Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

Koliko je rizično kupovati polovan Sony rx100 II, tj. da li kod njega isto postoji ona caka sa brojem okidaja kao kod DSLR aparata (cenim da postoji, ali gajim nadu da nije tako :ss1:)?

 

gle slucajnosti, meni je bas nedavno nestao moj rx100||. jel si u srbiji/bgd? jel kompletan ili mu fali originalni kabl za punjenje?

Link to comment

Rado bih pomogla, uz određeni procenat, ali kanim da kupujem po Amerikama :s_d:. Ovo je preliminarno raspitivanje - da li uopšte da razmišljam o polovnoj dvojici ili da se pokunjeno prešaltam na novi kec.

Link to comment

Postoji li negde mesto gde se mogu kupiti "stari" fotoaparati?

Prvenstveno mislim na Canon powershot 720is.

Moj kolega ima doticni aparat, ali mu ne valja kuciste, posto je neka zabica pukla i mora da se lepi da ne bi baterija ispadala.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

pitanje u vezi camcordera:

 

Za pravljenje kratikih (youtube style) video snimaka, koji je najbolji od ovih:

 

http://www.bestbuy.ca/catalog/compare-result.aspx?ProductIds=10360980%2C10371929%2C10394479&returnPath=%2Fen-CA%2Fcategory%2Fcamcorders%2F29547.aspx

 

Snimci trebaju da izgledaju dovoljno pristojno, da ne budu distracting zbog loseg kvaliteta, samo toliko.

 

Takodje, sta mi je jos neophodno od opreme, tipa tripod, belo platno, lampa etc. (snimanje ce uglavnom biti unutra).

 

Takodje, treba mi neki basic tutorial ili kurs iz video editing, opet, tek toliko da izgleda pristojno da ne bude distracting. I koji softver je najjednostavniji za koriscenje, znaci nista sto u nazivu ima pro ili advanced, nego nesto basic, sto se najlakse nauci.

 

O ovim stvarim ne znam bas nista, posto mi je do sada obican iphone bio dovoljan, pa zahvaljujem na svakom savetu.

Link to comment

+1

 

 

za pozadinu uvek možeš da se snađeš sa stvarima koje imaš u kući(čaršaf, stolnjak...). stativ svakako. da li će u klipovima biti tona, kako si to smislila?

što se rasvete tiče, u idealnoj varijanti minimum su tri rasvetna tela, mada bi mogla i da se snađeš sa dva uz neke visoko reflektne površine(tabla stiropora, zilberice...)

 

što se tiče programa za montažu ja se služim ediusom, tu su još i adobeov premier i final cut za mac. ni jedan od ovih softvera nije preterano user friendly pa bi im trebala malo više pažnje posvetiti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...