Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

zašto

:(

 

lepo te pitah za šta ti treba aparat, a ti si odgovorio, pa skoro ništa. i na to sam ti otprilike rekao šta bih ja gledao u tom cenovnom rangu koji si naveo. i sada ja ne valjam.

:(

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

to zvuci racionalno. aj pliz ako te ne mrzi, daj mi neki primer, ili karakteristike po kojima bih guglao objektiv, tj. zum.

evo ovako

http://www.fotoberza.rs/oglas/35587/objektiv-mto-1000mm-m42

Onda kupiš za siću adapter m42 to kanon/Nikon ili drugii, ima ih sad, malo gubiš na karkteristikama, ali ipak nije loše, i onda na te aparate

 

 

edit:

ovde je malo razrađena ta ideja

Edited by kapetanm
Link to comment

on se jos nije odlucio za kameru, a vi na objektive. ako se prvi put susrece sa ovako necim, samo ce da dozivi fras. :D

 

edit: greska, ne citam.

Edited by hoffnung
Link to comment

evo ovako

http://www.fotoberza.rs/oglas/35587/objektiv-mto-1000mm-m42

Onda kupiš za siću adapter m42 to kanon/Nikon ili drugii, ima ih sad, malo gubiš na karkteristikama, ali ipak nije loše, i onda na te aparate

 

 

edit:

ovde je malo razrađena ta ideja

e to!

 

super, ima 1200d za trista i koji evro sa onim bazicnim objektivom.

prema ovome bih za 4stotinjak mogao da sklepam dosta okej konfu.

Link to comment

Lakse ti je powershot ...pobrkah sony sa canon... Mozes u dzep da stavis a solidne fotke pravi

R. Ima canon sx280 ili 290, znam da je odusevljen sa zumom jer moze da voajerise...cini mi se da je zadnjih par strana upravo sa njim slikao, mozes da proveris na www.radnastic.com

Link to comment

Zavisi od kog mobilnog, trebaće ti onda mnooogoooo para

+1

 

zbog ovoga se i predvidja da ce kompaktni fotoaparati pa i prosumeri otici uskoro na smetliste istorije

 

kamera na mobilnom ili dslr

Link to comment

pa dobro, ali i senzori kod boljih mobilnih su mnogo veci od senzora vecine kompaktnih foto aparata

 

stvarno, uzmi neki dslr sa aps-c senzorom i onda menjaj optiku, imas mnogo vece mogucnosti za isprobavanje, shvatis sta te najvise privlaci i onda ulazes u tu optiku, il eventualno fullframe dslr:)

Link to comment

pa zasad mi je to ideja. 

malo me skrenuo sa tog puta onaj panasonik sto sam linkovao, stari model, ali hvale svi i senzor (pogotovo senzor, porede ga se nekim aparatima od preko 2k) i optiku i same slajbe.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...