Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

budimo ozbiljni

 

nije problem nabudziti procesor i cip. smesne su price da mobilni moze da parira bilo cemu sa pristojnom optikom.

 

Da parafraziram astronome, najbolji je onaj aparat koji najčešće koristiš. Možda i neće moći da parira, ali ako ti je uvek pri ruci i daje solidne slike na kraju ćeš bataliti pristojnu optiku. :)

Link to comment

ma ok, naravno, ali za to imam mobitel, mogu i da pazarim nesto jeftino za u dzep. 

reko vec, imam trip da pocnem da slikam tice i ostalu sitnu stoku, to ce ovi maleni teze odraditi.

Link to comment

Boj ne bije svijetlo oružje.

Gledaj Nacionalnu Geografiju od pre 10+ godina, da vidiš kakve slike su pravili sa motivima koje voliš, aparatima za koje bi danas svi rekli da su krš, tehnologija napreduje ali oko stvara sliku

Link to comment

Može i Canon SX50HS (posle sam ga gore dodao), to je slična stvar, pretpostavljam da nisi još za tela, objektive i ostalu artiljeriju, to ti je ok za ptice dok ne odlučiš da l' ćeš nešto više ili ne. :)

Link to comment

Evo toni sta rwjoh prenneki dan a duci je to bolje objasnio (ne znam da linkujem sa mobile version)

mustang, on 05 Jan 2015 - 06:45, said:

Mislim da je dslr odzvonilo. Iphine 6 je izbacio takvu kameru da mi dodje da pobacam sve moje aparate. Muz ga ima i ono je bruka koje predispozicije i sta mozes sa njim da radis. Osetila sam se pobedjenom i jedino gde sam jaca od tog pizdavca od telefona jeste u panasonic video kameri koju sam hackovala pa daje red look. Ali sto se tice fotografija skoro da nemam sanse. Radila sam test, isti f stop, ista udaljenost, isto sve skoro: canon rebel, 5d, panasonic gh2 i iphone6.

Jedini na crtu po lepoti moze da mu izadje stari nikon fm2

Link to comment

Evo toni sta rwjoh prenneki dan a duci je to bolje objasnio (ne znam da linkujem sa mobile version)

mustang, on 05 Jan 2015 - 06:45, said:

Mislim da je dslr odzvonilo. Iphine 6 je izbacio takvu kameru da mi dodje da pobacam sve moje aparate. Muz ga ima i ono je bruka koje predispozicije i sta mozes sa njim da radis. Osetila sam se pobedjenom i jedino gde sam jaca od tog pizdavca od telefona jeste u panasonic video kameri koju sam hackovala pa daje red look. Ali sto se tice fotografija skoro da nemam sanse. Radila sam test, isti f stop, ista udaljenost, isto sve skoro: canon rebel, 5d, panasonic gh2 i iphone6.

Jedini na crtu po lepoti moze da mu izadje stari nikon fm2

 

go mustang go!

 

odaj nam neke svoje profesionalne tajne fotkanja sa iphone 6, pliiiiiz.

 

recimo, da li bi se ovakva fotka mogla napraviti sa njim (obrati paznju na kontraste boja, narocito svetlo plave i nebesko plave):

 

2j4r5vn.jpg

Link to comment

pa dobro, ali i senzori kod boljih mobilnih su mnogo veci od senzora vecine kompaktnih foto aparata

 

stvarno, uzmi neki dslr sa aps-c senzorom i onda menjaj optiku, imas mnogo vece mogucnosti za isprobavanje, shvatis sta te najvise privlaci i onda ulazes u tu optiku, il eventualno fullframe dslr:)

Ajde bre, navedi neki primer! Daj neki mobilni (ne fotoaparat, koji u sebi ima ugradjenih mobilni, tipa onih Panasonic cuda) nego bas mobilni, koji ima mnogo veci cip od vecine kompaktnih fotoaparata. Sony Z serija ima senzor formata 1/2.3", a to je kao kod jefinih kompaktinih aparata i ultra-zoom prozumer-a.

 

Jednostavno, najobicnija geometrijska optika je ogranicenje - veci senzor, za isti vidni ugao trazi vecu ziznu duzinu, sto zahteva deblji telefon (ili onu izbocinu oko objektiva), sto je poptpuno u suprotnosti sa sadasnjim trendom da se prave sve tanji telefono.

Edited by Aion
Link to comment

Jbga gazzo (provalih tek juce da si ti yolo) kao sto rekoh i pre...ne mogu ti, teska srca, bilo sta odgovoriti. Imas vrlo uticajnog poznanika ili prijatelja :) otherwise pustila bih jezik na tvoje sitne provokacije.

 

Al sti ne bi pazario jednu sesticu, ili dve, ti to mozes...pa se uverio sam.

Link to comment

Može i Canon SX50HS (posle sam ga gore dodao), to je slična stvar, pretpostavljam da nisi još za tela, objektive i ostalu artiljeriju, to ti je ok za ptice dok ne odlučiš da l' ćeš nešto više ili ne. :)

ovaj deluje dosta seksi. hvala svima, bacam se u istrazivanje, pa pazarim u najskorijem roku.

i ne zamerite ako pitam nebuloze, dosad sam akao samo kompaktne aparate.

Link to comment

Ajde bre, navedi neki primer! Daj neki mobilni (ne fotoaparat, koji u sebi ima ugradjenih mobilni, tipa onih Panasonic cuda) nego bas mobilni, koji ima mnogo veci cip od vecine kompaktnih fotoaparata. Sony Z serija ima senzor formata 1/2.3", a to je kao kod jefinih kompaktinih aparata i ultra-zoom prozumer-a.

 

Jednostavno, najobicnija geometrijska optika je ogranicenje - veci senzor, za isti vidni ugao trazi vecu ziznu duzinu, sto zahteva deblji telefon (ili onu izbocinu oko objektiva), sto je poptpuno u suprotnosti sa sadasnjim trendom da se prave sve tanji telefono.

 

ok, htc one ima 1/3 incha ali

nokia 808 ima senzor 1/1.2.

sto je eto vece od panasonic dmc-lx7 ili nekog canon ixus 255hs itd koji imaju manje senzore, da ne pominjem jos losije kompaktne

 

mislim sustina je da se ne isplati kupovati kompaktni jer imaju ogranicene mogucnosti za dinamican raspon, ako vec imas mobilni s dobrom kamerom. mala je razlika kad se tako postave stvari.u stvari to reflektuje moju naklonost i prioritete

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...