Jump to content
IGNORED

Totalna antipreporuka


korindjar

Recommended Posts

Shavtam ja da su ukusi razliciti, da svako ima pravo na misljenje i da je misljenje kao dupe. Al' jednostavno postoje filmovi koji padaju u deveti krug gluposti i koje bi svako normalan trebao zaobici i sacuvati vremena i novca, a nenormalan ne odgledati i dalje ne kvariti svoj ionako los ukus.Ja licno idem po poslovici da covek nemora polizati govno da bi skapirao kakvog je ukusa, al' nisam bas bio siguran za neke filmove, najvise zbog reziserskih imena i tu se grdno zajebah i pogledam par filmova, koje bi slobodno preskocio da je kojim slucajem postojao ovakav topik. Dakle u osnovi topika cuci cista filantropija.Pravila su sledeca: Nemojte ovde stavljati prosecne filmove, nego iskljucivo ultra-glupe.Shvatam da niko ne moze biti 100% siguran, al' ako postoji oveci piton sumnje da taj film ipak spada u ikakav prosek, popljujte ga na "poslednje gledali".Filmovi ce biti ocenjivani sa frastijem odnosno ovim emotikonom ----> :frust:Sistem je :jedan frasti :frust:- film je odvratandva :frust: :frust: - film je 'suza i njene sestre' lostri :frust: :frust: :frust: - scenario, rezija, gluma, produkcija, ton, kamera, scenografija by Uwe BowlJos jednom molim da ne stavljate bas svaki film koji vam se ne svidi na ovu listu, nego samo oe koji su vas nasikirali svojom gluposcu.Morali bi i da kazete zbog cega je film zasluzio da zavrsi na ovom topiku,. Vasa"recenzija" nemora biti duga, niti ultra kenjatorska kao moja.Tako da se spojlerisanje podrazumeva.Ne bi bilo lepo da se suvise razvija prica o jednom filmu, jer ce to sjebat topik. A isamo razglabanje moze znaciti da je film zasluzio poseban topik.
=======================Ovako sam otvorio topik tamo s tim da sam izmenio naziv za sistem ocenjivanjaVidio da se na 'poslednje pogledano' nagomilalo uzasnih filmova, pa reko da nastavimo ovaj vid ispomaganja Edited by Hustler
Link to comment
  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    27

  • ToniAdams

    20

  • Ajant23

    19

  • Miralem

    16

Za pocetak Die Hard 4.0 i tu su Marvinovo i moje vidjenje filma

Pretpostavljam da zaostajem za većinom, ali tek juče odgledah Die Hard v4.0. willis-die-hard-4.jpgDosta sam razočaran. Da nisam toliko očekivao da uživam u starom dobrom Meklejnu, verovatno bih i bio, jer da je film sam po sebi opisan čao čisto akcioni, onako kako se danas prave akcioni, verovatno bi tobio 7 ili 8 od 10. Ali pošto sam se nadao da ću videti četvrti deo "Umri muški", ostadoh kratak. Nikakva dramatizacija, Meklejn je odjedanput od običnog bad-ass pajkana koji pokušava da izbegne nevolje ali je uvek u pogrešnom mestu na pogrešno vreme, postao neuništivi terminator, i najgore, svoji nekadašnji šarm sveo na apsolutni minimum, tako da je bilo upravo svejedno da li ga glumi Vilis ili švarceneger. A i čitav film je jedna pucačina koja se preliva u trku kolima koja se preliva u seriju eksplozija tako da je ovo komotno mogao i biti bilo koji Arnijev film. Meklejn je, zajedno sa kosom, izgubio i svu humanost koju je imao, sad ima samo robotski izgled koji se nit smeje, nit mršti, niti pravi grimase kad izgubi i dve litre krvi, niti razrogačuje oči kada se iznenadi. Sine, pa on je za dva sata izbegao milion metaka, vazduh-zemlja projektile, lančane eksplozije ne podigavši ni obrvu, kao da je sve to najobičniji utorak on the job. Iz filma je isisano sve ono što sam baš voleo kod Meklejna, čitava ličnost sredovečnog luzera koji priznaje neznancu da je bio magarac prema ženi, koji će da plače kad zlikovci sruše avion nevinih ljudi, koji protrčava čitav grad da bi spasao školu dece, koji je dovoljno čovek da može da za tih sat i po razvije buddy buddy odnos sa Allenom ili Zjusom, i koji, u prvom i trećem delu posebno, ipak ima neki rivalitet i sukob likova koji se razvija sa glavnim protivnikom. Ovde je ostala ljuštura toga, i robot koji će samoinicijativnim požrtvovanjem bez treptaja oka spasti čitavu zapadnu civilizaciju i kroz film redefinisati american heroa. I čemu ta potreba da se napravi film gde će Meklejn spasti čitav svet? Imam ogroman utisak da bi ovakav izgledao svaki Bondov film kada bi Džejms bio Amerikanac, a ne Englez.A bad guys... gospode. Na stranu infantilno odrađenu zaveru prepunu tehno-žargona u koju verovatno ni deca ne bi poverovala, ali likovi su toliko slabo urađeni i bezlični. Važno da su good looking i da im se dodeli oznaka s početka filma da su zli i loši, i što se više apsolutno ništa ne uradi na razradi likova. Alan Rikman, ili pogotovo Džeremi Ajrons upoređeni sa ovime? Ma daj...

