Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

larko, zaboravi na DSLR i kupi G9. sve imas i na njemu, u obliku i kolicini namenjenoj nekome ko nije profi a ko zeli da pravi dobre slike. manual settinzi su ludilo. kamera je ludilo.btw u nekoj vezanoj kupovini mi zapao protiv moje volje panasonic lumix LS60. posto mi ne treba, moracu da ga se nekako resim pa ako slucajno nekome odavde radio posao, neka napravi neku fair ponudu na PM. cena u radnji je 10.000 din, ovaj je neotvoren, sem sto ga je prodavacica u radnji isprobala.

Link to comment

cenim i ja da će pasti g9. ne sećam se da sam uradio fotku preko a4.šta uzeti od dodatne opreme. naručujem verovatno iz usofa, kad je bal nek je trandebal.

Link to comment
cenim i ja da će pasti g9. ne sećam se da sam uradio fotku preko a4.šta uzeti od dodatne opreme. naručujem verovatno iz usofa, kad je bal nek je trandebal.
nista. sto vise terabajta u karticama, rezervne baterije i neki uckur da ti ne ispada iz dzepa. i one providne nalepnice za screen mada ja to nemam i jos nisam uspeo da ga izgrebem iako sam vec odrao boju sa kamere od udaraca. ne verujem da za to slikanje koje ti i ja primenjujemo trebaju neki ekstra objektivi. jedino sto je sustinski bitno je da iscitas svih 500 strana manuala posto je ovladavanje kamerom verovatno teze nego polaganje ispita na BU, sem ako se ne zaustavis na inutitivnoj metodi koja daje rezultate ali ostane dosta toga nepokriveno.
Link to comment
nista. sto vise terabajta u karticama, rezervne baterije i neki uckur da ti ne ispada iz dzepa. i one providne nalepnice za screen mada ja to nemam i jos nisam uspeo da ga izgrebem iako sam vec odrao boju sa kamere od udaraca. ne verujem da za to slikanje koje ti i ja primenjujemo trebaju neki ekstra objektivi. jedino sto je sustinski bitno je da iscitas svih 500 strana manuala posto je ovladavanje kamerom verovatno teze nego polaganje ispita na BU, sem ako se ne zaustavis na inutitivnoj metodi koja daje rezultate ali ostane dosta toga nepokriveno.
ovo je tacno. ja imam lumix DMC FZ20 i do dana danasnjeg nisam procitao priricnik. da ne govorim da me uvek mrzi da ga vucem.pikavci su zakon.
Link to comment
QUOTE (kiki @ Jun 22 2008, 22:59) *Treba mi neki koji bi bolje hvatao objekte u pokretu (deca koja trče, skaču i slično), sa što manje blurovanog. Da znam, to je jedino moguće sa onim profi, ali ja nemam pare za to (a i mnogo su teški smile.gif).
Nazalost, za to mislim da ti treba DSLR. Kod kompakta nije problem to sto ne mogu da zamrznu pokret (svi imaju kratke ekpozicije), nego sto su uzasno spori, od trenutka kad pritisnes okidac, do trenutka kad aparat okine dete ti pobegne iz kadra. Situacija moze donekle da se popravi ako unapre izostri na tacku u kojoj se ocekuje da ce se dete naci kad ga budemo slikali, ali sve to je mucenje, ako jednom probas, cak i najjeftiniji DSLR, tesko da ce ti pasti napomet da kompatom fotografises bilo sta brze od puza. Dobro, nije bas tako, ali nije ni daleko od istine.Sto cena tice G9 je u Beogradu skuplji od D40 kita (420/415 evra). Inace A650 je jako slican G9, ima isti senzor i objektiv, znaci, sto se tice kvaliteta slike, tu su negde.
Link to comment
Nazalost, za to mislim da ti treba DSLR.
Da, znam ja to, ali kao što rekoh - previše mi je skupo, a i iskreno rečeno, za moje potrebe mi ne treba profi (ili polu profi) aparat. Ko će to da vucara sa sobom <_<? Zanima me samo da li je 650 (ili S5) bolji u tom "hvatanju pokreta" od A610? O G9 nisam ni razmišljala baš zato što su neke sitnije razlike u odnosu na 650 (sitnije za moje potrebe). Sad mi je još samo uleteo i S5, pa i o tome razmišljam.
Link to comment
Pazario skoro Cannon A760IS.... Izuzetno zadovoljan... uz desetak 2gb kartica, necu morati da nosim laptop na letovanje :)
a760iskoji je taj?
Link to comment
i mislim da sam konacno resio sta uzimam!
Mislim da si napravio dobar izbor. Kada sam svojevremeno sam bio u potrazi za idealnom kompakt kamerom Panasonic Lumix DMC-TZ5 je bio na drugom mestu (kvaitetna optika, neverovatan opticki zoom 28-280mm, metalno telo, veliki displey, vrlo kvalitetne 10MP fotke). Prvi je bio G9, kojeg, evo, na veliko uzivanje, rabim skoro godinu dana.
Link to comment
IXUS 860IS? :Pnesto ne radi link.
Kod mene radi - moj Internet je veci od tvog!* ----* Svojevremeno sam pristutvovao razgovoru u kome je tadasnji ministar za nauku i tehnlogiju u vladi Srbije, trazio od svog savetnika da nu skine neki clanak sa veba, uz obrazlozenje da je njegov (savetnikov) Internet izgleda veci.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...