovo vino vredi 15 evra, osim ako se u medjuvremenu dramaticno popravilo.Pogledaj na temi o srpskim vinima, nesto mozes naci i na temi o Salonu vina.
u redu gajs, gilti es chardzd, ima da jebem majku roditeljima sto se toci to precenjeno, skupo vino u potocima.ima da piju samo surutku i nista vise.vidi ti matore folirante.bajtvej, surutka, takodje od nekog privatnika meni nepoznatog, koju su mi roditelji nutkali kao eliksir je bila fenomenalna.koja su vasa razmisljanja o surutci?
Link to comment
nije se popravilo i ne vredi te pare, niti je bolje od prokupca 2003 i carigrada 2004 koji su meni benchmark za rskavac/prokupac. recimo da je negde na nivou ovih poslednjih berbi ove 2 etikete, nothing to write home about.njihov obicni prokupac treba zaobilaziti dosta siroko, dok barik - ako je to ono sto sam probao na sajmu - nije los, malo je poravnao primarno dzombasti karakter doticnog. sumnjam doduse da ce biti cena koju zasluzuje.u svakom slucaju jedan od precenjenih srpskih brendova zbog koji je casillerov merlot u svakoj varijanti keva.
Prokupac barik je ok, trebao je da stoji jos mesec dva jos u bariku, pitko, lepi tanini, malo zacina nije lose. Ja ga pio uz teletinu i lego je ko budali samar, ali je preskup u maloprodaji ce biti 811.25 dinara
Link to comment
  • 4 weeks later...

Hit su imena župskih sela, Gornje zleginje, Kosta Botunjac.Nisam znao da je Prince in.Ivanović, prokupac 2003 i Carigrad 2004 i meni su ostali "benchmark", ali beše mu...Botunjac, pino nije mi uopšte loš, popio sam zadnjih nedelja nekoliko flaša i dalje me drže iste emocije. Piše da je proizveo 2000 flaša.Kupio sam njegovo belo Rasplet, ali još nisam probao (proizvedeno 1000 flaša).Ivanović, prokupac 2006, oseća se da je mogao ležati još neki mesec, ali mi je svejedno sasvim pristojan.Rajković, Prince rskavac, meni jeste hit i jako ga rado pijem, naravno uz ovo vino mi je jača klopa obavezna. Mišljenja po vinotekama o ovom vinu su od đub... do fantastično! Dešavalo mi se da u istoj vinoteci, od zaposlenih čujem ekstremno suprotna mišljenja. Skoro sam, napojio neke hrvate ovim vinom i pali su na teme! Ne radi se što je bilo džabe, jer po vinu koje su mi doneli, nikako nisu vinski nepismeni (o tome na nekom drugom topicu).Dubrava belo i Dina pino od istih proizvođača sam davno probao i ne sećam se, voleo bih da mi neko o tome nešto kaže. Vidim da Rajkovići prave i semijon.Do kraja sveta belo (šardone i sovinjon), čini mi se da je naziv Mlad Mesec, su mi bog zna kako nahvalili, kao oni su proizveli momentalno najbolji sovinjon u Srbiji. Navodno na blajnd tejstingu su mislili da je nešto skuplje francusko!Video sam u prodaji crnu tamjaniku, meni nepoznatog proizvođača. Čitavih 1300,00 din.!!! Ako je neko probao neka napiše.To me podseti da samo spomenem, da ovi proizvodi jesu u nekoj meri precenjeni, ali mislim da nikako nisu loši. Na žalost, kad je šta na ovim prostorima potpadalo pod normalne ekonomske zakonitosti.

Link to comment
Video sam u prodaji crnu tamjaniku, meni nepoznatog proizvođača. Čitavih 1300,00 din.!!! Ako je neko probao neka napiše.
panićeva. gazza je to probao i kaže da je jako interesantno, samo mora brzo da se cevči, oće vrisne.
Link to comment
panićeva. gazza je to probao i kaže da je jako interesantno, samo mora brzo da se cevči, oće vrisne.
Ja je uzo pre jedno nedelju dana u Braničevskoj, nego čekam priliku da je otvorim, da preživim skoro 16% alkohola. Čujem da se dobro prodaje, u Vinosu je razgrabili!Neću da vrisne tamjanika, nego da ja ne vrisnem... (nedostaje mi neki smajli da dobro prezentuje pošteno alkoholisano stanje):piggy: -mogući opis!?
Link to comment

Razmahali se naši vinari, najavljuju razne premijere!Tamuz, Jelić:Frankovka 2006, nova linija vina "Jelić" u koju spadaju Merlo Rezerva 2004 i "Petka" 2006 (?).Aleksandrović:Trijumf noir-100% pino noarRodoslov-kaberne sovinjon 60%, merlot 30%, prokupac 10%Vizija-frankovka 70%, kaberne sovinjon 30%Naravno, da bi bilo jako lepo da to budu dobra vina. Samo što se tiče Aleksandrovića, neće ništa novo izbacivati pre kraja godine.

Edited by C žeton
Link to comment

nadam se da je jasno da je ta crna tamjanika sa tolikim % alkohola dezertno vino. prema tome uskladiti koriscenje i ocekivanja. meni je zanimljivo, vec smo otvarali u vecim drustvima da 'zaokruzimo' turu i recimo da radi i kod strucnjaka i kod amatera;). najpriblizniji opis: zdravo seljacko vino bez previse patetike, od dobrog grozdja. znam da ti nisam nista rekao, ali ajd jos malo - 2 klase iznad bermeta kao ideja dezertnog vina.

Link to comment

kao razneženi mačkar, rešio da probam 'mačkov podrum' iz iriga, merlo 2007. na etiketi je silueta mačorčine, a ja sam sucker.potpisuje sava jojić.vino je mlado. kad se otvori miris je na jako, jako mlado i šuntavo. ukus je sasvim dobar, a nakon prenoćenja u frižideru ništa gori. možda neko od enologa može da mi objasni ovu olfaktornu konfuziju (nos onako, jezik valja)...cena oko 650 kinti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...