Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

iskusni, sta je dobro da se pazari za tri glave npr? to je realan max, ne bih se natezao za prvi digitalac u zivotu(!) vise...prijatelj, fotograf mi je rekao da su te Fudzijeve FinePix serije dosta dobre...odnos cena-kvalitet-objektiv. dizajnom su mi gotiva ti Olimpusovi all-weather mjuovi ali mislim da su precenjeni... ranije sam se lozio da nadjem digitalac i za ispod vode (tj da mu je dobar podvodni kejs) ali polako napustam tu ideju. ovo je za dolazecu bebu i tatino hobisticko (wanna'be art) skljocanje po gradu ponekaddakle?

Link to comment
doneo drugarici iz Amerike u Beograd - ali neki smatraju da je glomazan.
prijatelj, fotograf mi je rekao da su te Fudzijeve FinePix serije dosta dobre...odnos cena-kvalitet-objektiv. dizajnom su mi gotiva ti Olimpusovi all-weather mjuovi ali mislim da su precenjeni... ranije sam se lozio da nadjem digitalac i za ispod vode (tj da mu je dobar podvodni kejs) ali polako napustam tu ideju. ovo je za dolazecu bebu i tatino hobisticko (wanna'be art) skljocanje po gradu ponekad
doneo drugaru sad za novaka iz Engleske u Beograd Fuji F100fd - on je jako zadovoljan. Ja sam ga malo probao i nije mi se svideo [sto je mozda stvar navike i koriscenja Canon IXUS kompakta preko 5 godina]sto se tice podvodne fotografije, za puno digitalaca se prave kucista koja to omogucavaju, ali ona nisu jeftina.@MayDay: koji je ovo model?
Link to comment
hvala.Dzejmse, osim sto si doneo drugarici, sta mislis o tom Kenonu?
ovo je jedna od mozda 10ak fotki sto sam njime uslikao:2341907814_e81aef3586_o.jpgmeni je licno prevelik da bi bio kompakt aparat, ali to nosi veliki zum, pokretni ekran i mogucnost koriscenja AA baterija [nekom prednost, nekom ne]ima ok zoom raspon, mada je meni malo preuzak na sirokom delu [35mm]12mpx je i vise nego dovoljno za ne-Dslr.Stabilizacija slike definitivno korisna pri slabom svetlu, mada ima suma vec od ISO 400.eto toliko, nadam se da nije previse uopsteno - ako imas neko konkretno pitanje, samo napred.
Link to comment

1. Identičan senzor kao kod G92. Identično staklo kao kod G93. Fantastičan video mod4. Ima rotirajući ekran5. 4 baterije što sa sobom nosi veću autonomiju u radu i brže punjenje blica6. Oštre slike7. Verne boje8. Svaki vlasnik dSLR ga sa ponosom nosi kada ga mrzi da vuklja torbu ili kompletnu opremuNjega ili g10Ovo je opasan aparat i ne bih se dvoumio ni trena za njega da pljunem taj novac

Link to comment

thanx James ali ja sam laik za to sto si napisao. a special thanx tebi Autlenderu, sto pises za mene razumljivim jezikom :D izvinjavam se unapred ako je previse glupo pitanje: u cemu je razlika izmedju ovog i G9?

Link to comment

Moraću da banalizujem odgovor na osnovu ličnih afinitetaNikad ne bih dao tolike pare za G9 jer se za te pare može kupiti EOS 350dSve preko 300 evra za ne dSLR je za mene loša kupovina, osim ako se ne pazari Canon SX1 IS koji snima video u Full HD 1920x1080, (mada je i njemu za sada cena prevelika.)G9 je slučajno uleteo u poređenje jer dominira temom od prve stranice a usput ima sličnosti koje sam naveo.Ono što je najbitnije u celoj priči jeste da Canon ovde ima sjajan servis koji problem rešava u rekordno kratkom rokumožeš proguglati: ''canon a650 IS review'' što ti omugućava da ga vidiš na delu Slika koju je okačio James je slikana iz ruke ali sa stalka bi bila savršena

Link to comment
možeš proguglati: ''canon a650 IS review'' što ti omugućava da ga vidiš na delu
Jel može za lenje samo ukratko: kako se ovo kotira u odnosu na a720 i a690? Između, iznad ili ispod?edit:cena kaže iznad. Zbunjuje me canon sa ovim novim oznakama.edit2:bah, 35mm na wide. Kako sa time da uslikam ceo astal na svadbi?Ipak će biti ovo, ako ga nahvatam za 300-350 € negde po Evropi:42.jpg Edited by kovik
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...