Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

imam ovaj kremen kamen iz 2017. a ispao sam iz vinoljublja poslednjih godina, pa me zanima ako neko zna kakav je, da li da ga pijem i ne mislim, šaljem dalje ili da ostavim da mi još malo leži?

Untitled-1.jpg

Link to comment

Da nastavim sa zahvalnicom @banatjanin

 

E upravo mi ovo kod Ivanovića nije leglo baš, što si napisao jeste malo oporkast previše za moj ukus (mada je solidno vino, neću da griješim dušu), ali ti to i objasni i opisa fino, dok mi je gorčina ovih Plantažinih ono što mi paše. Kao i ovih sjevernjačkih (Z. Bogdan).

 

 

 

Uzeo sam da isprobam i ovu berbu 2017 Rubinov kaberne, promaših Zapis, isto je bilo na nekoj akciji u Ideji, koga zanima. Tu je i na probi Plantažin šardone, kad naleti neka odgovarajuća klopa.

 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, scab said:

imam ovaj kremen kamen iz 2017. a ispao sam iz vinoljublja poslednjih godina, pa me zanima ako neko zna kakav je, da li da ga pijem i ne mislim, šaljem dalje ili da ostavim da mi još malo leži?

Untitled-1.jpg

 

dobar sam čovek, preuzeću ti to za sitne novce, da ne bude baš da si poklonio :sleep:

Link to comment
6 hours ago, scab said:

imam ovaj kremen kamen iz 2017. a ispao sam iz vinoljublja poslednjih godina, pa me zanima ako neko zna kakav je, da li da ga pijem i ne mislim, šaljem dalje ili da ostavim da mi još malo leži?

Untitled-1.jpg

 

Ovo je tvoj paket? Ako jeste, to je 2012, što vidim po crvenoj nalepnici koja se nazire ispod papira. To je BIWC trofej za najbolje crveno vino Balkana, što je osvojio Kamen iz 2012. 

 

Vino je izvanredno, po mom mišljenju, uz 2017, najbolja berba. Sad je na vrhuncu, izvanredno i idealno zrelo za piti, ali može još da se čuva. Daj mu samo dobru, veliku čašu. 

 

U svakom slučaju, teško da je 2017, jer još nije u prodaji. Ali kad izađe, to se isplati kupiti i čuvati za posebne prilike. Ako ipak imaš 2017, čuvaj to, bar još par godina. 

 

Ako te zanima, imaš ovde detaljniji opis 2012  http://www.vinoifino.rs/vino/vinopis/vinopis_kremen_kamen_iz_tri_berbe_vinski_magazin_vino_i_fino_61

 

 

Edited by banatjanin
  • +1 2
Link to comment

E sad malo ja da dodjem po savet@banatjanin

Volim vina, volim male domace podrume, mada sam daleki od bilo kakvog znalca.

Preferiram najvise belo, pa dalje sve tamnija.

Omiljena su mi:

Tamjanika Spasic,

Pinoranž Vinarium,

Varijanta Aleksandrovic, divno vockasto, ukus koji ostaje.

Bilo ih je jos mnogo u istoriji, ali nekada se opecem u ekseprimentisanju, pa imam frku da istrazujem.

Daj mi neku preporuku, pliz.

Link to comment

dakle, ti voliš muskatna, cvetna, razigrana i neopterećujuća bela vina.

 

na tu temu, probaj:

 

Mustra Vinum (imaš sad u Lidlu u okviru one police "Mali proizvođači" ili tako nešto), inače ga ima po vinotekama. Kupaža muskat otonela i traminca, dopadljivo, a dosta ozbiljno.

 

Žuti cvet tamjanika, Aleksić - tamjanika, lagana, prozračna, lepršava. celodnevno vino.

 

Tamjanika Lastar - vibrantno, sveže, puno bosiljka, zove, citrusa

 

Muscat blanc, vinarija Komuna - zapravo, takođe tamjanika (to joj je internacionlani ime), sočna, umereno mirišljava, fina, precizna

 

ovaj Pinorange koji pominješ je zapravo "bakarni" pino griđo, to je poseban stil, predugo je sad da objašnjavam. retka su takva vina, posebno kod nas. od ovih koja se uvoze, ima par dobrih, ali veoma skupih

 

pošto ti se dopada i Varijanta (opet muskatno :) ) probaj Crnu tamjaniku vinarije Matalj, nežni miris ratluka od ruže,  zrelih jagoda, višanja, umerene je slasti. ja to retko pijem, li ovo konkretno volim, jer muskati umeju da budu teški i otužni, ovo nije. uz štrudlu sa višnjama ili švarcvald toru, savršeno.

 

od rozea, imaš mali vinariju Verkat sa Fruške gore, oni imaju fin i nežan muskatni roze

 

takođe, Matijašević iz Šumadije i njihov Rose & Rose (nemoj da pomešaš, imaju dva slično upakovana, samo je Rock & Rose pretenciozniji i skuplji (i stvarno dobar)), od merloa)

 

 

 

 

  • Hvala 2
Link to comment
15 hours ago, banatjanin said:

 

Ovo je tvoj paket? Ako jeste, to je 2012, što vidim po crvenoj nalepnici koja se nazire ispod papira. To je BIWC trofej za najbolje crveno vino Balkana, što je osvojio Kamen iz 2012. 

 

Vino je izvanredno, po mom mišljenju, uz 2017, najbolja berba. Sad je na vrhuncu, izvanredno i idealno zrelo za piti, ali može još da se čuva. Daj mu samo dobru, veliku čašu. 

 

U svakom slučaju, teško da je 2017, jer još nije u prodaji. Ali kad izađe, to se isplati kupiti i čuvati za posebne prilike. Ako ipak imaš 2017, čuvaj to, bar još par godina. 

 

Ako te zanima, imaš ovde detaljniji opis 2012  http://www.vinoifino.rs/vino/vinopis/vinopis_kremen_kamen_iz_tri_berbe_vinski_magazin_vino_i_fino_61

 

 

e, hvala puno!

inače, pogrešio sam. sada sam proverio da je moje berba 2016. ali sam pisao s posla, pa samo skinuo prvu sliku s neta ne obracajuci paznju na godinu.

 

edit: fotka. mislim da se nazire da je 2016...

IMG_20201203_125804.jpg

Edited by scab
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...