Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Hype level nula. Od "finala" GoT nisam ni knjige čitao a svake godine sam bar jednu obrnuo a često i više. Čak me ne zanima ni šta će debeli da uradi i dal će 2029. godine da izda Vetrove Zime. Što se mene tiče može da uradi kao Boldrik... "Once upon a time there was a lovely sausage named Bran and it lived happily ever after." The End

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • +1 5
Link to comment
10 hours ago, Weenie Pooh said:

Zajebi debelog, @arheolog1981, čitaj Prince of Nothing pa kad jednog dana stigne TV adaptacija da ne budem jedini stručnjak ovde. (Čitao je i @porucnik vasic ali nije izdržao do kraja, zajebano štivo.) Mlađi je pisac, manje debeo, Kanađanin, preferira filozofiju umesto fudbala... bolje su šanse da završi pisanije do kraja života.

 

Po opisu sa wiki pocetak tj. mitologija price malo lici na pocetak Ridli Skotovog Prometeja, a ovaj Kellhus na Thrawna iz Star Warsa Timoti Zana :D 

Link to comment
Zajebi debelog, [mention=8933]arheolog1981[/mention], čitaj Prince of Nothing pa kad jednog dana stigne TV adaptacija da ne budem jedini stručnjak ovde. (Čitao je i [mention=231]porucnik vasic[/mention] ali nije izdržao do kraja, zajebano štivo.) Mlađi je pisac, manje debeo, Kanađanin, preferira filozofiju umesto fudbala... bolje su šanse da završi pisanije do kraja života.
Jel ima na srpskom ili bar da se kupi papirno izdanje na engleskom kod nas? :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, Sludge Factory said:

Po opisu sa wiki pocetak tj. mitologija price malo lici na pocetak Ridli Skotovog Prometeja, a ovaj Kellhus na Thrawna iz Star Warsa Timoti Zana :D 

 

Ne znam koliko Prometej ima veze sa pričom, ali čitaoci odavno spekulišu da Engineers iz tog filma izgledaju 1/1 kako bi Nonmen iz ove knjige trebalo da izgledaju.

 

Kellhus je Muad'Dib na steroidima. 

 

Meni su ove knjige težak guilty pleasure, mator sam za grimdark ali nekako sam se na ovo baš navukao. Originalno sam počeo da čitam zato što sam slab na alternative history, a prve knjige su nekakva fantasy verzija Krstaških ratova. Posle me uhvatilo na planu metafizike i tu je već bilo gotovo.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
18 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ne znam koliko Prometej ima veze sa pričom, ali čitaoci odavno spekulišu da Engineers iz tog filma izgledaju 1/1 kako bi Nonmen iz ove knjige trebalo da izgledaju.

 

Da, zapravo je hronoloski verovatnije da se Ridli Skot, odnosno Lindelof i saradnik, ugledao™ na ovoga. Prometej je 10 godina mladji od ovih knjiga. Ali cim sam procitao opis na wiki"The main inhabitants of Eärwa are human, but were preceded by the Nonmen (or Cûnuroi), immortal beings who went mad with the accumulation of centuries of memory, and the Inchoroi, alien beings who crash-landed in northern Eärwa. These creatures' machinations led both to the downfall of the Nonmen..." asociralo me je na sam pocetak Prometeja i one divove, bogove, sta li su, sto su kao pretece ljudi. Naravno, niko normalan se ionako na Prometeja ne bi ugledao (osim na kameru i sliku). 

 

Sa ovog fandom linka se vidi da su i fizicki slicni.  

 

18 minutes ago, Weenie Pooh said:

Kellhus je Muad'Dib na steroidima. 

 

"Kellhus exhibits incredible powers of prediction and persuasion, which are derived from deep knowledge of rationality, cognitive biases, and causality..." Na ovaj fazon je i Thrawn u SW, uz dodatak da Thrawn poseze i za poznavanjem kulture i umetnosti naroda/vrsta/planeta diljem galaksije. 

 

 

Edited by Sludge Factory
  • +1 1
Link to comment



 
"Kellhus exhibits incredible powers of prediction and persuasion, which are derived from deep knowledge of rationality, cognitive biases, and causality..." Na ovaj fazon je i Thrawn u SW, uz dodatak da Thrawn poseze i za poznavanjem kulture i umetnosti naroda/vrsta/planeta diljem galaksije. 


Da, ceo serijal u stvari pokušava da ilustruje domete i limite "čistog uma", hiper-racionalizma i eugenike.

Monaški red Dunjana™ iz kog je Kellhus potekao vekovima selektuje najbistrije i najracionalnije kako bi u izolaciji odgajio nekog svog Kvizac Haderaha, apsolutno racionalno biće oslobođeno primitivnih strasti i životinjskog instinkta (tame koja prethodi razumu).

Kad izdanak tog hiljadugodišnjeg programa dođe u kontakt sa spoljnim svetom, ispostavi se da je intelektualno superioran, manipuliše ih kao što odrasli manipulišu decu. Problem je u tome što svet u stvari *ne funkcioniše po racionalnim principima* - natprirodne pojave o kojima Dunjani ne znaju ništa kvare im proračune.
  • +1 1
Link to comment
  • 6 months later...

Game of Thrones’ Jon Snow Sequel Series in Development at HBO... Kit Harington is attached to reprise his fan-favorite role in the first potential 'Thrones' project to take place after the events in the original series.

This development news means there are now seven Thrones projects in the works in addition to the upcoming House of the Dragon prequel series



Vau... Dizni govna da jede

Sent from my DN2103 using Tapatalk

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment

Jebiga, lepa je to krava muzara, šteta da stoji...ja na kraju nisam ni pogledao seriju do kraja, stao sam negde kod 5 sezone. Bolje da se ne nerviram za džabe.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...