Stvari su počele da mi bivaju sumnjive još od početka, tj od početne scene sa Džonovom ćerkom kada sve počinje da miriše na neki ogroman kliše gde prvo ćerka mrzi ćaleta, ali ima ipak pritajene emocije prema njemu koje će do kraja filma isplivati na površinu i biti presudne. Bljak. Vukljanje ovog geeka kroz ceo film koji, preko bilo čije nokije, naravno može da se nakači na bilo koji satelit i za minut provali u bilo koji sistem... i da on odvede Meklejna do Warlocka, najvećeg hakera na svetu koji će im nesumnjivo pomoći u odsudnom trenutku (btw - Kevin Smit?! :blink: ). Može li ijedan film danas da se napravi bez tog generičnog Yoda lika koji se trudi da živi u najvećoj tajnosti, ali može da pomogne bilo kome u baš svemu?Meklejn koji jaše F-35 :mellow: Lik ćerke od 18-19 godina koji se hrabro i postojano kano klisurine čak i kad joj uperiš devetomilimetarsku cev u glavu. Isuse.Hepiend gde se prosto oseća da će geek i ćerka da se smuvaju. Hvala Manituu, nisu. Sve sam se pribojavao kada će odnekud da iskoči neka plavuša s abnormalnih sisama da joj Meklejn krljne jezik do krajnika.

Gomila arkadne jurnjave i pucnjave bez ikakve razrade i supstance. Tjah.

Die Hard 4Najbolje je praviti se da ovo ne postoji, nesto kao sa Godfatherom 3.Svakako najneprijatnija stvar u ovom filmu su nelogicnost akcionih scena koju su daleko od mastovitosti i drzanja suspensa a vecina likova u njima dobar deo vremena provede staticno, ne radeci nista. Avion su ubacili da se voza oko nadvoznjaka ispaljuje rakete i unistava sve (tacno se vidi da su znali kako da odrade celo jahanje aviona, ali nisu znali kako da ga logicno uklope u pricu), sve je to uvijeno sa malo patriotizma, plitkim odnosima izmedju Meklejna i cerke, vidi se da su target audience stariji tinejdzeri (najiritantniji stvar u filmu), zaplet glup do panja, gomila elektronskih i do zla zamornih elektronskih zackoljica.... Jednostavno film u kome nista ne valja. Ono sto je zalost je sto unistava magiju koju je McTiernan napravio i sto je McClane izgubio sav smek koji imao (jidpitikajeejmadrfaker nikada nije zvucalo jadnije, jedne dobre replike se ne secam, ali je zato film pun glupih, cak ima i jedna patkometrija na nivou 10 godisnjaka izmedju McClanea). Uf kada se samo setim poslednje scene kada ispred Nakatomi plaze lete papiri pa imamo white christmass u LA, crnac ubija zlikovca lececi svoj problem, John i zena ulazeu limozinu i u najboljem James Bond stilu odlaze praceni Let ti Snow Deana Martina... Moracu ovih dana ponovo da pogledam 1. i 3. deo
Link to comment
  • 4 weeks later...
Behind Enemy Lines Ne vredi previse trostiti reci o ovom... pa ajd nek bude, filmu, ne bih ni gledao da mu tema nije rat na ovim prostorima. Pominjanje svih gluposti, besmislica, nerealnih scena nema smisla, jer bi zahtevalo dosta vremena, a i ionako ih sve nadmasuje poslednja scena gde 'naseg junaka' preko zaledjene ravnice jure na stotine Srba, sa sve tenkovima i snajperistima i iz nekog razloga niko ne uspeva da ga pogodi, medjutim kao da to samo po sebi nije dovoljno, kad ja vec maltene dosao do americkog helikoptera, koji ga je cekao na kraju te ravnice (koja se zavrsava provalijom) 'nas junak' se seti da je zaboravio kasetu/cd/stagod na kome su snimljeni srpski zlocini, te se okrece vadi svoj pistolj i naravno svakim metkom ubije nekog, dok naravno niko od par stotina vojnika i dalje nije u stanju da ga pogodi, tu se u pricu umesa i taj helikopter (valjda im bilo dosadno dok ga cekaju) i napravi dar mar. Naravno bilo bi glupo da se helikopter na kraju spustio i pokupio 'junaka' te on u holivudskom stilu skace sa litice i ovi ga hvataju i uvlace unutra i odlaze da zive srecno i zadovoljno...
Link to comment

pocasno stavljam ovde:I'm not thereako ne znate sta je to je ono remek delo o Bobu Dilanu koga glumi 5-6-7 razlicitih bardova glume.muke koje sam pretrpeo gledajuci ovo remek delo mogu se porediti jedino sa onima koje izaziva korejsko-tajlandska metoda mucenja kapljicom vode koja vam pada na glavu frekvencijom od 1 Hz. neizmerno dosadno, glupo i nemastovito, da nema Kejt Blanshet koja je podnosljiva samo zbog svoje androginosti mrtve posmatrace ovog filma bi iz bioskopa izguravali buldozerom i sahranjivali u foajeu i po travnjacima.

