Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

bila sam pre banovana zbog njega. on me u stvari peckao i kao yolo ali nisam ukapirala da je on. Mozda je zaljubljeni sadista? ;) ili ga nervira sto sam ga provalila i pre nego sto sam znala ko je. I dzaba sto neki imaju reci hvale kad meni stvara drugu sliku.

 

 

A i modovi, narocito zenski, nisu nimalo razumni....15 vredjanja, 10 rasizama i raznih fobija, 5 neprikladan recnik...

Ne znam, mi u americi smo navikli na slobodu govora al ovde se jos ne zna sta je to. Cak su me pederi banovali jednom zbog gaze jer sam mu rekla kako izgleda (ne znajuci kako stvarno izgleda ali ako pazljivo citas dobijas sliku o tom pojedincu) i banovase me sto sam mu otkrila identitet!!! Nit sam znala ni ime ni prezime ni gde radi, ma nista...nisam ja kriva sto sam pametna hahahahahaaha :)

Link to comment

htc one ima manji cip od vecine kompaktnih, manji nego i Sony Z serija, nokia 808 na sve lici samo ne na telefon, po slikama bih rekao da je po dimenzija veci od RX100 + iPhone 6 (zajedno).

Link to comment

A i modovi, narocito zenski, nisu nimalo razumni....15 vredjanja, 10 rasizama i raznih fobija, 5 neprikladan recnik...

Ne znam, mi u americi smo navikli na slobodu govora al ovde se jos ne zna sta je to. Cak su me pederi banovali jednom zbog gaze jer sam mu rekla kako izgleda (ne znajuci kako stvarno izgleda ali ako pazljivo citas dobijas sliku o tom pojedincu) i banovase me sto sam mu otkrila identitet!!! Nit sam znala ni ime ni prezime ni gde radi, ma nista...nisam ja kriva sto sam pametna hahahahahaaha :)

 

 

hahahahahaaha  :)

Link to comment

ps

evo npr kako iphone 6 ima problem sa kontrastima zbog tog ogranicenog d.raspona :

 

exposure1.jpg

To je moguce samo ako je taj sto je skljocnuo debil ili placen android. Upravo imas mogucnost da prstom jako brzo odaberes tacku/tacke ili DOB kako god hoces da je fokusira zajedno sa sta je blizu.

 

Da se razumo ja sam android i pc girl, ali neke stvari apple stvarno zna da uradi mnogo dobro.

 

Upravo kucam sa htc one x i sto se kamere tice nema veceg shita od ovoga. Al ko ne veruje nek baci pare slobodno.

Edited by mustang
Link to comment

Pa u tekstu je i objasnjeno kako se moze izbeci ovo pregorevanje pozicje (podekspozicija + rasvetljavanje senki u obradi). Kod ovakvih scena i kod fotoaparata po pravilu i proizvodjaci "default" ekspoziciju odredjuju prema ciljnoj grupi korisnika za aparat. Jedna od zamerki koje imam na Sony RX 100II je sto bi se u ovakvoj situaciji ponasao kao iPhone, mada zbog veceg d. opsega rezultat ne bi bili tako drastican. To je ono sto sam napisao u jednom od prethodnih postova, da Sony nije uspeo da dobro uklopi funkcije sa ciljnom grupom za ovaj aparat.

Link to comment

Pa u tekstu je i objasnjeno kako se moze izbeci ovo pregorevanje pozicje (podekspozicija + rasvetljavanje senki u obradi). Kod ovakvih scena i kod fotoaparata po pravilu i proizvodjaci "default" ekspoziciju odredjuju prema ciljnoj grupi korisnika za aparat. Jedna od zamerki koje imam na Sony RX 100II je sto bi se u ovakvoj situaciji ponasao kao iPhone, mada zbog veceg d. opsega rezultat ne bi bili tako drastican. To je ono sto sam napisao u jednom od prethodnih postova, da Sony nije uspeo da dobro uklopi funkcije sa ciljnom grupom za ovaj aparat.

