Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Najveći problem je što nigde nije prikazan descent to madness ljupke Danny. Da je svojevremeno spalila vojnike zajedno sa Tarlijevima, iako su vojnici pokleknuli, a Randi I DickOn nisu, pa i nekako... 

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

Zapravo, sta misli "narod" u KL ne vidi se apsolutno nigde. U GoT seriji nema nijedan predstavnik "naroda", niti postoji bilo kakva indirektna naracija u tom smislu. To sto pises je potpuno ucitavanje.

Dobra poenta, iako ne sasvim tacna.

 

Naime, imalo smo reakciju an pogubljenje Neda Starka, "walk of shame", a ima toga vjerovatno jos, samo se ne mogu sjetiti.

Link to comment
44 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

A ja hteo da primetim da se, dok je goreo King's Landing, sa Arijom na ulici neobjašnjivo sudara isti jedan takav Dorne žutać, samo sa turbanom na glavi. Otprilike ovako je obučen (desno na slici).

E, i onaj što je naleteo na nju i drao se tražeći svoju ženu - isti Gendri :D

Ili su namerno takvog poslali na Arju ili ponestalo statista sposobnih da progovore pa morao da uskoči Joe Dempsie. 

 

I brate Vini, kad napišeš "Arija" zaboli me oko, ne priliči ti. 

Edited by Valkyrie
Link to comment
50 minutes ago, ZerrorR said:

Najveći problem je što nigde nije prikazan descent to madness ljupke Danny. Da je svojevremeno spalila vojnike zajedno sa Tarlijevima, iako su vojnici pokleknuli, a Randi I DickOn nisu, pa i nekako... 

a dobro, mislite da ljudi nuzno flipnu postepeno? mislim da ne nuzno.

Link to comment
4 hours ago, Budja said:

 

A to skliznuce se u seriji vidi tacno kako?

Citiranje tri recenice o gradu Quartz nije dovoljno.

Nije, to i jeste problem serije u odnosu na knjige... 

Link to comment
2 hours ago, ToniAdams said:

a dobro, mislite da ljudi nuzno flipnu postepeno? mislim da ne nuzno.

 

Ljudi uvek flipaju postepeno... samo mi to ne vidimo, pa se iznenadimo...

 

Bila je fina devojka, mirna, mrava ne bi zgazila, a onda je pobila ceo KingsLanding...

Link to comment
2 hours ago, ToniAdams said:

a dobro, mislite da ljudi nuzno flipnu postepeno? mislim da ne nuzno.

Sedi Forest Gump na klupi i kaže ".. i to je sve što imam da kažem o ovome. " izvadi pištolj iz kutije čokolade i ubije lika do sebe.. kraj.

 

Njeno iznenadno ludilo bi bilo filmski relevatno da se desilo u se01ep01. Tada bi bilo intrigantno i povuklo narativ ka traženju motiva njenih akcija.. sve samo ne flip coin madness jackpot. 

 

A možda je kraj ustvari savršen. U igri prestolja nije bitno dal' si pasivan, aktivan dobar, loš, glup ili pametan. Bitno je da ostaneš živ do poslednjeg plemenskog saveta. Igra prestolja je ustvari "Survivor" :fantom:

 

Link to comment
14 minutes ago, ZerrorR said:

 

Ljudi uvek flipaju postepeno... samo mi to ne vidimo, pa se iznenadimo...

 

Bila je fina devojka, mirna, mrava ne bi zgazila, a onda je pobila ceo KingsLanding...

+1

10 minutes ago, Kenjeee said:

Sedi Forest Gump na klupi i kaže ".. i to je sve što imam da kažem o ovome. " izvadi pištolj iz kutije čokolade i ubije lika do sebe.. kraj.

 

Njeno iznenadno ludilo bi bilo filmski relevatno da se desilo u se01ep01. Tada bi bilo intrigantno i povuklo narativ ka traženju motiva njenih akcija.. sve samo ne flip coin madness jackpot. 

 

A možda je kraj ustvari savršen. U igri prestolja nije bitno dal' si pasivan, aktivan dobar, loš, glup ili pametan. Bitno je da ostaneš živ do poslednjeg plemenskog saveta. Igra prestolja je ustvari "Survivor" :fantom:

 

lol

Link to comment
5 hours ago, Budja said:

 


Sta se sve ucitava van serije, to je neverovatno.

Cersei je, pretpostavljam, omiljena medju zivlejm jer je digla u vazduh centralni hram hram sa sve populistickim narodnim predstavnikom Vrapcem.

 

Zapravo, sta misli "narod" u KL ne vidi se apsolutno nigde. U GoT seriji nema nijedan predstavnik "naroda", niti postoji bilo kakva indirektna naracija u tom smislu. To sto pises je potpuno ucitavanje.

 

Jedino sto smo od naroda videli su lutkarske predstave u Bravosu i ismejavanje Lanistera i Starkovih, ako se dobro secam.

 

Nisam napisao da je Cersei bila omiljena, ne učitavaj. Rekoh samo da su gledaoci gradili negativan stav o njoj na osnovu toga što je uzurpatorka, što je progonila Starkove i zbog odsustva empatije za sve ljude ovog sveta osim vlastite dece, jednog od braće i oca. To i dalje ne znači da je veći tiranin od prosečnog vladara na zapadu, a naročito ne u odnosu na one u Zalivu robova.

 

U svakom slučaju potlačeni građani nisu ispunili očekivanja lude kraljice i zato ih je spržila :fantom:

Edited by dillinger
Link to comment
4 hours ago, Peter Fan said:

Dobra poenta, iako ne sasvim tacna.

 

Naime, imalo smo reakciju an pogubljenje Neda Starka, "walk of shame", a ima toga vjerovatno jos, samo se ne mogu sjetiti.

 

Doček priređen za Jurona koji nosi/vuče poklone kraljici.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...