Jump to content
Host

BG restorani

Recommended Posts

Redoran
On 20.1.2019. at 11:42, adam said:

mika alas na makiskom putu - nisam tamo bio vise od deceniju, zaboravio da postoji. isli smo na tamburase i bili su odlicni - old skul, pancevci, znaju sve. tiho, meraklijski, od stola do stola, uzivanje. sjajno se proveli.

Ono kad naletiš na dragocenu informaciju :)

Samo jedno pitanje: da li su im na repertoaru šumadijske/starogradske ili vojvođansko-bačke stvari? Nije da je nešto preterano bitno, nego samo da probam da vizualizujem ambijent u glavi.

decak Kejt
8 hours ago, I*m with the pilots said:

Da li picerija Pomodoro i dalje valja? (Bila sam jednom ili dvaput neke...2012? 2013? )
Otišli bismo negde na dobru picu, nisam je jela sto godina. Znam da je Guli dobar i da se tamo ne pusi (neko je spomenuo to, garant Darling) pa smo mislili da odemo tamo, a setih se i ovog koji nam je pešaka jos bliži od Gulija.

ne znam za Pomodoro, ali ja se kunem u Majstora i Margaritu, u Balkanskoj, mislim da je to najbolja pica koju sam jela u Beogradu.

keitel

Trebalo bi da je Pomodoro dobar i dalje ako se nešto nije drastično promjenilo u poslednjih šest mjeseci. Moj izbor bi bio još Kuoko na Bulevaru i Per Tuti u Južnom bulevaru.

I*m with the pilots

smile.png

Razmotricemo ih, hvala, (nikad cula pre za te), moracu te ~blizu nas da ih nazovem i proverim kakvo je stanje sa nepušenjem, to nam je prvi kriterijum

adam
5 hours ago, Redoran said:

Ono kad naletiš na dragocenu informaciju :)

Samo jedno pitanje: da li su im na repertoaru šumadijske/starogradske ili vojvođansko-bačke stvari? Nije da je nešto preterano bitno, nego samo da probam da vizualizujem ambijent u glavi.

na repertoaru im je sve. pridju stolu i za zagrevanje odrade par pesama tipa ako jednom odes ti, uglavnom malo ritma, taj rad. zatim po narudzbini. bilo super vece kad smo mi bili, blaga prednost za vojvodinu ali bilo je i starogradskih pesama. stara garda, stara skola, kao da je vreme stalo - mislim da ljudi dolaze bas po to. doduse moram priznati da je bilo par anomalija novijeg datuma tipa ruzo rumena ali je bilo pristojno odsvirano tako da ni to nije strcalo. 

ovi majstori su u pitanju 

renne
2 minutes ago, adam said:

na repertoaru im je sve. pridju stolu i za zagrevanje odrade par pesama tipa ako jednom odes ti, uglavnom malo ritma, taj rad. zatim po narudzbini. bilo super vece kad smo mi bili, blaga prednost za vojvodinu ali bilo je i starogradskih pesama. stara garda, stara skola, kao da je vreme stalo - mislim da ljudi dolaze bas po to. doduse moram priznati da je bilo par anomalija novijeg datuma tipa ruzo rumena ali je bilo pristojno odsvirano tako da ni to nije strcalo. 

Ružo rumena ne možeš više da izbegneš niti u jednoj kafani, jednostavno je to postalo klasik, kao da postoji dvesta godina

adam
10 minutes ago, renne said:

Ružo rumena ne možeš više da izbegneš niti u jednoj kafani, jednostavno je to postalo klasik, kao da postoji dvesta godina

moguce. uglavnom ne posecujem restorane s muzikom (kafane) tako da nisam u toku. kakogod, ovo je sasvim lepo zvucalo.  

Ras
43 minutes ago, I*m with the pilots said:

smile.png

Razmotricemo ih, hvala, (nikad cula pre za te), moracu te ~blizu nas da ih nazovem i proverim kakvo je stanje sa nepušenjem, to nam je prvi kriterijum

Naruči iz PizzaBara (tanku naravno): Black Delight, Mediteran, ...

Od ovih preporučenih Pomodoro bih preskočio, druge ne znam.

Piazza (Crveni Krst) je bila sasvim dobra. 

goofs
12 hours ago, I*m with the pilots said:

Da li picerija Pomodoro i dalje valja? (Bila sam jednom ili dvaput neke...2012? 2013? )
Otišli bismo negde na dobru picu, nisam je jela sto godina. Znam da je Guli dobar i da se tamo ne pusi (neko je spomenuo to, garant Darling) pa smo mislili da odemo tamo, a setih se i ovog koji nam je pešaka jos bliži od Gulija.

Dobar je Pomodoro, jedino sto se meni ne svidja kod njih je sto je testo tvrdo (tanko jeste, to volim), i onda hrska korica i lomi se. Licno do ne volim, volim kad je onako mlohavo. Inace su i dalje super, doduse mislim da ima pusackih zona u restoranu.

Ima i Botako tu negde dole oko Bajlonija, super su im pice, teske dozlaboga. Ali ne znam za pusacki deo.

*edited by mod

Pomodor solidan, nece nikad omanuti ali nece ni da zablista.

Botako je pica pogaca, super za ozderavanje i upijanje alkohola, ali nekako kad jedem sve cekam da zagrizem dinar iz cesnice.

Na Vracaru mi Fabrika iz Pozarevacke sije Piazzu i to dosta lagano.

Pizza bar odlican Majstor i Margarita ipak bolji iako mi se cini da su najjaci sa cenama. Jbg ipak im je i lokacija najskuplja.

Honorable mention Chicago Deep Dish iz 42nd street. Sve ostale pize tamo upadaju u gornji prosek narucivanja, dok je Deep Dish ipak nesto drugo.

ToniAdams

pomodoro je kul, kolaci su mi bili bolji od pice taj jedan put kad sam bio

I*m with the pilots

Otisli smo ipak u Guli jer nam je bio i najblizi. Pitala sam u Pomodoru za nepusacki deo, covek je objasnio da imaju odvojeni deo ali da nije bas valjano odvojen, ali nisam posle stigla da svratim da vidim kako to izgleda. Moja pica je bila bas dobra, ne mogu se pozaliti, mozda jedino na velicinu iste :D umrla sam dok sam pojela 2/3. Zaboravila sam kako su kod nas velike pice!

Nego, da li je u Beogradu redovna pojava da restoran nema stolicice za decu, ono bas ni jednu? Priznajem da taj detalj nisam primecivala dok nisam i sama dobila dete, i sad mi je kao normalno da restoran i kafic imaju (razmazila me Svabija), pa sam se bas iznenadila kada Guli nije imao.

ivy

ovde su ti sve manjine-to invalidi,nepusaci,nemesojedi,deca,psi..ugrozene vrste o kojima niko ne misli