Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

Ko ti je, bre, taj argrr?!Nego, ja sam problem resio jer je bilo baš hitno. Uzeh Nikon L11, ali sam kupio i 2gb karticu i punjač sa 4 baterije pa sam lagano :rolleyes: probio budđet. Kad se aparat vrati sa puta po Evropi sredinom maja, saznaću šta sam uradio :unsure: I, naravno, hvala svima na brzim odgovorima i nesebičnoj pomoći. E, Srbijo (i dijasporo) <_<

Link to comment

Razmišljam da moj Olympus C-5000 zamenim nečim kompaktnijim, što može komotnije da stane u džep.Da li je neko imao iskustva sa Fuji FinePix F100fd?

Link to comment
  • 1 month later...

Ajd' i ja da pitam...totalni laik, tabula rasa za fotografiju....treba mi neki obican fotoaparat "za svaki dan" koji, uz to, pravi dobre slike, a za male pare (znam da malo trazim :rolleyes: )...Videh danas za 7.700 din sledeci primerak:PRAKTICA DCZ 6.8Vredi li to uzimati ili ne? Hvala unapred!

Link to comment

Kakav je Panasonic na ovom polju, tj. onaj njihov Lumix? Drug ima neki takav sa kamerom od 6MP, uzeo ga je prosle godine za ~18 hiljada... Za mene je to previse ali kontam da je pojeftinio...

Link to comment
Ajd' i ja da pitam...totalni laik, tabula rasa za fotografiju....treba mi neki obican fotoaparat "za svaki dan" koji, uz to, pravi dobre slike, a za male pare (znam da malo trazim :rolleyes: )...Videh danas za 7.700 din sledeci primerak:PRAKTICA DCZ 6.8Vredi li to uzimati ili ne? Hvala unapred!
Nema viewer (to je ona rupica kroz koju se gleda kad se slika).Korisno je na jakom suncu (sto na letovanju i na plazi nije retkost) kada od odsaja na ekranu ne vidis sta slikas.Korisno je i kada aparat treba imati stalno u pripravnosti (recimo, celodnevni city tour New York City) kada moze da se ugasi ekran (koji trosi najvise baterije) i da se slika posmatrajuci kroz viewer. Bez gasenja ekrana tesko koji aparat (baterija) moze da izdrzi ceo dan.Ti sa viewerom ne bi trebali da kostaju ista vise.
Link to comment
Kakav je Panasonic na ovom polju, tj. onaj njihov Lumix?
Ima ovde prikaz DMC-LX1, izgleda OK, sa nekim nedostacima.The good: 16:9 native aspect-ratio CCD; wide-angle lens; image stabilization; decent photo quality; versatile burst mode; TIFF and raw formats; 2.5-inch LCD.The bad: No optical viewfinder; LCD difficult to view in dim light; no white-balance presets for fluorescent light; some image artifacts.
Link to comment
Nema viewer (to je ona rupica kroz koju se gleda kad se slika).Korisno je na jakom suncu (sto na letovanju i na plazi nije retkost) kada od odsaja na ekranu ne vidis sta slikas.Korisno je i kada aparat treba imati stalno u pripravnosti (recimo, celodnevni city tour New York City) kada moze da se ugasi ekran (koji trosi najvise baterije) i da se slika posmatrajuci kroz viewer. Bez gasenja ekrana tesko koji aparat (baterija) moze da izdrzi ceo dan.Ti sa viewerom ne bi trebali da kostaju ista vise.
Nisam ni primetio tu "sitnicu"! Ne kupujem! Hvala na objasnjenju i pomoci! :)
Link to comment

LX-1 pa i njegov nasledniku LX-2 su stari modeli. Pretpostavlja se da ce ove godine izaci LX-3, ali i on ce, kao i prva dva modela biti dosta skup.Posto i ja razmisljam o kupovini nekog kompaktnog aparata (stari Oly C-740 mi je na umoru), mislim da cu se opredeliti za Panasonic TZ-5. Nema manuelna podesavanja (ne trebaju mi jer za ozbiljen stvari imam ozbiljnu masinu) i nema opticko trazilo, ali ima odlican onaj tv pozadi. Ima sjajan Lajkin objektiv sa odlicnim opsegom (ekv. 28-280mm) i daje, izgleda, sasvim pristojne slike. Ima i dobru stabilizaciju slike. Ono zbog cega mi se posebno svidja su dimenzije. Iako je ultrazum (10x), staje u dzep jakne. U Bg cena mu je oko 320 evra, tesko se nalazi, mada s obzirom da je na B92 reklamna kampanja za njega u punom jeku verovatno ce se uskoro obe stavri promeniti.

Link to comment
Prošla je sredina maja!
Jeb'ga cool.gif U svakom slucaju, ispalo je sasma OK. Okupao se (Nikon, ne ja. Ja sam bio u BDG <_< ) u Barceloni i drugde duz Iberijskog poluostrva, slikao Sunce sa 10.000 metara (iz aviona, svakako :lol: ) i preziveo gomilu manje uzbudljivih dogadjaja. Baterije (neke GP) rade k'o zmaj, jedino sto je sa puta doslo jos 3 GB u memorijskim karticama. To, narocito, zbog odlicnog video moda. Zadovoljavajuce, za one sa ogranicenim budzetom...
Link to comment

powershot s30 polako ispušta poslednje znake života izsebe. vidim da slavite g9 i to je verovatno ono što će ga zameniti.ipak, ipak, pre nego što je počela digitalna pomama kupio sam poluautomatik olimpusov slr. sada čami u ladici a pravio je super slike i jako sam se rado igruckao zumom. prokleti tehnološki napredak.elem, ne bih imao ništa protiv da produžite tamo gde ste stali kod gazze, dakle šta preporučate ako eventualno uzmem neki pristupačniji dslr?

Edited by Larko
Link to comment

^ To je bar lako - sigurno neces pogresiti ako uzmes neki od novih Canon/Nikon/Olympus/Pentax/Sony modela (navedeno abecednim redom). Ne salim se, za razliku od kompakta, trenutno nema losih DSLR-ova - u principu sve se svodi na ono: koliko para toliko i muzike*. Znaci glavno je da se opredelis za proizvodjaca. Mozes da probas da stavis na spisak sta bi zelieo od opreme (telo/objektivi/blic) da imas u narednih par godina, pa da vidis koliko bi te to kod koga kostalo i sta bi za to dobio.* Izuzetak je donekle Sony koji kod nas ima dosta vise cene.

Link to comment
elem, ne bih imao ništa protiv da produžite tamo gde ste stali kod gazze, dakle šta preporučate ako eventualno uzmem neki pristupačniji dslr?
Ne znam za ove druge firme, pratim Nikon. D60 (komplet sa 2 zuma, wide + tele) ima OK cene za ono sto nudi, videh neki dan za 999 au. dolara. To ako si ambiciozan, a prethodnik D40 sad ima prosto smesne cene (kao na slici). Pretpostavljam da ima slicno i negde mnogo blize tebi.6z3rbd.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...