Jump to content
Host

BG restorani

Recommended Posts

darling
12 hours ago, Ras said:

da jedeš slatko, možda bih te pozvao kada budem pravio

da jedem slatko, mozda bih ja i dosla :D

men se cini da iz ovog recepta moze da se isece pola secera. i mozda bi koristilo kad bi se deo brasna zamenio orasima?! da pravim slatko, mozda bih sad tako pravila?!

Edited by darling

gospa buba

chudim

sent from bubamoto

darling

pusti, udarile mi zobene u glavu :D

beta kentauri

zobene pahuljice su rolled oats? wth? 

Ras
2 hours ago, darling said:

da jedem slatko, mozda bih ja i dosla :D

men se cini da iz ovog recepta moze da se isece pola secera. i mozda bi koristilo kad bi se deo brasna zamenio orasima?! da pravim slatko, mozda bih sad tako pravila?!

čekaj, a jedeš li pola slatkog?

darling

ma ni pola slatkog! iam zakazan dvoboj kod siks peka, odlucila sam da pobedim makar s dva peka :D

@ beta  da, rolled oats, pa usitnjene. 

Edited by darling

kud u maglu Simoviću

@banatjanin a koji su tebi top5(6-7-8-9-10)  restorana u gradu?

banatjanin

Zavisi šta me pitaš, kojih restorana... ali evo ovako, na brzinu, sa plusevima i minusima:

Domaća kuhinja:

1. JB na Južnom bulevaru (meni novootkrivena zvezda, old skul, veoma dobro mesto, sa poštenim osobljem i poštenom hranom. Najbolje brizle u univerzumu)
  2. Mali hrast u Aranđelovcu – nije Beograd, ali prasetina kakve nema. Mesto zbog kog vredi potegnuti 100 km da bi se jelo.
  3. Durmitor – da znam. Uglavnom grozna ekipa sedi tamo, priča se da je The Brat vlasnik (što ipak nije istina), međutim, uvek je isto, teleća čorba je vrhunska, vina dobra, cene razumne, teletina zakiva.
  4. Stefan u Altni – ozbiljna jagnjetina, zapravo kakve je svuda po Altini kod Krajišnika, ali ovde je mabijent prijatan, usluga dobra, cene razumne. Mesu uvek taj dan pečeno i sveže.
  5. Deki Ćevap – više je od brze hrane. Ćevapi kakve volim, čisto meso, jeftina i solidna vinska karta, gurmanska odlična, brizle, flekice od teletine...
  6. Vuk – standard.

Fine dinning

1. Square Nine – postavka, standardi i nivo usluge su jedini pravi fine dinning kod nas. Sve je kako treba, od osoblja, do kašičice, stoljnaka, čaše, izbora muzike... Vinska karta odlična, somelijeri ljudi koji znaju svoj posao. Sa novim šefom koji je došao (nemac za mišelinovom zvezdicom, ne znam ime) i novim menijem koji puštaju, napravli ogroman korak napred. Kuhinje zapravo klasična, moderna internacionlana, ali bez klišea i podilaženja lošem ukusu publike, ultimativno dobra. Nažalost, potcenjeno mesto i publika koja slabo kapira to + predrasude o snobovštini.
  2. Iris – jasan koncept, mali restoran, potpuna posvećenost. Iščašeno, autentično, pravi autorski rad. Restoran je u stanu, radi samo tra dana nedeljno, ima samo tasting meni. Neka jela su mišelin star kavalitet, neka nisu baš – ima prostoa da popravi stvari. Kuva sa bušom, karačanskom jagnjetinom, morkama, mangulicama... koristi vina od opskurnih sorti, protežira male nezavisne vinare, ali potencira kvalitet. Pretenciozno, ali dosledno i dobro i zapravo vrlo pristupačno za kvalitet koji nude.
  3. Gušti mora – postavka i usluga na visokom nivou. Hrana uvek sveža i dobra. Cene straobalno visoke. Mešutim, ima ko to plaća, uvek je pun, ne fula sa kvalitetom i takva morska hrana uvek jeste grozno skupa. Odlična vina.
  4. Credo u Marriotu – mlad šef, ali sa jakim autorskim potpisom. Nema greške u prezentaciji, ukusima i slaganju, dosledno dobro. Dobar servis. Dobar odnos cene i kvaliteta.
  5. Homa – pretenciozan, iščašen, sa kompleksnim jelima od puno sastojaka, sa komplikovanim tehnikama i pripremom, puno ručnog rada. Neka jela su bila epski dobra (jezik sa sladoledom od senfa, njihova vezija bujabeza, pasta od sipe sa lignjama... itd). Međutim, nije sve uvek jednako dobro, često se oseti kad glavni šef nije tu, postavka je bezvezne, osoblje nezainteresovo i needukovano uglavnom, izbor vina onako... Skupo.
Edited by banatjanin

Lezilebovich

hvala banatjinine, ovaj iris deluje zanimljivo. a šta ih je privuklo ka Džeriju ?

kud u maglu Simoviću

tnx banatjanine

apropos durmitora, prolazio sam u nedelju i delovalo mi je da ne rade. jel ih opet posetila inspekcija ili nisam dobro video

Frank Pembleton
tnx banatjanine

apropos durmitora, prolazio sam u nedelju i delovalo mi je da ne rade. jel ih opet posetila inspekcija ili nisam dobro video

Pa ne rade nedeljom!
Ako ne veruješ:
Радно време
Понедељак: 08:00-24:00
Уторак: 08:00-24:00
Среда: 08:00-24:00
Четвртак: 08:00-24:00
Петак: 08:00-24:00
Субота: 08:00-24:00
Недеља: Не радимо