Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

ja izgleda razvijam tradiciju da se početkom oktobra javim ovde sa pitanjem za preporuke za crveno vino :)

 

@banatjanin, šta ove jeseni preporučuješ a da je 1000-1500 din po boci?

 

edit: preporuke dobrodošle i od ostalih forumaša, naravno, nego su mi do sada sve banatjaninove preporuke legle pa sam njega prvog pomenula

Edited by decak Kejt
Link to comment
On 4.10.2020. at 21:07, decak Kejt said:

ja izgleda razvijam tradiciju da se početkom oktobra javim ovde sa pitanjem za preporuke za crveno vino :)

 

@banatjanin, šta ove jeseni preporučuješ a da je 1000-1500 din po boci?

 

edit: preporuke dobrodošle i od ostalih forumaša, naravno, nego su mi do sada sve banatjaninove preporuke legle pa sam njega prvog pomenula

 

Tek sad vidim, sorry. 

 

Evo na brzinu, iz glave. 

 

Generalno, u toj kategoriji trenutno su iz Srbije aktuelna uglavnom crvena vina iz 2017, koja je bila odlična godina. Vina su koncentrisana i vredna čuvanja, isplati se štekati. 

 

Ima izvrsnih merloa, recimo

 

Izba Jovanović 2017

Trag Despotika 2016

Zapis Janko 2017 (kida!) 

 

Tu su, oko 1200 dinara. 

 

Dobra i koncentrisana Vinum frankovka 2018, za nekih 700 - 800 dinara. 

 

Zatim Doja cabernet - merlo, vrlo voćno, dobro drvo, umereno puno. 

 

Kremen Matalj kaberne sovinjon 2017, oko 1500, još malo ga ima. Tipičan negotinski. 

 

Od prokupaca, za oko 900 dinara, Ivanović 2017 je best buy. Koncebtrisan, žuvahan, intenzivan. 

Doja 2018 isto dobar, ali mekši i sa više drveta. 

 

Pisaću još... 

 

 

 

  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment

A T'ga Za Jug? Valja li u toj klasi od oko 500 dinara?

 

Meni je fin utisak ostavio zato što pre neki dan ništa ujutru osetio nisam posle 1 i po flaše,a vrlo malo hrane uz to.

 

Ali tada sam ga više pio da bih se malo napio nego da bih uživao,pa ovako objektivno valja li?

Edited by Milošica
Link to comment

Nisam davno pio T'gu. To je bilo malo slatkasto, komercijalno ali korektno. 

 

Nego, za te pare, crnogioski Pro Corde, mislim 2013, je dobio zlato na DWWA ove godine. To je senzacionalno priznanje za vino tog cenovnog ranga. I da, u toj klasi cena, Plantaže kidaju, posebno u nekim berbama. 

 

Dobar je Vladika, a probaj i Epohu, to im je kaberne. 

Edited by banatjanin
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Pro Corde na akciji ovih dana u Maksiju, uzeo ja za štek.

 

Takođe, na nekim akcijama sam uzimao isto za možda jače od hiljade i ovo Život teče (Z. Bogdan), ni to mi nije loše bilo.

Link to comment

samo da znaš da ozbiljno razmišljam da umesto kaputa koji merkam sad uzmem 20-ak flaša sa tvog spiska.

 

kaput ionako neću imati gde da nosim ove godine, ogrnuću se dobrim raspoloženjem 

  • +1 2
  • Haha 4
Link to comment

opet ja, sa pitanjem za @banatjanina. kad kažeš "isplati se štekati", za nas koji živimo u stanovima i nemamo podrume za pravo čuvanje vina, kako izgleda to čuvanje? mislim, nije da planiram da u stanu čuvam flaše za ne znam koje prilike u dalekoj budućnosti (a i prevelika sam ispičutura za to), ali sad baš razmišljam da bi bilo lepo da ostavim 2-3 flaše baš iz 2017. (kad sam rodila džuniorku), pa me zanima koliko dugo bi realno mogle da opstanu u tim ne-idealnim uslovima?

Link to comment
12 minutes ago, decak Kejt said:

(a i prevelika sam ispičutura za to)

 

+1

 

A i zamis čuvaš nešto za kasnije a danas ti pane saksija na glavu. 

carpe diem i say. :nobles:

 

ako nekad budem imao podrum i vinariju, onda ok. 

  • Haha 1
Link to comment

E a da znate kako je mene žena gledala kad sam u nekom od hipermarketa otvorio na telefonu Notes gde sam iskopirao prošli Banatjaninov post sa listom vina...
I naravno pitanje:
--A odakle ti to?
--Pa sa foruma...
--A i ja pitam svašta..

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 3
  • Haha 3
Link to comment
On 8.10.2020. at 22:24, decak Kejt said:

samo da znaš da ozbiljno razmišljam da umesto kaputa koji merkam sad uzmem 20-ak flaša sa tvog spiska.

 


ja se nisam šalila, stigla prva kutija 😁

 

 

044E69FE-F8EC-4C12-B26D-2DDBC83BF096.jpeg

  • Haha 2
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...