Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 24.1.2020. at 9:40, Moća said:

Jel  se protiv nas bore ili?

 

Moćo, jbg, šta da ti kažem... pala ti je Jagodina :unsure:

 

Image4.jpg.38c7464155c4081348929bba1537c5cd.jpg

 

 

Dakle braćo i sestre, godina je neka potkraj 15. veka. U Stambolu stoluje Sultan Fatih koji je manje-više rešio Balkan, a ono što nije rešio to mu plaća danak. Osim zlog Lazara koji štekuje tozla za sebe i ne plaća danak, i na sve to još kinji i tamani bogumile po nalogu Pape sa kojim je na jbsmtr. Ima opako utvrđenje u Jagodini, King's Landing style. Ima i trojicu generala-zlikovaca koji se redom zovu Milošević, Karadžić i Mladić (I kid you not). Sva trojica su, ono, baš opaki zlikovci. Mladić bi bio odličan za negativca u 007 filmovima, kada bi se tamo vitlalo mačurdama. Karadžić je ozbiljan sajko koji se kroz film uglavnom smeje kao lud na brašno, sve dok ga glavni junak ne iseče kao burek za ovde i to usred Jagodine.

 

Zli Lazar tehnički još uvek nije kralj Srbije i svih Srba (ima tačno tu ambiciju i ponavlja je na svaka dva minuta, a tozla iz Vatikana za progon bogumila dotura mu Bregović) jer na prestolu sedi staramajka koja je bila udata za rahmetli Murata pa se vratila nazad posle Kosova. Ima i starijeg brata, slepog Đurđa Brankovića koji je prvi po liniji za presto. I kada staramajka odluči da Đurđa ustoliči, Lazar u najboljem GoT maniru nju otruje a brata proburazi, te se kruniše. Sve ovo otprilike u prvih 20 minuta.

 

Rado ću prepričati i ostatak ali nešto se mislim, možda je neko raspoložen da pogleda ovo, pa da ne kvarim. Po završetku projekcije hanuma je morala da zove osoblje da me iznesu iz sale. Kako je ovo samo bilo prejako...

Link to comment



 
Moćo, jbg, šta da ti kažem... pala ti je Jagodina :unsure:
 
Image4.jpg.38c7464155c4081348929bba1537c5cd.jpg

i 1 Jagodina ima most preko reke a samo u Kings Landing cekaju skeledziju iako ih zivi preko pola miliona u gradu.


@Weenie Pooh
Link to comment
  • 2 weeks later...
I niko da ne kaže čoveku da ne gleda 7 I 8 sezonu?! 

 

Ta dvojca su sad zaduženi za star wars seriju... (ako nisu promenili) 

Nisu više. Otkazali su sve jer prelaze na neki Netflix projekat. Nije kao da Disney treba njih dvojicu, super im i ovako ide sa ukanaljivanjem ™ serijala smile.png

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

Nikada nisam citao knjige, a posto nisam ni neki preveliki fan epske fantastike, veoma dugo sam potpuno ignorisao ovu seriju i nije mi padalo na pamet da je gledam, medjutim to se sve promenio pre par meseci kad je HBO svake nedelje prikazivao po jednu sezonu, a ja resio da ipak dam sansu prvoj epizodi, pa ako mi se svidi da nastavim da gledam, sto je dovelo do toga dam sam celu seriju odgledao tokom tih nekoliko nedelja.

 

Moram priznati da sam uzivao u seriji, vidim da ima dosta negativnih komentara, narocito na zadnje dve sezone, medjutim mozda su i meni ocekivanja bila toliko niska, da mi je na kraju serija legla mnogo bolje nego sto sam ocekivao, naravno da je bilo dosta momenata koji su mi na ovaj ili onaj nacin izazvali WTF izraz na licu, ali mi je drago sto sam nakon toliko godina ignorisanja ipak odgledao Game of Thrones.

 

Omiljeni likovi su mi uglavnom pobijeni, Night King, Cersei, Ramsay i ona njegova seljancica sa lukom i strelom, kao i Littlefinger, jedino je Bronn uspeo da prezivi, dok su mi omiljene sezone bile peta i sesta, a omiljena epizoda mi je bila Battle of the Bastards.

 

Isto sam primetio da gotovo svi pljuju ovu dvojicu kreatora serije, ali s obzirom da su uspeli da izguraju jedan ovako ogroman projekat, nakon katastrofe sa prvim snimljenim pilotom, ipak mislim da zasluzuju i neke pohvale, svidela mi se ona njihova ideja za novu seriju koja je bila u planu, trebala je da se zove Confederate, medjutim zbog veoma provokativne teme je pala u vodu, a bas sam imao velika ocekivanja.

Link to comment
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...