Jump to content
Host

BG restorani

Recommended Posts

Grunf

e, je l jeo neko u skorije vreme u restoranu santiago, u majke jevrosime?

Edited by Grunf

pixy
e, je l jeo neko u skorije vreme u restoranu santiago, u majke jevrosime?
jeo sam ja. sta ti treba?

Grunf
jeo sam ja. sta ti treba?
utisci, pixe, utisci :) el dobro, el obilno? skupo?

Behemoth

Grunf, ikarzahvaljujem...prvom prilikom cu da probam jedan od ova dva koja ste naveli pa javljam utiske...

pixy
utisci, pixe, utisci :) el dobro, el obilno? skupo?
Ja sam ti velika izelica i ne secam se da sam se u Santiagu najeo do tacke pucanja. Fino je, ali ima svojih mana. Kad uzmes Nachos a la grande i neko pivce/vince fino je, ali se meni nekako ne svidja sto je skuplje od okoline. Npr, Maximilijan u komsiluku ima pristupacnije cene, verovao ili ne. Mislim da je Dule Mihajlovic vlasnik tog cuda, Lutra trans je na fiskalnom racunu. Osim ovog Nachosa ima jos par zanimljivih porcija koje bi mogle da se konzumiraju, a ja sam nekako uvek bio fan njihovog Club sendvica. Mada, Club sendvic je u Santiagu skuplji nego u Pizza Hut... i kad bolje razmislim, Pizza Hut ga ipak malo bolje pravi. Burito u Santiagu nije los, ima ih par vrsta. Morske zajebancije nisam jeo, a glavna jela su im zanimljiva. Ima cak i nesto sto se zove "ubica gladi". Jos ga nisam probao, nesto me odbija naziv ;-) Uglavnom, preporucio bih Santiago ako hoces da probas nesto drugacije od uobicajene ponude. Jes da mi je u komsiluku, ali je prilicno dobro resenje za klopu. Naravno, ne svaki dan - nisam jos postao burzuj. Imali smo dozivljaj vezan za muziku pre neko vece, pa ne bih bas o tome sada da lajem, frapirali smo se sta nam se desilo. Uvece je fina atmosfera, ali ima izuzetaka, haha ;-) Ko ce drugi da ih dozivi nego ja, jel... E da, dok ne zaboravim - supe i salate su prilicno fine u Santiagu. neko pitanje?edit: izbrisao smajli. ne mogu bre da se smejem danas. sorry sto mi je post zbrkan, al takav sam danaske. Edited by pixy

Host
cuo sam za neko mesto na ada huji, zove se carski ulov ili tako nesto, koje je navodno dobro. cim saznam provericu, pa javljam.
Carskaja ohota. Koliko se secam imaju gulas i srneci biftek. Skupo i prosecno.BTW, nema smisla jesti divljac po restoranima. Uglavnom su u ponudi gulas i jednostavniji varijeteti jela od domace zivine - npr. srneci taj biftek, cemu to sluzi? Prava jela od divljaci se mukotrpno spremaju po dan-dva i zbog toga nisu pogodna za pripremu u restoranima. Al dobro, ko je vec odlucio da jede divljac, sto da ne. Koliko se secam, bilo je nesto divljaci u restoranu hotela Petit Piaf u Skadarliji.

dig_chohano
Pred Novu godinu, direktor nas je izveo u Radmilovac, na rucak.
Ste sreli Džaju i Tozovca?

doroti
Ste sreli Džaju i Tozovca?
Diže, vragolanu jedan :lol: Naravno da smo ih sreli. Sedeli su pored kamina, zaljubljeno se gledajuci dok vatra pucketa. Dzaja je zveckao ključem od sobe :naughty:, a Tozovac je izgledao ovako :s_d:

dig_chohano

Nije to jaka ljubav. Inače bi Tozovac u roku od 2 sata od hapšenja Džaje izveo makar oružanu pljačku, čisto da dobije ćeliju uz svog čo'eka.

Kelt
ja sam jeo pristojne srnece medaljone oko nove godine u lovackom domu, u alekse nenadovica. cuo sam za neko mesto na ada huji, zove se carski ulov ili tako nesto, koje je navodno dobro. cim saznam provericu, pa javljam.
zove se царска охота i ima dobru divljač, svakog dana prolazim pored. Ulaz je iz Višnjičke ulice pored auto-servisa, ima tabla.

Dina
ja sam jeo pristojne srnece medaljone oko nove godine u lovackom domu, u alekse nenadovica. cuo sam za neko mesto na ada huji, zove se carski ulov ili tako nesto, koje je navodno dobro. cim saznam provericu, pa javljam.
Carskaja Ohota, meni se skroz svidja, malo je bolja varijanta kad je lepse vreme jer je basta mnogo lepa, a zimi unutra ume da bude bas hladno ): doduse tamo sam jela nesto neutralno, posto ne volim divljac, ali ostali su bili skroz zadovoljni (: mnogo drago mesto (:

*edited by mod

Nisam neki ljubitelj divljaci mada istini za volju nisam je nesto puno ni jeo. Ali svi iz moje okoline koji je vole kazu da da su Srbija Sume najbolji restoran sto se toga tice.

foto
Gde se moze u BG-u jesti kvalitetna divljac?
Prvo i prvo za divljac vazi ovo:
BTW, nema smisla jesti divljac po restoranima. Uglavnom su u ponudi gulas i jednostavniji varijeteti jela od domace zivine - npr. srneci taj biftek, cemu to sluzi? Prava jela od divljaci se mukotrpno spremaju po dan-dva i zbog toga nisu pogodna za pripremu u restoranima.
Ali ako to zanemarimo pored vec pomenutih "Srbija suma"(ako dodjes u blizinu i nemozes da nadjes objekat pitaj lokalce 'gde je rasadnik' i svi ce znati da ti kazu) postoji i kafana "Stoja i Vule". Kafana je, cudno, vrlo blizu Srbija sumama. Znaci ne ides uz Kosutnjak nego krenes Rakovackim putem i kada prodjes prvi semafor (koji se nalazi na jedno 1.5-2 km od pumpe u Topcideru) prvo i jedino odvajanje desno na mali nadvoznjak te vodi do kafane. Nakon prelaska nadvoznjaka skrenes levo i nakon 200m skrenes opet levo i stizes na parking ispred kafane.E, sad, ja moram da se ogradim zato sto nisam bio u doticnoj kafani jedno 2 godine ali oni su duze vreme sluzili veoma dobru (za kafanu) divljac. Bili su bolji od svih poznatih mesta koja imaju divljac na meniju tako da vredi probati da li je to jos uvek OK mesto.EDIT:Gazde su tada imale neku varijantu sa Srbijasumama(firmom, a ne gore pomenutom kafanom) tako da je izbor jela bio solidan, a cene bile veoma primamljive zato sto su meso dobijali skoro pa dzabe. Znam te- znas me. Edited by foto

Anarhojapi

vas skromni saparapsihopatnik sa papue planira posetu prestonici, pa ima jedno pitanjce...ima l negde lepi neki restoran s dobrom klopom i ciganima...koji sviraju, znam da ljudetine nema na meniu izvan papue i slovenije...ili nesto tome nalik...a da je dobra klopa...i svirka...a da nie "reka"...suseda je znatizeljna da vidi kako to izgleda jest uz maorlike svirace...kod nas su to pokusali, ali se zavrsilo masovnim rostiljanjem muzike...dakle, ako ima ko ideju, reklamu, savet za izbegavanje...