Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

izvinjavam se unapred ako je previse glupo pitanje: u cemu je razlika izmedju ovog i G9?
Razlika je u metalnom/plasticnom kucistu i kontrolama. Mislim da neke stvari koje kod G9 mogu preko dugmica, kod A650 moraju preko menija.
Link to comment

taman da dodam da su moje odatle losije, dal zbog moje nevestine ili zbog aparataupravo ovog:

s210p.jpg
samo je plumb -_- tako da ... ukrascu ti sliku i svima pokazivati kao svoju :s_d:
Link to comment

Cini mi se da na slici koju je jms okacio nije problem u fokusu zbog ekspozicije od 1 sekunde ako je slika iz ruke, vec u previse suma koji se javio vec pri osetiljivosti od ISO200.

Link to comment
s210p.jpgdzejmse, ja ovo nasla za manje od sto evra!!! po internetu je skuplji. jel ok? ja se u ovo, kao i u automobile, nista ne razumem. najdalji nivo spoznaje je boja.
Kako ti se čini za sad? Meni ne treba aparat za pro-slikanje ko jms-u, samo za regularno ''point&click'' škljocanje..I ja hoću crveni, dabome.
Link to comment

meni odradjuje posao i jednostavan je za rukovanje. mislim da je 8 megapiksela i vise nego okej rezolucija za te pare, a i dovoljno je majusan da te neopterecuje kad hodas po ceo dan. mora da ima i crveni, svakako. strong buy.

Link to comment

definitivno, sto vise istrazujem, pokazuje se prva preporuka struke(?) kao najbolja...A650ISono sto kod mene veoma igra u finansijskoj odluci su i dodaci za podvodna fotografisanja...ima drasticno jeftiniju komoru (kapiram i blic) nego alternative. +vec sam vukao sa sobom neku seriju A na (skoro) 30m dubine u tim komorama i bio je suv ko barut na izronujedino sto bih sutra dao 4miliona piksela i pola tog nabudzenog softvera za metalno kuciste, nesto bolje od 35mm sirine i 10x opticki...jbg...a vi sad slobodno recite da sam bezobrazan. znam.

Link to comment
jedino sto bih sutra dao 4miliona piksela i pola tog nabudzenog softvera za metalno kuciste, nesto bolje od 35mm sirine i 10x opticki...jbg...a vi sad slobodno recite da sam bezobrazan. znam.
jesi razmisljao onda o sx110is ima skoro sve cega bi se ti sutra odrekao + jeftini je od 650is .... jedino to podvodno kuciste :unsure:

Da mene neko pita ja bi samo a720is (8mpx/6xoptika/2baterije/DIGI III)imam 710is vise od 2god i prezadovoljan sam, menjao bih da za 720is samo zbog DIGI III procesora ali kada malo bolj razmislim - nisam ja bas toliko dobar "fotograf" ;)

Link to comment
jesi razmisljao onda o sx110is ima skoro sve cega bi se ti sutra odrekao + jeftini je od 650is .... jedino to podvodno kuciste :unsure:

Da mene neko pita ja bi samo a720is (8mpx/6xoptika/2baterije/DIGI III)imam 710is vise od 2god i prezadovoljan sam, menjao bih da za 720is samo zbog DIGI III procesora ali kada malo bolj razmislim - nisam ja bas toliko dobar "fotograf" ;)

ma ne da sam razmisljao, bio na ivici (posto me ovi dusmani napalise na Canon)...ali brate, ne kupujem digitalac cije je podvodno kuciste duplo skuplje od njega. o blicu i da ne govorim. da skocim u nekoj pecini sa tim i razbijem 1000evra, pa tacno bi se ubio. tj udavio. necu (mada ima opak zoom)...a i bas je plastican. ovaj 650 je nesto kao i sakriven iza nekih kompozita...deluje robusnije, barma ja ustvari nisam ni hteo kompakt :(
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...