 

ah, mislim da ne bi ako odaberes pravi preset. ovde bi ti recimo onaj "zeleni i" isto ovako sprzio sliku dok bi ti "zuti i" izrenderovao iz ne znam koliko okidanja mnogo bolje. a jos da utvrdimo kako da odaberes pravi preset onda kada treba brzo da pucas, pa da se razilazimo....

Link to comment

Ne koristim nanakve presete jer ne mogu, fotkam iskljucivo u raw formatu (najcesce "aperture priority" edredjivanju parametara). I kod iole kontrasnijih scena bez ikakvog gledanja histograma, cim ukljucim fotoaparat stavljam kompenzaciju ekspozicije na -2/3 ili -1 i siguran sam da cu dobiti ono sto zelim - dobro eksponiranu fotografiju kada je "razvijem" (uz eventualno blago rasvetljavanje senki). 

 

Ono sto sam hteo da kazem je da su proizvodjaci, kada su suoceni sa tehnoloskim ogranicenjima (u ovom slucaju uzak dinamicki opseg senzora) prinudjeni da prave kompromise, i da bi ti kompromisi trebalo da vode racuna o ciljnoj grupi korsinika. 

Link to comment

ovaj deluje dosta seksi. hvala svima, bacam se u istrazivanje, pa pazarim u najskorijem roku.

i ne zamerite ako pitam nebuloze, dosad sam akao samo kompaktne aparate.

 

tako znaci, ti si vec imao bliski susret sa nekakvim kompaktasima [ne mislim na fontele]. pazi, prosumer ce ti verovatno u pocetku delovati kao neki dobar upgrade na sve to sto si imao [kompaktne kamerice] i to je uglavnom na prvu loptu. svasta ces ti tu da vidis novo, sto od softvera, sto od raznih, drugih stvarcica, ali sam ubedjen, buduci da si se navikao na to kakav je kvalitet fotografije jednog prosecnog kompakta, mozda ces vrlo brzo da kazes sledece: "hm.. nekako mi se cini da sam se zaleteo, mozda sam trebao da svu svoju snagu i novce usmerim ka dslr kamerama, ovo je vrlo slicno sa onim sto sam imao, barem kada je u pitanju kvalitet same fotografije"

 

nemoj da zuris, nigde ptice ili kamera nece pobeci, a ti ces biti mnogo mudriji da izaberes nesto sto ce ti stvarno odgovarati. jeste da je ovo ofucana fraza, ali ako se primeni, manje ce te kasnije glava boleti: "tri puta meri, jednom seci".

 

uzmes neki canon dslr

kupis adapter za m42 navoje

odes na foto berzu/kod prasinara i kupis neki m42 objektiv, tu su ti zaista mogucnosti velike, od sirokih, uskih i teleobjektiva, do nekih halucinogenih primeraka.

 

pogledaj ako vec do sada nisi malo oko tih objektiva na netu. naravno, nije sve tako sjajno u pogledu istih, buduci da su to manuelni objektivi, sto znaci da ces morati rucno fokus da stelujes sa prstenom.

 

 

bilo bi dobro kada bi rekao, koliko bi ti novaca ispaznio iz dzepova za takvu jednu zezanciju. ako je do 300evra. mislim da bi ladno mogao neki kvalitatan, polovan dslr da nadjes, ne zna sta misle ostali?

Link to comment

Ma DSLR je svakako bolja varijanta, nije to više ni toliko skupo. Samo objektivi jebuckaju  :cry:. Ja bih da imam jedan 10-22 i 24-70 ako ne 2.8, onda bar 4L. Ali me zeza što nemam par bubrega viška  :s_d:

 

Ja sam ipak odlučila da mom Canon a610 dam priliku jer sam otkrila da 600d košta samo 400 evra  :heart:. Mislim, volela bih kada bih po toliko love mogla da dam i za DSLR i za jedan za u džep, ali nema se. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...