Link to comment

Blood Diamond :frust: :frust: Di Kaprio glumi nekog ramba po africi, pobio pola tamošnje gerile i paravojnih jedinica...da ne trubim dalje. Ušas, kratko i jasno!History of Violence :frust: :frust: :frust: ...katastrofa. Režija i sama priča po meni kriminal. Za zatvor! Ima celokupna nadahnuta pljuvačina na temi o poslednje pogledanim filmovima.Čini mi se da će mi ovo postati omiljena tema! evilsmile.gif

Link to comment
Blood Diamond :frust: :frust: Di Kaprio glumi nekog ramba po africi, pobio pola tamošnje gerile i paravojnih jedinica...da ne trubim dalje. Ušas, kratko i jasno!History of Violence :frust: :frust: :frust: ...katastrofa. Režija i sama priča po meni kriminal. Za zatvor! Ima celokupna nadahnuta pljuvačina na temi o poslednje pogledanim filmovima.Čini mi se da će mi ovo postati omiljena tema! evilsmile.gif
Jedan je BATA.Za sve starije od 18 antipreporuka je GODFATHER UNO DUE TRE :frust: :frust: :frust: :frust: Dosta je bilo za svaki TV maraton, Dan Republike, Kwanzaau. Vreme je da se preseli na TMC da se druzi sa henstonovim Ben Hurom i daglasovim Spartakom.
Link to comment
Behind Enemy Lines Ne vredi previse trostiti reci o ovom... pa ajd nek bude, filmu, ne bih ni gledao da mu tema nije rat na ovim prostorima. Pominjanje svih gluposti, besmislica, nerealnih scena nema smisla, jer bi zahtevalo dosta vremena, a i ionako ih sve nadmasuje poslednja scena gde 'naseg junaka' preko zaledjene ravnice jure na stotine Srba, sa sve tenkovima i snajperistima i iz nekog razloga niko ne uspeva da ga pogodi, medjutim kao da to samo po sebi nije dovoljno, kad ja vec maltene dosao do americkog helikoptera, koji ga je cekao na kraju te ravnice (koja se zavrsava provalijom) 'nas junak' se seti da je zaboravio kasetu/cd/stagod na kome su snimljeni srpski zlocini, te se okrece vadi svoj pistolj i naravno svakim metkom ubije nekog, dok naravno niko od par stotina vojnika i dalje nije u stanju da ga pogodi, tu se u pricu umesa i taj helikopter (valjda im bilo dosadno dok ga cekaju) i napravi dar mar. Naravno bilo bi glupo da se helikopter na kraju spustio i pokupio 'junaka' te on u holivudskom stilu skace sa litice i ovi ga hvataju i uvlace unutra i odlaze da zive srecno i zadovoljno...
Najgore sto Srbi u filmu govore neki polurspski. Pa bolje da su ih stavili da cajupri onaj smesni engleski sa teshkim akcentom.
Link to comment

Film je trebao da baci akcenat na izrabljivanje Afrike i njenog stanovništva zarad interesa zapada i pojedinaca na tom zapadu se sveo na to da se ta značajna poruka ispiše na kraju filma na zatamnjenom ekranu, neposredno pre glumaca i reditelja. Totalno su promašili temu, što se mene tiče. Film je ništa drugo do jefina pucačina sa špijunskim zapletom dok je prave ljudske drame bilo u 2 ili 3 kadra. Kažem, ideja dobra, ali nije pretvorena i u delo. I da se razumemo, Di Kaprio za mene nije glumac!

Link to comment
ne ljubim doticnog ali voleo bih cuti obrazlozenje zasto on nije glumac. I ako nije, sta je on? Koja je njegova profesija?
To što se on pojavljuje u filmovima za mene ne predstavlja dokaz da on zaista i jeste glumac. :bee: Jednostavno, dečko je tokom karijere imao više sreće nego pameti i jak vetar u leđa od strane Scorsezea koji ga je ubacio u većinu svojih filmova u zadnjih 4-5 godina a da meni nikada dok sam živ neće biti jasno zašto. OK, moguće je da ja apsolutno nemam veze s mozgom i da je dotični reditelj genije pa je video nešto što ja nisam, ali me to neće ubediti da je Leonardo zaista vredan para i filmova u kojima se pojavio. Mada, uz izuzetak Bandi Nju Jorka koji je po meni ispao sjajan film i to pre svega zahvaljujući Day Luisu, čoveku koji sebe zaista može nazvati glumcem, i to glumčinom, sve ostalo su teški promašaji i to samo zahvaljujući "sjajnom" castingu. Jednostavno, meni je svaki film u kome se mali pojavio kao leading actor bio :puke: i ispostavio se kao težak promašaj tako da ću u buduće morati da izbegavam njegova (ne)dela čisto da ne bih dolazio u situaciju kao sada da moram da se objašnjavam i širim hejt po forumu. :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...