Jump to content
IGNORED

Totalna antipreporuka


korindjar

Recommended Posts

ha, zakuni se da si odgledo film? :D
У биоскопу, плачући од среће што су шћери коначно развиле афинитет према дечијим филмовима, па још женским. Раније су се свађале хоће ли за викенд гледати други или четврти део "Туђина", је ли "Персеполис" бољи од "Мауса" и остале милине. <_<
Link to comment
  • 1 month later...
  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    27

  • ToniAdams

    20

  • Ajant23

    19

  • Miralem

    16

Odgledah 5 -6 filmova Theodoros Angelopoulos-a.Gledajuci njegove filmove osecao sam se mazohisticki, nesto kao nas cenjeni forumash Kokota.Odavno ne videh, jos od Jarmush Jima, toliku kolicinu besmislene sporosti.Kroz njegove filmove se non stop provlace ljudi koji bezidejno setaju 5 - 10 minuta bez ijedne reci, u mimohodu sa pokretima zombija. Apstraktna pretenciozna govna..Izdvojio bih jedan komentar za film "Trilogia: To livadi pou dakryzei" sa kojim bih se u potpunosti slozio:This must be one of the most annoying, arrogant, poser films I've ever seen. What a waste of budget and actors. Angelopoulos has reached new levels of pretentiousness. It is clear there is virtually no plot, even if this part of Greek history is material for great movies. He simply had some supposedly symbolic (actually shambolic) scenes in his mind and he built a whole movie around them. Death is the main theme and is repeated ad nauseam, along with litanies, processions and the like, which should only be a vehicle for the movie but unfortunately it is the movie itself. A totally incoherent result, which can only leave you saying "huh?" or "oh dear" every two minutes.There is no character development at all, nada, zilch. I'm usually complaining about some movies having two-dimensional characters, but oh boy, he managed to create one-dimensional characters. This is irritating for us and degrading for some of the actors. He even managed to make one of my favourite Greek actors, Giorgos Armenis, seem wooden.And going to the core of Angelopoulos film-making: No we're not idiots. We do not want chewed food. Please someone tell this guy symbolism has to be subtle. Theo do you really underestimate your audience so much or you're simply incompetent? Personally, I think he tried to make a Greek "Underground". No matter how he tries, he can't reach Kusturica. :D

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Elem, Angelopulos je poeta covek, ne znam koji ti bi da uopste gledas njegove filmove [a kamoli 5] - a da se prethodno ne informises o cemu se radi. Gledao sam puno njegovih filmova jos pre 10 godina na Studiju B i Artu i secam se da sam bio izrevoliran sporoscu, besumucnom i samozadovoljnom eksploatacijom simbola i emocija. U medjuvremenu sam se nagledao dosta apstrakcije i pitam se kako bih ga gledao sad, dal bi mi opet bio previse eksploatativan, dal mozda patetican i supljikav.Onaj review gore mi se cini promasenim jer mu se jedina zamerka svodi na nelinearnost narativa, ko da prvi put gleda tako nesto.

Link to comment
dazed_and_confused_ver2.jpgBolje da sam 100 minuta gledao u plafon.
Nisam neki fan Linklatera, čak će pre biti da ga ne volim, ali pretera ga za Dazed and Confused...Mislim, film nije loš... A, ako je on za totalnu antipreporuku, onda sa njim može u koš skoro sve...
Link to comment
  • 3 weeks later...

bacenih 2.5 sata zivota :frust:2001_A_Space_odyssey.gifNiposto gledati ako ste:a) citali knjigub) gledali druge kjubrikove filmovec) slusali ceo zivot kako je to najbolji SF film u istorijiukratko - pretenciozno govno.

Link to comment
Niposto gledati ako ste:a) citali knjigub) gledali druge kjubrikove filmovec) slusali ceo zivot kako je to najbolji SF film u istorijiukratko - pretenciozno govno.
Ali, čitali knjigu... :lol: Kad sam bio klinac, moji nisu voleli ovaj film. I, ostanem jedno veče sam sa ocem i počnem da ga gledam. I, stid me što gledam taj film, ali mi se dopalo nenormalno. I, film odmiče, a meni strava... Jedan od najboljih filmova svih vremena, što se mene tiče... Bio mi kao klincu i ostao.
Link to comment

jbg neko gledao film kao klinac i zavoleo, neko citao knjigu kao klinac i zavoleo. U svakom slucaju, koj se klinac kacis samnom? angry.gif :P Zao mi je, ocekivao sam mnogo vise.

Link to comment

Odgledala nedavno "Deja vu" :puke::puke::puke: sa Denzelom. Strahota od filma. Pri kraju istog, koji sam stoički odgledala da bih saznala koliko su u govna zaglibili, osećala sam teskobu i anksioznost, koji su mogli da rezultiraju razbijanjem televizora.To insistiranje na hepiendu , po svaku cenu, da glavni junak, mora da izvrši herojsko delo, da svi koji su lepo poginuli, ožive nekim idiotskim skokovima iz prošlosti u budućnost ili obrnuto, je totalna katastrofa i traćenje novca i vremena. Sad vidim da je ocenjen na imdb sa 7.0 Svaka ocena iznad 1 je previše.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...